Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Luna » Wed Feb 18, 2015 6:59 pm

Arkadaslar merhaba,
Ankara anlasmasi ilk yil vizemi haziranda aldim.
Mayis sonu 3 yillik uzatmaya basvuracagim. Fakat ilk sene icin birlesik krallik disinda 6 ay kalma hakkimiz var diye biliyordum.
Ki kalanlari biliyorum. Fakat simdi butun danismanlar 90 gun diyor, bununla ilgili resmi bir sey de bulamadim lutfen yardim edin :(
Luna

New postby vinzzz » Wed Feb 18, 2015 9:01 pm

Arkadaslar merhaba,

Forumlari dikkatlice takip edip, kendi is planımızı yazıp basvurduk ve 2 hafta icinde vizeyi aldık, interview filan olmadı, direk gonderdiler pasaportumuzu vize basvuru merkezine.

AlaturkaLondra ekibine ve degerli paylasımlarda bulunan forum uyelerine cok tesekkurler...
vinzzz

New postby hakankaya2020 » Fri Feb 20, 2015 10:05 am

@vinzzz hayırlı olsun,
iş ne üzerine idi?

yeni hayatınızda başarılar.
hakankaya2020

New postby Volkan » Fri Feb 20, 2015 4:33 pm

Hayirli olsun, Vinzzz

@hakankaya2020
Senin vize durumun ne oldu? En son gorusmeye gitmistin diye hatirliyorum. Umarim olumlu sonuclanmistir.
Volkan

New postby vinzzz » Sat Feb 21, 2015 8:05 am

@hakankaya2020 @volkan cok tesekkurler.

@hakankaya2020
4-8 yas arasi cocuklara yonelik oyuncak uretimi ve satisi... umarim senin basvurunda sonuclanmıstır...
vinzzz

New postby hakankaya2020 » Sat Feb 21, 2015 3:42 pm

iyi dilekleriniz için teşekkürler dostlar,
yaptığım 4. başvuru da red yedi maalesef.
ama mart a 5. başvuru geliyor,
:D
bakalım onlar mı bıkacak, ben mi,

ilk başta gereksiz bir red yedik, düzeltemedik bir türlü
hakankaya2020

New postby Volkan » Sat Feb 21, 2015 5:50 pm

Amma ugrastirdilar seni ama bu azimle alacagina inandim ben :-)

Bu sefer hangi sebeple red verdiler? Ayni sebepten mi veriyorlar yoksa yeni yeni sebep mi icat ediyorlar diye merak ettim.

Kolay gelsin.
Volkan

New postby hakankaya2020 » Sun Feb 22, 2015 9:34 am

inş @volkan

ilk defasında 4 sayfalık maddelerce bir red yazdılar,
ama asıl neden, UK'de yasa dışı bulunmuşsun idi,
bulunmadığımızı ıspatladık,
her başvururuda red nedenleri azaldı,
en sonuncuda sadece "i'm not satisfied" a kadar düştü,
:D
bu sefer ne olacak bakalım
hakankaya2020

New postby Volkan » Sun Feb 22, 2015 3:33 pm

"i'm not satisfied" cok keyfi olmus. Cok tiri viri sebepten reddediyorlarsa temyize de gidebilirsin bir alternatif olarak.

Iyi haberlerini bekliyoruz, kolay gelsin.
Volkan

New postby simpech » Sun Feb 22, 2015 9:34 pm

Merhabalar,

Bende vizemi aldım. 2 hafta önceden başlatmışlar vizemi aslında Marttan sonra başlatılsın yazmıştım başvuruma. İstifa ettim buradaki şirketimden ancak ihbar süresi nedeni ile Mart sonunda orada olacağım. Umarım şu UK dışında bulunma davası sorun yaratmaz.

Vize alan arkadaşlar; ofis tutmak ve muhasebeci fiyatları ile ilgili bilgisi olanlar yazabilir mi? Yıllık ortalama fiyatlar nelerdir. Benim şirketim IT üzerine olacak.

