Board index Site Yazıhanesi

Forum Üyeleri Nasıl İletişim Kuracak?

Böl, parçala, yönet

New postby jeremyvine » Fri Apr 07, 2017 7:20 am

Sayın @Site Memuru,

@cyclops'a hitaben yazdığım içinde email adresim geçen postu sildin. Yazdığımda ne vardı da sildin? Sadece "Vizeni ne zaman aldın? Hayırlı uğurlu olsun. Mail at görüşelim" dedim ve email adresimi verdim. Bu kadar.

Sebebini tahmin ediyorum ve anlıyorum.

Fakat bir konuda yanlış yaptığını düşünüyorum:

* Forumda özel mesaj yok. Bu bir yere kadar anlaşılır. İnsanlar mesajlaşırken olabilecek hengame ile uğraşmak istemiyor olabilirsin. Ya da insanlar mesajlaşmak yerine post yazsın ve forumlardaki katılım ve bilgi paylaşımı artsın istiyor olabilirsin

* Makul ve çok kısa "bana email at" mesajlarını siliyorsun. Üstelik bu mesaj foruma ciddi katkısı olan ve birçok kişiye ciddi yardımları olan birine ait

Bu durumda merak ediyorum: forumda insanlar birbiri ile nasıl iletişim kuracak? Ha şimdi çıkıp "burası benim forumum, forumu teamüllere göre yönetiyorum, insanlar birbiri ile iletişim kurmasın" dersen o zaman o iş yatar biladerim.

Gelip burda emek edip post yazan ve insanlara yardım edenlerin birbiri ile iletişime geçme hakkı olmayacaksa o zaman burası herkesin sadece aldığı ama birşey vermediği bir yer olur.

Zaten vize alanın forumu unutmasının nedeni de bu. Çünkü insanlar burda iletişime geçemiyor, birşey organize edemiyor, burası vize alma dışında kimseyi çekemiyor ve vize alan da direk topukluyor.

Dikkat edersen forumda Ankara Anlaşması dışında birşey konuşulmuyor. Ankara Anlaşması bugün bitse sen yarın forumu kapatırsın. Yazan felan olmaz.

Buna delalet eden olaylar da olmadı değil zaten. Ankara Anlaşması başlığını kilitlediğinde forumda in cin top oynadı. Ha forumu kapat ha Ankara Anlaşması başlığını kilitle, aynı şey oldu.

Ankara Anlaşması başlığı an itibariyle 192 sayfayken diğer başlıklardan 10 sayfayı geçen çok az. Bunun nedeni de forumun sadece Ankara Anlaşması'na ve vizeye endeksli olması.

Senden ricam iletişime geçmeye çalılan insanları engellememen.

Son olarak ufak bir ironi ile bitireyim, bana ulaşmak istersen email adresim bilgi@ingiltererehberi.net

Sevgiler.
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Fri Apr 07, 2017 8:46 am

Sosyallesme calismalari surada:
viewforum.php?f=11

Bunun haricinde sosyallesmeye sicak bakmiyorum. Soguk bir insanim.
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Fri Apr 07, 2017 8:52 am

Site Memuru wrote:Sosyallesme calismalari surada:
viewforum.php?f=11

Sosyalleşme değil sadece konu.

İnsanlar bir email de mi gönderemeyecek birbirine?

Sen soğuk bir insansın diye tüm forum sakinleri buz mu kessin?
---
jeremyvine

New postby Turker35 » Fri Apr 07, 2017 9:35 am

Site Memuru wrote:Sosyallesme calismalari surada:
viewforum.php?f=11

Site Memuru espri anlayışını seviyorum :) Ama en azından özel mesaj la ilgili bir çalışma yapman gerektiğine ben de katılıyorum.
Turker35

New postby Site Memuru » Fri Apr 07, 2017 10:36 am

Insanimizin bereketi kacmasin diye isini gizli kapakli yapmak gibi bir huyu var. Ozel mesaj acik olsa vize basliklarinda simdikinin 10da1i bilgi olmazdi, tecrubeyle sabit.

Insanimizin diger bir huyu da gavurun "spirit of the law" dedigi seyi gormezden gelip etrafindan dolasmaya calismasi.
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Fri Apr 07, 2017 11:36 am

Site Memuru wrote:Insanimizin bereketi kacmasin diye isini gizli kapakli yapmak gibi bir huyu var. Ozel mesaj acik olsa vize basliklarinda simdikinin 10da1i bilgi olmazdi, tecrubeyle sabit.

Insanimizin diger bir huyu da gavurun "spirit of the law" dedigi seyi gormezden gelip etrafindan dolasmaya calismasi.

Gavurun -spirit of law- dediği şeyin bir ortamda olması ve ona uyulması için önce o spiritin olması lazım.

Nedir burdaki spirit?

İnsanlara yardımcı olup, her türlü sorularını cevaplayıp çok faydalı olan kişilerin tüm yazdıklarına forumda yer vermek ama onların kimseyi hiçbir şekilde rahatsız etmeden iletişim kurmasına izin vermemek mi?

Eğer spirit buysa ben sana bu spiritin adını koyayım: makyavelist diktatörlük.

İnsanlar zaman harcayıp emek verip burdaki herkese ayırım yapmadan yardım etsinler. Sen onlara kimseyi rahatsız etmedikleri çok ufak bir iletişim fırsatını bile çok gör.

Bu mu burdaki spirit?
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Fri Apr 07, 2017 11:53 am

Mezarliklar yeri doldurulamayacak insanlarla dolu.
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Fri Apr 07, 2017 11:57 am

Site Memuru wrote:Mezarliklar yeri doldurulamayacak insanlarla dolu.

Her makyavelist diktatör aynı zamanda iyi bir demogogdur.

Spirit varmış gibi gösterip yok olduğunu ortaya koyunca "ya sev ya terket" demek ucuz milliyetçiliktir.
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Fri Apr 07, 2017 12:15 pm

"ya sev ya terket" vs "begenmeyen guzel ogluna/kizina almasin"
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Fri Apr 07, 2017 3:24 pm

Site Memuru wrote:"ya sev ya terket" vs "begenmeyen guzel ogluna/kizina almasin"

Kıymetli Site Memuru,

Dost acı söyler ve söylemelidir. Benim söylediklerimi bu çerçevede değerlendirirsen senin menfaatine olur.

Spirit'e aykırı davranıyor dediğin adam yani ben, bu foruma spirit getirmiş adamım.

Ben upfront postlar yazmadan önce bu forumda bir eyyamcılık dönüyordu. İnsanlar kazık yediği danışmanların bile ismini vermeye çekiniyordu.

Home Office korkusu kol geziyordu. Ben burda insanlara hakkını aramayı öğrettim. Kendi kendilerine kimseye muhtaç olmadan vize almanın yollarını anlattım anlatıyorum. Bunu yaparken de dürüst ve düzgün iş yapan danışmanların hakkını her zaman teslim ettim.

Ayrıca maçtan yeni çıkmış holigan tarzımla ortama renk kattım.

Şu alemde spiriti pass over ediyor diyebileceğin en son adamım. Haksızlık ediyorsun.

Haksızlığı haydi sineye çektik. Bu mesaj ve email konusunda bu kadar katı davranman foruma zarar veriyor. İnsanlar iletişimde olunca bu forumu bırakacak ya da boşlayacak değiller, merak etme.

Şurda sabah alaturkalondra'da takılıp öğleden sonra BBC Radio 2'deki programıma gidiyordum, sabah alaturkalondra keyfimi de baltalıyorsun.

Sözlerime son verirken hayırlı clubbing days dilerim.
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Fri Apr 07, 2017 3:40 pm

Tekrar soyluyorum; mezarliklar yeri dolduramayacaklarla dolu.
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Fri Apr 07, 2017 3:50 pm

Site Memuru wrote:Tekrar soyluyorum; mezarliklar yeri dolduramayacaklarla dolu.

Gereksiz uzattın bu lafı. Üstelik espirili yaklaşımıma rağmen.

Şansını da çok gereksiz zorluyorsun. Privacy policy yok, yazılı bir terms yok, domain isminin sahibi belli değil yani kim olduğun belli değil. Dolayısıyla topladığın email adresleri, demografik bilgi ve değerli bilgilerle ne yaptığın belli değil.

Buna rağmen yüksek perdeden konuşmaya devam ediyorsun.

Soda ısmarlayacağım fakat hazımsızlığa bir fayfası yok, placebo etkisi var sadece.
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Fri Apr 07, 2017 4:01 pm

Mahkemenin adresini vereyim mi? Kendin bulabilir misin?
Site Memuru
Site Admin

New postby erdalax » Tue Apr 11, 2017 10:01 am

Tam iki inatci keci hikayesi olmus.

jeremywine, site memuru cayirin ortasina kapi koymus etrafindan dolasmak yerine, kapiyi neden acmiyorsun diyorsun. Yaz birader twitter/facebook/linkedin adresini signature alanina. Isteyen gelsin muhabbet etsin. Site memuru yillardir bu forumu Aristokrasi ile Timokrasi arasi bir yonetim ile basari ile yonetti bundan sonra demokrasiye donmez.
erdalax

New postby aposto » Mon Aug 14, 2017 9:03 pm

Site memuru.. bu forumun amaci yardimlasmak falan degil mi.. Mail vermenin zarari konusunu mantikli bi sekilde izah edebilir misin lutfen. Butun amacim Nino alamayan kisilere yardimci olmakken nedir email adresi paylasmaktaki sikinti..
aposto

Next

Return to Site Yazıhanesi