Board index Alaturka Londra Emlakçı

Hediyelik Eşya Mağazası İçin En uygun Bölge Neresidir.

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby berattai » Fri Mar 18, 2016 11:33 am

Arkadaşlar Selamlar;

Hediyelik eşya ile ilgili mağaza açmak düşüncesindeyim. İngiliz halkı ve Avrupadan gelen turistler hedef kitlem, satacağım ürünlere gelirsek İznik çinisi olacak (Tabak, Vazo, Karolar, İsteye bağlı Fotoğraflar Karo üzerine yapılacak ve Özel günlere(yılbaşı vb.) özel ürünler olacak.

Bu tarz bir iş için bana önerebileceğiniz cadde, sokak, alış veriş merkezi ve bölgeler nelerdir.

Birde bu bölgelerde nasıl dükkan, mağaza kiralarım.

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
berattai

New postby berattai » Tue Apr 05, 2016 5:39 am

Arkadaşlar hiç bir fikri veya düşüncesi olan yok mu en ufak bir yorum katkıda bulunabilir.
berattai

New postby Emre » Tue Apr 05, 2016 6:31 pm

@berattai
Yanlışım yoksa daha önce forumdan biri hediyelik eşya alanında vize almıştı. Ancak Türkiye'den ithal mi ediyordu yoksa ürünleri kendi mi yapıyordu bilmiyorum.

Sorularına gelecek olursak:
1- Öncelikle bir muhasebeci ile görüşmen daha sağlıklı olacaktır bunun için. Ayrıca Non-Eu ülkelerden ürün ithal etmek ile ilgili bilgiyi şu adreste bulabilirsin: https://www.gov.uk/starting-to-import/i ... -countries

2-Londra'da bu tip satış yapılan yerlerden en popüleri sanıyorum Camden Town. Ancak kurulan pazaryerlerinde vs de bu tip bir satış yapılabilir diye düşünüyorum. Dükkan tutmak için bence kendin detaylı bir araştırma yapmalısın. Daha çok yaratıcı sektörün odaklandığı bölgeler olabilir. Forumda bu konuda tavsiye verebilecek arkadaşlar vardır diye tahmin ediyorum.

3-Bu da yine aynı şekilde. Soru 2 ile aynı.

Ankara Anlaşması başlığında cevaplamıştım ancak yanlış yerde konuşulduğu için Site Memuru başlığı taşıdı. O yüzden buraya yazıyorum.

@SiteMemuru'na not: Mezarlıktaki kopya silinebilir. Burada kalması uygundur değil mi bu cevabın?
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby berattai » Thu Apr 28, 2016 5:43 am

Emre bey selamlar;

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. bir yandan araştırmalarım devam etmektedir. İnş güzel sonuçlar alacağız.
berattai

New postby SekizAltiBir » Tue Nov 06, 2018 4:06 pm

Berattai naptin peki bir yer actinmi
SekizAltiBir

New postby piası » Tue Jan 14, 2020 12:27 pm

Aslında bende benzer bir iş yapılanmasındayım illustrasyon yapıyorum ve bunları çeşitli yüzeylere uyguluyorum pazar yerlerinde stand açmak haricinde belki bir dükkan fikri de olabilir nasıl bir yol izlediniz açıkcası merak ettim biraz bahsedermisiniz ?
piası

Return to Emlakçı