Başvuran ve bekleyen arkadaşlara da bol şans diliyorum.
simpech

New postby textfield » Mon Feb 23, 2015 4:48 pm

Merhabalar,

Uzun bir suredir, ankara anlasmasi ile ilgili kabul almis arkadaslarimdan businessplanler, londradan referanslar vs. topluyorum ve plan'i yazmaktayim.

Herseyin gayet net olmasiyla birlikte, gider pusulasi ile calisan bir tasarimci olarak, gelirlerimi bu gider pusulalari ile desteklersem, bordrom veya vergi levham olmadigi icin karsima bir problem cikar mi?

Gectigimiz yaz Universiteden mezun oldum, ondan da once bordrolu calismistim 1-2 seneyi askin yine ayni sektorde. Fakat mezun olduktan sonra gitmek istedigimden dolayi kalici bir plan yapmayip proje bazli, gider pusulasi keserek calistim. Bu basvuracagim ufak bir meblag da olsa, vergilendirmede sikinti cikartirlar mi merak ediyorum? Sahis sirketi de acmadim cunku en fazla bi yil burda kalacagimi dusundugumden dolayi freelance calistim.

Bu konuda cevremde red almis birileri henuz yok, fakat yine de tecrubeli birilerinden objektif bir fikir almak istiyorum

Simdiden tesekkurler,
M.
textfield

New postby Tunahan » Tue Feb 24, 2015 2:59 pm

Herkese merhaba;

Bir kaç kişi sayfadaki hususlara dikkat ederek dosyayı hazırladığını ve vize aldığını belirtmiş. Ben de dosyamı kendim hazırlamaya çalışıyorum. Vizesini son 6 ay içerisinde almış olan kişiler kendilerine göre en çok dikkat edilmesi gereken hususları birer ikişer yaza bilse güzel olmaz mıydı? İnanın bu deneyimi yaşamış kişilerin geri beslemelerine çok ihtiyaç var.

Örneğin bir grup kişi dosyanı olabildiğince detaylandır diyor. Bir başkaları da kısa öz ve net olsun. Kafa karıştırmasın diyorlar. Bu iki farklı stratejiden hangisini benimseyeceğimiz bile önemli.

Başvuru dosyası hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili ayrı bir konu da açılabilir belki.

NOT: Site geneli Ankara Anlaşmasına başvurmayı düşünenler için güzel bir kaynak olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Tunahan

New postby ege10 » Sun Mar 01, 2015 10:00 pm

Selamlar herkese,

@Tunahan ben de kendim hazirladim basvurdum. Bence en onemli kisim 3 yillik profit and loss tablosu ile ilk 12 aylik cash flow. Ben yaparken cok zorlandim cunku hic muhasebe bilgim yoktu. ms office nin taslaklarini kullandim. Kolay oluyor.

Elimden geldigince iyi bi pazar arastirmasj yapip onu sundum ve ingilterenin neden bana ve benim meslegime ihtiyaci oldugunu su an ki mevzuattaki yerini iyice aciklayarak anlatmaya calisdim ve benim piyasadaki diger sirketlerden farkim ne olacak onu anlattim.
ege10

New postby ege10 » Sun Mar 01, 2015 10:05 pm

Arkadaslar benim kafama takilan bir soru var ve hic bir yerde cevabini bulamadim.

- ingiltere avrupa birliginden cikarsa bizim ankara anlasmasi vizeleri iptal olur mu?

Neden bu kafama takildi diye sorarsaniz eger. Mayis ayinda genel secim var ingilterede ve yuksek ihtimal yine david cameron basbakan olacak. Ve dedigine gore seneye ab'den ayrilmak icin referandum yapilacak. Su an ki duruma gore ingiltere ab den ayrilacak gibi duruyo.
ege10

New postby Emre » Mon Mar 02, 2015 12:34 pm

@ege10
Öyle bir durumda tabiiki de vizeler iptal olmaz. Haklardan faydalandığımız tarih esas alınır. Yani, "Biz Avrupa Birliği'nden çıktık hadi terkedin ülkeyi" gibi bir durum yok.
Emre

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü