Board index Alaturka Londra Hyde Park

Acil durum planiniz var mi?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby olamalam » Tue May 08, 2012 4:15 pm

Valla ne bilem sizin 2017'de cikacak irkci saldirilar icin bugunden haydar falan almayi dusundugunuzu? Ben kapinin arkasinda pozisyon aldiniz beklemeye basladiniz sandimdi. 14 ay olmus.

Neyse daha vakit varmis, rahatlayabiliriz. cocuklarimiz dusunsun.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby yatayzeka » Tue May 08, 2012 9:51 pm

bu muhteremler de mevzuya tuz biber ekecek gibi, buyrun burdan yakin gece gece!

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-17989463

yorumsuz birakacaktim ama dayanamadim yine:
bu tiplerin bir kismi bu islerle ugrasirken diger kismi da seriat isteriz diye eylem yapiyor bu ulkede. her turk ya da turkiyeli musluman olmasa da, burada turk oldugunuzu duyan sizi musluman olarak goruyor. bu gibi haberler de ayri bir utandiriyor ve rahatsiz ediyor.
yatayzeka

New postby olamalam » Sat Jul 07, 2012 4:12 pm

hadi bu sefer de ben uyandirayim bu basligi :)

nasil durumlar? italyada kriz ingilterede saldirilar falan?

sopalari kuru yerde saklayin, dallanip budaklanmasin. silahlar da keza oyle, paslanir falan.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Mon Jul 09, 2012 7:48 pm

bir bucuk ay once barcelona'da bisiklet turu yapan bir ingiliz rehber ile ekonominin insanlari cok etkileyip etkilemedigini sordugumda, bir tahliye (evacuation plan) planin'dan bahsetti ciddi bicimde butun yabancilarin postalanacagini (ingilizler dahil) insanlarin sokaga dokulebilcegini soyledi.

Ben tabii bu forum'dan bahsetmemistim kendisine, basit bir soru karsisinda boyle bir cevap hayli sasirtmisti. Simdi google'dan bakinca biraz, belki de bu gazeteleri okuyordur

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... iates.html
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/ev ... amid-98298

tasli sopali olmasa da ne olucagi bilinmez
mindbender
ROGER WATERS

New postby mindbender » Mon Jul 09, 2012 8:03 pm

Bir de basligi hareketlendirelim demisken, surada muzikli eglenceli bir ealing riot videosu var (olamalam hocam, senin salsa videolari kadar neseli degil ama :D ) , cadde/sokak her sabah ve aksam gectigim bir yer, muspet bilirdik. Polisin caresiz kaldigi kisimlari da gorebilirsiniz 3.30'dan sonra

http://youtu.be/fJkAo5f8mo4

Bu tur anarsik hareketler, cokta olmasi ihtimal disi degil.
mindbender
ROGER WATERS

New postby olamalam » Wed Jul 11, 2012 12:45 pm

İngiliz rehber abi konu ile ilgili sağlam kaynaklardan bilgi almış gibi görünüyor. Ara ara yine bu başlığı uyandırıp gelişmeleri sorarız.

riot videolarını, haberlerini sıkça izledik zamanında. konumuzla bir ilgilisi yoktu ya, neyse.

bende yeni dans videoları var. bir ara paylaşırım :)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Tue Aug 07, 2012 4:13 pm

Wisconsin'de Breivik'in Amerkilali versiyonu bir Sikh tapinigini basmis. 6 olu. Sikhlerin olay sonrasi aciklamasi olaydan daha kotu. Biz musluman degiliz, bizi musluman zannedip saldiriyorlar demisler...

Bu baslikta daha once polisin ters bir durumda hicbir ise yaramayacagindan bahsetmistik. Meger polisten de korkmak lazimmis. Almanya'da 2000-2007 arasinda neo-Nazi yapilanmlar tarafindan oldurulen 7si Turk 8 kisi ile ilgili bilgi ve belgelerin polis tarafindan saklandigi ile ilgili bir skandal var son donemde calkalanan. Kimi belglerin privacy yasalari bahane edilerek alel acele imha edildigi ortaya cikti.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Tue Aug 07, 2012 9:55 pm

hcho wrote:Bu baslikta daha once polisin ters bir durumda hicbir ise yaramayacagindan bahsetmistik.

Alternatif olarak düşünülen beyzbol sopası ile ilgili bir yazı yazdı Yılmaz Özdil geçende.
Beyzbol oyanmadığı halde beyzbol sopasının dünyada en çok satıldığı 4. ülke Türkiye. Beyzbol eldiveni ve beyzbol topu satışı ise sıfır :) Halkımızın bir bildiği var muhakkak. İstanbul'da süper güvende hissediyorum kendimi.

Bu arada Londra'da umarım hala herşey yolundadır. Gerçi komplo teorlerini 10 yıl vadeli kurmuştuk, biraz daha sabredip bekleyeyim.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby attollos » Wed Jan 30, 2013 10:17 am

Selamlar, ya bu tartismayi alevlendirmek istemiyorum yine ama elimde degil.

Yaklasik 3,4 aydir medyada dikkatime takilan bi kac haber "modeli" var. Ozellikle conservative medyada dogal olarak daha fazla gozume carpiyor.

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... -live.html

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-21142148

Simdi ne var bunda tipik gocmenlik karsiti sagci Ingiliz ajitasyonu, her sene 3-5 tane cikar bole haberlerden diyeniniz olabilir. Farkindayim.

Beni hafiften killandiran durum tamamen subjektif tespitlerim. Son yilda ozellikle middle class Ingiliz arkadaslarimda gozledigim agiz degisikligi. Belki de hep oyleydiler benim samimiyetim arttigindan artik politically correct falan olmaya calismiyorlar yanimda.

It’s sad that I am moving not for a positive reason, but to escape something. I wonder whether I’ll tell the truth, if I’m asked. I can’t pretend that I’m worried about local schools, so perhaps I’ll say it’s for the chance of a conversation over the garden fence. But really I no longer need an excuse: mass immigration is making reluctant racists of us all.

Bak sen hele, "mass immigration is making reluctant racists of us all".

"Reluctant racist" diye bisey var sanki...

Neyse ya sinir oldum sabah sabah agzimi bozucam.
attollos

New postby skywalker » Thu Jan 31, 2013 5:58 pm

Ikinci link (http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-21142148) de kabul edilebilir gibi degil afedersin. Bizim memleketteki etek boyu kisa kizlara yanasip "Yanacaksin" diye taciz edenlerden farkli degil.
skywalker

New postby silvertr » Tue Feb 05, 2013 11:46 am

vay anam vay.. biz memleketten bu gerzekler icin kacalim.. burda turesinler.. bahse varim british polisleride sirf bu mulimlerden igrendirmek icin olaya el koymazlar..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby jeremyvine » Thu Oct 27, 2016 9:29 am

Türkiye'deki 15 Temmuz ve sonrasındaki gelişmelerden sonra bu başlığı neden kimse hareketlendirmedi çok merak ediyorum.

İtalya batmadı. İngiltere'de crunch time gelmedi. @hcho muhtemelen hala İngiltere'dedir. Türkiye'den İngiltere'ye göçler artmıştır vs. vs.
---
jeremyvine

New postby hcho » Thu Oct 27, 2016 12:00 pm

Bu basligi zamaninda azdigini hissettigim irkci egilimler ustune acmistim. O gunlede sokakta, toplu tasimada pis pis bakma, laf atma seklinde vucut bulan irkcilik, bugun milletvekiline suikast, gocmenleri sokak ortasinda vurma noktasina gelmis durumda. Belki takip etmissinizdir zenofobi dalgasi Birlesik Kralligi ABden cikma noktasina getirdi.

Beyaz isci sinifinin ana unsur oldugu sokak olaylari aninda kelle avina donusur. Polisin, ordunun vs olaylari engelleme kapasitesi yok. Adamlarin tiyneti belli.

Bu tip bir acil durumdan bahsediyordum. Yoksa Turkiye cennet gibi bir iddiam yok. Denize dusen yilana sarilir da diyebilirsiniz.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby jeremyvine » Thu Oct 27, 2016 12:16 pm

@hcho Ben biraz başlığı hareketlendireyim istedim, yoksa senin Türkiye ile ilgili ya da herhangi bir ülke ile ilgili gözü kapalı ve rasyonellikten uzak değerlendirmeler yapMAyacağını biliyorum.

İtalya örneği üzerinden örneklediğin şey aslında bir case study gibi bişeydi ;-) Ne İtalya batar ne de sonrasında Fransa.

Ama tespit ettiğin şeyler önemli. Geçen İspanya'da bir restoranda masalardan birinin boşalmasını bekliyorduk, orta yaşlı bir İngiliz çift bir centilmenlik örneği gösterip buyrun gelin buraya oturun masamıza, biz kalkmak üzereyiz dediler, biz de oturduk.

Biraz muhabbet ettik, gitmeyin kahve içelim, centilmenliğinizi karşılıksız bırakacak bir adama benziyor muyum dedim, ya tur rehberi bekliyor gitmek zorundayız dediler.

Neyse, bunlar Manchester'lı. Baba niye çıktınız UK'dan dedim, bizi Brüksel'den yönetmelerini istemiyoruz, kendi kararlarımızı vereceğiz, kötü de olsa biz ikimiz pro-brexit oyu kullandık dedi. Ben de ne işle meşgulsünüz dedim ama tahmin ettim daha cevap almadan; ikisi de emekli ;-)

Her toplumda ırkçılık vardır ve bazı şartlar oluşunca bence de su yüzüne çıkar ve hatta şiddete dönen tezahürleri de olur.

Yağma olayları bunun en güzel örneği. Bireyselliğin yüksek olduğu toplumlarda vandalism daha sert yaşanır bence de.

Demek dönmedin TR'ye ;-)
---
jeremyvine

New postby esraersal » Thu Oct 27, 2016 12:47 pm

jeremyvine wrote:@hcho Ben biraz başlığı hareketlendireyim istedim, yoksa senin Türkiye ile ilgili ya da herhangi bir ülke ile ilgili gözü kapalı ve rasyonellikten uzak değerlendirmeler yapMAyacağını biliyorum.

İtalya örneği üzerinden örneklediğin şey aslında bir case study gibi bişeydi ;-) Ne İtalya batar ne de sonrasında Fransa.

Ama tespit ettiğin şeyler önemli. Geçen İspanya'da bir restoranda masalardan birinin boşalmasını bekliyorduk, orta yaşlı bir İngiliz çift bir centilmenlik örneği gösterip buyrun gelin buraya oturun masamıza, biz kalkmak üzereyiz dediler, biz de oturduk.

Biraz muhabbet ettik, gitmeyin kahve içelim, centilmenliğinizi karşılıksız bırakacak bir adama benziyor muyum dedim, ya tur rehberi bekliyor gitmek zorundayız dediler.

Neyse, bunlar Manchester'lı. Baba niye çıktınız UK'dan dedim, bizi Brüksel'den yönetmelerini istemiyoruz, kendi kararlarımızı vereceğiz, kötü de olsa biz ikimiz pro-brexit oyu kullandık dedi. Ben de ne işle meşgulsünüz dedim ama tahmin ettim daha cevap almadan; ikisi de emekli ;-)

Her toplumda ırkçılık vardır ve bazı şartlar oluşunca bence de su yüzüne çıkar ve hatta şiddete dönen tezahürleri de olur.

Yağma olayları bunun en güzel örneği. Bireyselliğin yüksek olduğu toplumlarda vandalism daha sert yaşanır bence de.

Demek dönmedin TR'ye ;-)
---

Irkçılık konusunda biz, henüz UK'de kalıcı bir duruma gelememiş olanları, özellikle UK'den yayın yapan gazeteler oldukça korkutuyor. Ben bu zamana kadar gittiğim hiçbir ülkede ırkçı bir tavırla karşılanmadım şimdiye kadar ama yine de insan acaba? demekten alamıyor kendini.Bu konuda sizin fikrinizi merak ettim açıkçası. Orada durum tam olarak nedir?
esraersal

PreviousNext

Return to Hyde Park