Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby hakankaya2020 » Mon Jun 12, 2017 10:16 am

herkese birden toplu vize verecekler demek ki,
:D
Motivasyonunuz bozulmasın,
geç olsun, güç olmasın
hakankaya2020

New postby Metinhld » Mon Jun 12, 2017 10:47 am

herkese merhaba,

benim başvuru da 19Nisan, henüz cevap yok. 1 hafta sonra başka ülkeye iş seyahati için vize başvurusu yapmak zorundayım, ama Pasaport yok. daha önce yazılanlar arasında pasaportu isteyince başvurunun otomatik red sonuçlandığını okuduğumu hatırlıyorum. bunun başka yöntemi yok mudur, AA süreci devam ederken, diğer vizeye nasıl başvuru yapabilirim? bilgisi olan arkadaşlar yazabilirler mi. teşekkürler şimdiden
Metinhld

New postby hakankaya2020 » Mon Jun 12, 2017 11:06 am

@metinhld
geçerli ikinci pasaport başvurusunu deneyebilrsiniz,
bir dilekçe ile ikiside geçerli ikinci bir pasaportunuz oluyor,
genelde ortadoğu ülkeleri vizesi bulunan pasaport sahipleri, batı ülkeleri seyahatlerinde bu vizelerin bulunması sıkıntı olduğu için bu durumu anlatan bir dilekçe ile başvurup alabiliyorlar. Muhtemelen sizde durumunuzu özetleyen bir dilekçe ile bu geçerli ikinci pasaport talep edebilirsiniz.
ilgili egm sayfası
http://www.pasaport.pol.tr/Duyurular/Sa ... C4%B0.aspx
hakankaya2020

New postby LionKing » Mon Jun 12, 2017 1:59 pm

Bize hala cevap gelmedi. İnşallah bu hafta cevap alırız.

exxwhale wrote:Günaydın, herkese iyi haftalar,
Aşağıdaki liste güncel midir halen, cevap alan yok mu..?
Umarım bu hafta liste azalır...
@store 4 Nisan
@gokhanyavuss 5 Nisan
@ghuntar 5 Nisan
@LionKing 7 Nisan
@sidikasaka 11 Nisan
@zemoks 11 Nisan
@upekyildiz 12 Nisan
@hevaley 13 Nisan
@muratersahins 19 Nisan
@ankaravize 21 Nisan
@cnone2006 10 Mayıs
@exxwhale 16 Mayıs

Saygılarımla,
LionKing

New postby cagria » Mon Jun 12, 2017 2:03 pm

Ben email atip soru sordum. Bir faydasi olacagina inanmasam da... Sanirim iki haftadir kimseye cevap gelmiyor. Bakalim bu hafta nasil olacak?
cagria

New postby Mercan » Mon Jun 12, 2017 2:13 pm

4-5-6 Nisan başvurularının 60 iş günü 3-4 Temmuz da doluyor. Umarım Temmuz a kadar tüm Nisan başvurularını cevaplarlar.
Mercan

New postby exxwhale » Mon Jun 12, 2017 3:18 pm

Mercan wrote:4-5-6 Nisan başvurularının 60 iş günü 3-4 Temmuz da doluyor. Umarım Temmuz a kadar tüm Nisan başvurularını cevaplarlar.

Maalesef o 60 iş gününde çok sayıda TR ve UK resmi tatili de var, yani eğer 60 iş günü zorlanacaksa maalesef ~10-15 gün kadar daha eklemek gerekecektir.

Umarım gerek kalmaz bu hesaplarımıza...
exxwhale

New postby cagria » Mon Jun 12, 2017 3:29 pm

Arkadaslar bu 60 gun olayi nereden cikti?

Size 60 is gununde cevaplayacagiz diye email mi geldi?

Bana gelen emailde as soon as possible yaziyor mesela..

exxwhale wrote:
Mercan wrote:4-5-6 Nisan başvurularının 60 iş günü 3-4 Temmuz da doluyor. Umarım Temmuz a kadar tüm Nisan başvurularını cevaplarlar.

Maalesef o 60 iş gününde çok sayıda TR ve UK resmi tatili de var, yani eğer 60 iş günü zorlanacaksa maalesef ~10-15 gün kadar daha eklemek gerekecektir.

cagria

New postby ankaravize » Mon Jun 12, 2017 4:02 pm

cagria wrote:Arkadaslar bu 60 gun olayi nereden cikti?

Size 60 is gununde cevaplayacagiz diye email mi geldi?

Bana gelen emailde as soon as possible yaziyor mesela..

exxwhale wrote:

WRK4.11 Decisions
The ECAA team will aim to assess all applications within 3 months.
ankaravize

New postby davids1923 » Tue Jun 13, 2017 7:53 am

Merhaba Arkadaşlar,

Eşimle Ankara anlasması yaparak Londraya geldik. Mart ayında uzatmaya başvurduk. Belki bosanma durumumuz olacak. Ben dependant vizesi ile buradayım. Bosanma durumunda hemen ülkeden cıkma zorunlulugum mu var. Yoksa vize suresi kadar ulke de kalabilir miyim.

Tesekkurler.
davids1923

New postby Goudron » Tue Jun 13, 2017 8:51 am

Metinhld wrote:herkese merhaba,

benim başvuru da 19Nisan, henüz cevap yok. 1 hafta sonra başka ülkeye iş seyahati için vize başvurusu yapmak zorundayım, ama Pasaport yok. daha önce yazılanlar arasında pasaportu isteyince başvurunun otomatik red sonuçlandığını okuduğumu hatırlıyorum. bunun başka yöntemi yok mudur, AA süreci devam ederken, diğer vizeye nasıl başvuru yapabilirim? bilgisi olan arkadaşlar yazabilirler mi. teşekkürler şimdiden

Valla benimde aynı durum var. Başvurum 12 Mayıs ama Ağustosta iş için yurt dışına gitme ihtimalim var, o yüzden danışmanıma sorduğumda bana 50 pound karşılığında pasaportun bende kaldığı bir opsiyondan bahsetti. Başvuru sırasında sadece pasaportun fotokopilerini verdim. Şu an orijinali bende.

12 Mayıs'tan beride beklemedeyim.
Goudron

New postby x-treme » Tue Jun 13, 2017 9:07 am

Merhaba, Bildigim kadariyla pasaportunuzu teslim etmeden de basvurabiliyorsunuz ekstra ucret karsiliginda. Karar verildiginde size bildiriyorlar ve gidip pasaportunuzu teslim ediyorsunuz, 3 gun icerinde geri veriyorlar. Ama bu izin sadece Turkiye'de var. Ingiltere'den basvurularda bu uygulama AB uyesi ulke pasaportlarinda gecerli.

https://uk.tlscontact.com/tr/ist/page.p ... e_services
x-treme

New postby Levent » Tue Jun 13, 2017 9:57 am

Selam @metinhld
Bende 27 Nisanda esim uzerinden depandent olarak basvurdum. Bugun 2 pasaport icin basvurumu yaptim.Bir dilekce ile beraber normal pasaport basvurusu yapar gibi yapiyorsun.
Levent

New postby cagria » Tue Jun 13, 2017 10:57 am

@ankara herkes 60 gunu oradan cikardiysa isimiz yas :) ben oradan 60 isgunu ile alakali hicbir anlam cikartmiyorum cunku. adamlar 3 ayda bitirmeyi amacliyoruz demis. konsoloslugun 3 haftada bitirmeyi amaclamasi gibi... yani su an 60 is gunu tamamen bir efsane benim gozumde.

Ek olarak. Vize basvurumuzu geri cekersek; red yemis olarak mi sayiliyoruz. Bilgisi olan arkadaslar yardim ederse sevinirim.
cagria

New postby Metinhld » Tue Jun 13, 2017 12:27 pm

Goudron wrote:

Valla benimde aynı durum var. Başvurum 12 Mayıs ama Ağustosta iş için yurt dışına gitme ihtimalim var, o yüzden danışmanıma sorduğumda bana 50 pound karşılığında pasaportun bende kaldığı bir opsiyondan bahsetti. Başvuru sırasında sadece pasaportun fotokopilerini verdim. Şu an orijinali bende.

12 Mayıs'tan beride beklemedeyim.

50 pound vermeye razıyım şu aşamada, en mantıklı çözüm bu görünüyor. Şimdi gitsem desem 50 pound vereyim, pasaportumu verin, fotokopilerini alın desem kabul ederler mi acaba? böyle bir şey deneyen oldu mu?
Metinhld

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü