Board index Alaturka Londra Hyde Park

Britanya'da araba almak, satmak, kullanmak

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby tesco » Sun Mar 15, 2015 6:00 pm

Sigorta yaparken TR' den kazasi yoktur gibi bir belge alip veren oldu mu? Ya da boyle seyleri istiyorlar mi?
tesco

New postby hcho » Fri Oct 02, 2015 2:54 pm

DVLA ehliyet/ruhsat islemleri icin kullandigi zarflarin usutunde elektrikli araba alin diye propaganda yapmaya baslamis. Hukumet gecen aylarda arac vergilerinde duzenlemeye gitti; elektrikli araclar haricinde 0 vergi olmayacak artik.

Petrol bagimliligini azaltmak uzere stratejik bir karar alinmis sanirim.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Emre » Wed Oct 28, 2015 12:45 pm

Ben de araba alanlar kervanına katıldım. Çok uzun süre sigorta olaylarını araştırdım modelleri karşılaştırdım.

Benim en çok dikkatimi çeken ise sigortanın başlayacağı günün bile fiyatı etkiliyor oluşu. Atıyorum arabayı aldığınız gibi sigorta yapıp atlayıp gitmek istiyorsunuz. O gün başlayacak şekilde quote çıkarınca atıyorum fiyat yaklaşık 1200 sterlin çıkıyor. Bir kaç gün sonrasını başlangıç günü olarak seçtiğinizde Fiyat 870lere kadar düşüyor. Bende öyle oldu. Aklınızda olsun.

Aldığım araba 2006 1.6 Hdi VTR Citroen C4 Coupe. 94000de. Tax 110 senelik. Sigorta 878. Ben Türk ehliyeti ile elephant'tan aldım. Ek sürücü olarak kız arkadaşımı yeni aldığı provisional licence ile ekledim. Onu ekleyince fiyat düşüyor. Yoksa 1100 falan. Adamların ne ilginç kıstasları var şaşırıyorum açıkçası.
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby orduevi » Wed Sep 07, 2016 8:24 pm

Emre wrote:Ben de araba alanlar kervanına katıldım. Çok uzun süre sigorta olaylarını araştırdım modelleri karşılaştırdım.

Benim en çok dikkatimi çeken ise sigortanın başlayacağı günün bile fiyatı etkiliyor oluşu. Atıyorum arabayı aldığınız gibi sigorta yapıp atlayıp gitmek istiyorsunuz. O gün başlayacak şekilde quote çıkarınca atıyorum fiyat yaklaşık 1200 sterlin çıkıyor. Bir kaç gün sonrasını başlangıç günü olarak seçtiğinizde Fiyat 870lere kadar düşüyor. Bende öyle oldu. Aklınızda olsun.

Aldığım araba 2006 1.6 Hdi VTR Citroen C4 Coupe. 94000de. Tax 110 senelik. Sigorta 878. Ben Türk ehliyeti ile elephant'tan aldım. Ek sürücü olarak kız arkadaşımı yeni aldığı provisional licence ile ekledim. Onu ekleyince fiyat düşüyor. Yoksa 1100 falan. Adamların ne ilginç kıstasları var şaşırıyorum açıkçası.

Elephant dan sigortayi nasil 800 kusura pound a aldiniz? Bende ikinci el aldim ama aldigim teklif 2400 civarinda. 2007 model W. Polo automatic aldim.
orduevi

New postby Emre » Fri Sep 09, 2016 3:29 pm

@orduevi yeni açtğın başlığa da biraz yazdım ama burada da NCD (No Claims Discount) denen olayın açıklamasını yapayım.

Türkiye'deki sigorta şirketlerinden yazı alabiliyorsun. Kazasızlık raporu mudur nedir. O burada kabul ediliyor.

Atıyorum 5 yıllık kazasızlık raporun var. O zaman sigorta karşılaştırma sitelerinden quote alırken, NCD sorusunu sorduğunda var diyeceksin ve kaç yıl olduğunu gireceksin.

Onun dışında, ehliyetin yaşı, senin yaşın, arabanın garajda mı, sokakta mı duracağı vs sonucu etkiliyor.
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby elron » Tue Nov 08, 2016 5:02 pm

Aramızda İngiltere'de yaşayıp Almanya ya da başka herhangi bir ülkeden motorsiklet alan var mı ? İlginç bir şekilde araba fiyatları gayet uygun ancak motorsikletler pahalı. Almanya'da fiyatlar daha uygun ama bu konuda herhangi bir kısıtlama var mı bilemiyorum.
elron

Previous

Return to Hyde Park