Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby cnone2006 » Wed Jun 21, 2017 3:00 pm

Arkadaslar, bugun e 2. Pasaport icin randevum vardi. Pasaportum konsoloslukta oldugu islemlerin uzun surecegi i icin 2. Pasaport almak istiyorum dedim Ama elimde hali hazirdaki pasaportum olmadigi icin islem yapamayiz dediler. Bir fikri olan var mi? Veya ikinci pasaport alan var mı?
cnone2006

New postby Metinhld » Thu Jun 22, 2017 8:41 am

cnone2006 wrote:Arkadaslar, bugun e 2. Pasaport icin randevum vardi. Pasaportum konsoloslukta oldugu islemlerin uzun surecegi i icin 2. Pasaport almak istiyorum dedim Ama elimde hali hazirdaki pasaportum olmadigi icin islem yapamayiz dediler. Bir fikri olan var mi? Veya ikinci pasaport alan var mı?

Az once emniyetten ciktim. Isyerinden yazi ve mevcut pasaportu istediler. Pasaportun bende olmadigini soyledim. O zaman konsolosluktan su seri numarali pasaport bizdedir seklinde yazi getir yapalim dediler. Yazi Turkce olmaliymis.
Metinhld

New postby cnone2006 » Thu Jun 22, 2017 9:14 am

Hangi emniyet? Bir de şirketinden nasıl bir yazı istiyorlar?
cnone2006

New postby Metinhld » Thu Jun 22, 2017 10:51 am

cnone2006 wrote:Hangi emniyet? Bir de şirketinden nasıl bir yazı istiyorlar?

ilçe emniyette pasaport randevum vardı, görevli polis memuru böyle söyledi. o şirkette çalıştığımı ve sık seyahet ettiğimi gösteren bir yazı.
bu arada "pasaportu biz aldık, henüz geri vermedik" yazısı almak için TLSContact'a gittim. kendilerinin resmi kurum olmadıklarını, böyle bir yazı veremeyeceklerini söylediler. konsolosluğa sorabilirsiniz ama oradan da almanız çok zor dediler. ingiltere'yle konuştum. pasaportu almamın tek yolunun başvuruyu geri çekmek olduğunu söylediler. tıkandım kaldım. 2 aydır bekliyorum, başvuruyu da yakmak istemiyorum, ama başka çaresi de görünmüyor.
Metinhld

New postby vizeankara82 » Thu Jun 22, 2017 11:32 am

Bu şekilde hizmet vermeleri ve pasaportu rehin almamak için ek ücret talep etmeleri bence haksızlık. Pasaportun içeride kalması gibi saçma birşey olmamalı. Aslında bu konuyu avukata danışmak gerekiyor ve bu maduriyeti gidermeleri için gerekirse resmi bir yazı bile gönderilebilir.
Başvuruya cevap süresi, 12 hafta olabilir, hatta bazı ek gerekçelerle bu süreyi de uzatabilirler ama bu süre zarfında başvuru sahiplerini pasaportsuz bırakmamalılar. Yanlış mıyım
vizeankara82

New postby Impulsivo » Thu Jun 22, 2017 3:18 pm

Arkadaslar bende Ankara anlasmaliyim son donemim indefinite vizeye nasipse 10.5 ay kadar bir sure kaldi...
Benim beklemem ise es durumu... 28 Nisan dan beri beklemedeyiz... 8 hafta bitiyor halen ne ses ne soluk...
Lakin anladigim kadariyla sizler ankara anlasmasi basvurularini belliyirsunuz..Is takipcim ve muhasebecimin dediklerini sizlerle paylasayim...
Ilk olarak vize memurlarinin sayisinda yuzde 20 lik bir azaltmaya gitmisler tek uk icinde olmadigi soyleniyor...Bunun yaninda donemsel ve Turkiye deki siyasi karmasanin da etkisiyle vize basvurularinda ciddi bir rakamsal artis soz konusu olmus biz Tc vatandaslari icin..is takipcim asil gerekce bu diyor... ki gecen yil Uk ye gocen insan sayisi kayitli olarak 274000 dolaylarinda imis ... bu home office i rakamsal olarak kaygilandirmaya yeten bir sayiymis...Bunun disin da eu vatandaslarindan ulkeye tezat bir akin oldugu konusuluyor... yani geleyim yerlesim kayit altina gireyim de cikartamasinlar mantigi..
Benim ismimi de yazin oraya bu arada es vizesi olarak diyecegim ama...
Yeni basvuranlar icin sans diliyorum... Mumkunse geldikten sonra Ni numarasi almak ve banka hesabi actirmak ciddi sorunlar teskil edebiliyor ki bir de ankara anlasmasi sonrasi zor bir surec var... O yuzden alan bana ulasabilir tecrubelerimi paylasirim
Impulsivo

New postby Goudron » Thu Jun 22, 2017 3:18 pm

Asıl ilk uzatma başvurularında 6 ayı buluyormuş süreç ve bir çok tanıdığım o süre boyunca İngiltere'de rehin.

Orada bildiğim kadarı ile ek ücret karşılığı pasaportuda tutamıyorsunuz. ( uzatma başvurularında)
Goudron

New postby Impulsivo » Thu Jun 22, 2017 3:28 pm

Goudron wrote:Asıl ilk uzatma başvurularında 6 ayı buluyormuş süreç ve bir çok tanıdığım o süre boyunca İngiltere'de rehin.

Orada bildiğim kadarı ile ek ücret karşılığı pasaportuda tutamıyorsunuz. ( uzatma başvurularında)

Evet buradan ilk uzatma basvurusu en az 6 ay suruyor son donem... Lakin sistem sanirim bizim dusundugimuz gibi islemiyor... Gecen kis adina konusuyorum...
Bir abimiz indefinete icin basvuru yapip 5 hafatadan kisa bir sure icinde cevap alirken ondan once basvuran bir arkadasim 6 ay 5 gunlul bir sureci beklemek durumunda kaldi... Daha da ilginci bir diger arkadasim yillik 400 pound degerlerinde vergi odeyerek hak alirken bir digeri yillik 120bin pound turnover yapip 18600 pound un cok ustunde income gosterirken 1 yillik uzatma aldi... yani anlasilan o ki siralama ve memur hassasiyeti konusunda bbilmedigimiz cok sey var
Impulsivo

New postby Levent » Thu Jun 22, 2017 6:24 pm

Arkadaslar merhaba,

Ben İki Hafta once 2.Pasaportumu aldım.Biraz zorladılar ama daha sonra basvurumu onayladılar.
İlk pasaportumu da geri istemediler.
Levent

New postby Impulsivo » Thu Jun 22, 2017 7:02 pm

Mercan wrote:@gokhanyavuss Evet dependant'lı ..Siz konsolosluğa mail yolu ile sorun bence.. İlginç ...

Selamlar Mercan 13 Nisan basvurusu es basvurusu yani... acaba nereden bildiklerini paylasabilir miisn benimle?
Impulsivo

New postby cnone2006 » Thu Jun 22, 2017 7:39 pm

Levent wrote:Arkadaslar merhaba,

Ben İki Hafta once 2.Pasaportumu aldım.Biraz zorladılar ama daha sonra basvurumu onayladılar.

hangi ilçe emniyet den almıştın hocam.
Birde extra belge istediler mi
Sanırım en azından dilekçe isterler, dilekçede ne yazmak lazım genelde istenen

Başka belge istediler miydi?
cnone2006

New postby Levent » Fri Jun 23, 2017 3:58 am

cnone2006 wrote:
Levent wrote:Arkadaslar merhaba,

hangi ilçe emniyet den almıştın hocam.
Birde extra belge istediler mi
Sanırım en azından dilekçe isterler, dilekçede ne yazmak lazım genelde istenen

Başka belge istediler miydi?

Cekmekoyden aldım. Yakın bir arkadasımda Beykoz Kavacık dan aldı. Dilekce dısında baska evrak istemediler. Esasen bu pasaportun verilebilme sebebi orta dogu ulkeleri giriş yaparken yaşanan sıkıntı uzerine. Dilekçede bunu belirtirseniz iyi olur.
Levent

New postby Mercan » Fri Jun 23, 2017 5:45 am

@Impulsivo
Sadece Dependant değil. Kendi başvurusu dependant ile birlikte. Ama sanırım kendisinin özel bir durumu varmış. Film festivaline davet almış. Katılması geretiği için konsolosluk ile irtibata geçmiş. Başvurusu bu şekilde hızlanmış olabilir.
Mercan

New postby lioncan » Fri Jun 23, 2017 7:03 am

Arkadaşlar merhaba,

Ben 5 Nisan'da ailem ile birlikte başvurmuştum. Vizelerimiz dün elimize ulaştı. Umarım bekleyen herkes en yakın zamanda haber alır. Sürecin işlediğini bildirmek istedim.
lioncan

New postby exxwhale » Fri Jun 23, 2017 7:21 am

lioncan wrote:Arkadaşlar merhaba,

Ben 5 Nisan'da ailem ile birlikte başvurmuştum. Vizelerimiz dün elimize ulaştı. Umarım bekleyen herkes en yakın zamanda haber alır. Sürecin işlediğini bildirmek istedim.

Merhaba @Lioncan,

Tebrik ederim. Gözünüz aydın!
Darısı bekleyen herkesin başına...

Sıradaki süreçler için de şimdiden bol şans.
Yoğunluğunuzu atlattığınızda deneyimlerinizi bizimle paylaşmanız dileğiyle, hoşçakalın...
exxwhale

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü