Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby memoly » Tue Aug 08, 2017 9:37 pm

merhaba,

bende 18 temmuzda başvurarak aranıza katıldım.
bugün TLS yi kontrol ettiğimde başvurum ile ilgili aşağıdaki metin yazıyor. Başvuru UK yamı gitti yoğunluktan. Yoksa sizdede aynısı mı yazıyor.

UKVI tarafından teslim alındı.

Başvurunuz BK Vizeleri & Göçmenlik kısmına bir karar için ulaşmıştır.
memoly

New postby visnelikek » Wed Aug 09, 2017 4:37 am

Merhaba
Biz 2 haziranda istanbuldan basvurmustuk.
3 agustosta asagidaki linkte decided olmus. Biz 7sinde farkettik. Ayni gun tls den mail gelmis. Dun gidip alabildim. Sonuc olumlu:D bekleyenlere sabir diliyorum.

https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... visastatus
visnelikek

New postby rikçck » Wed Aug 09, 2017 8:57 am

memoly wrote:merhaba,

bende 18 temmuzda başvurarak aranıza katıldım.
bugün TLS yi kontrol ettiğimde başvurum ile ilgili aşağıdaki metin yazıyor. Başvuru UK yamı gitti yoğunluktan. Yoksa sizdede aynısı mı yazıyor.

UKVI tarafından teslim alındı.

Başvurunuz BK Vizeleri & Göçmenlik kısmına bir karar için ulaşmıştır.

İkimiz de aynı tarihte başvuru yapmışız :). Siz nereden başvurmuştunuz?
rikçck

New postby hasanburakbulut » Wed Aug 09, 2017 11:31 am

Merhabalar, ben İstanbul'da yaşayan bir müzisyenim. Üniversite eğitimim müzik üzerinedir ve yaklaşık 7-8 senedir böyle kazanıyorum. Freelance çalıştığım için sigorta ve ya düzenli bir gelir durumumun olması pek yok. O yüzden bir birikimim yoktur. Yani bu durum benim için böyle. Genel olarak müzik camiası içinde böyle olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla gelirimi belgeleyemiyorum o yüzden ailem benim için kredi çekecek ve bu işi öyle yapacağım. Yani öyle yapmayı planlıyorum.

Ankara Antlaşması ile yapmak istediğim iş Londra'da yaşayan Türkiyelilere yönelik özel müzik dersi (bağlama dersi) vermek. Ama herhangi bir yer kiralamadan yani öğrencinin evine giderek bire bir ders verecek şekilde bunu yapmak istiyorum. Ayrıca şöyle bir durumum da söz konusu geçen haziran ayında İngiltere'ye konser için davet edildim ve bütün evraklarımın tam olmasına karşın banka ile ilgili bir durumdan dolayı red aldım.

Bu bilgilerim doğrultusunda,

- Bu başvurunun maliyeti ne olacaktır? (business plan vb...)

- Bu yapacağım iş ile ilgili sermayem nasıl olmalıdır?

- İngilizce seviyem çok iyi olmasa da kimseden yardım almadan birçok şeyi yapabilir düzeydeyim diyebilirim fakat herhangi bir sertifikam ya da belgem yoktur.

Daha önce müzisyen olarak bu işi başarmış kimseler var mıdır? Sizlerin bilgilerinden ve deneyimlerinden faydalanmak isterim.

Şimdiden teşekkürler.
hasanburakbulut

New postby hakankaya2020 » Wed Aug 09, 2017 12:40 pm

@hasanburakbulut
- bu vizeye başvuru ücretsizdir.
- danışman, avukat, muhasebeci, iş planı danışmanı vs. hizmetler için destek alırsanız onlara ücret ödersiniz.
- Yapacağınız işin kurulması için sermaye gerekmese de, işe başlangıç masrafları yanında para kazanıp kar elde edinceye kadar geçeceği düşünülen 6 aylık süreyi idare edebiliyor olmanız gerekir.
- Ailenizden aldığınız parayı bir mektup ile birlikte sermaye olarak gösterebilirsiniz.
- Ama daha önce freelance çalışmış ama gelir gösteremiyor olmak biraz sıkıntılı bir konu. Genel kanı, para kazanmış ama beyan etmeyerek vergi kaçırmışsınız yönünde olacağı için ve bu vize türünde de UK de vergi ödemeniz beklendiği için,
bu mevzuyu güzel açmanız gerekebilir.
hakankaya2020

New postby rathald » Wed Aug 09, 2017 4:48 pm

Merhaba Arkadaşlar,

4. kez tekrardan başvurumu geçen hafta perşembe (3 Ağustos) günü ile yaptım. Bu sefer danışman ile çalıştım.

Umarım bu sefer olumlu olacak.

Başvuruyu yaparken öğrendiğim üzere, başvurular hala Türkiye'de değerlendiriliyor.

Birde foruma bakarken başvurulara verilen cevapların hızlandığını görmek sevindirici oldu.
rathald

New postby inka » Thu Aug 10, 2017 6:29 am

visnelikek wrote:Merhaba
3 agustosta asagidaki linkte decided olmus. Biz 7sinde farkettik. Ayni gun tls den mail gelmis. Dun gidip alabildim. Sonuc olumlu:D bekleyenlere sabir diliyorum.

Merhaba. Hayırlı olsun. Daha önce konuşulmuştu sanırım başvuru sonuçlarının açıklanması umut tacirliği gibi oluyor minvalinde bir şeyler söylenmişti. Şimdi en azından sürecin hangi noktada tarih olarak biliyoruz. Sizin bu yazdığınızdan sonra başvurusu 7 Haziran olan biri olarak kendi sonucum için eli kulağında diyebiliyorum ;) Sonucun bu hafta olmasa bile haftaya açıklanacağını düşünüyorum.
inka

New postby mkonj » Thu Aug 10, 2017 7:08 am

14 Haziran başvurusu olarak biz bile heyecanlanmaya başladık :-)
mkonj

New postby egemenakbas » Thu Aug 10, 2017 7:10 am

inka wrote:

Merhaba. Hayırlı olsun. Daha önce konuşulmuştu sanırım başvuru sonuçlarının açıklanması umut tacirliği gibi oluyor minvalinde bir şeyler söylenmişti. Şimdi en azından sürecin hangi noktada tarih olarak biliyoruz. Sizin bu yazdığınızdan sonra başvurusu 7 Haziran olan biri olarak kendi sonucum için eli kulağında diyebiliyorum ;) Sonucun bu hafta olmasa bile haftaya açıklanacağını düşünüyorum.

Merhaba, ben de 5 Haziran başvurusu olarak beklemedeyim. Sıra biraz karışık gidiyor. Hala cevap almamış olan 16 Mayıs ve 25 Mayıs başvuruları mevcut. Pek mantık yürütemiyoruz :)
egemenakbas

New postby Mercan » Thu Aug 10, 2017 7:12 am

@rathald
Merhaba,
Hangi danışman ile çalıştınız acaba? Teşekkürler,
Mercan

New postby inka » Thu Aug 10, 2017 7:16 am

egemenakbas wrote:
inka wrote:

Merhaba, ben de 5 Haziran başvurusu olarak beklemedeyim. Sıra biraz karışık gidiyor. Hala cevap almamış olan 16 Mayıs ve 25 Mayıs başvuruları mevcut. Pek mantık yürütemiyoruz :)

Ahaha. Evet haklısınız ama onlar biraz istisna olmuş sanki ;)
inka

New postby Brooks Was Here » Thu Aug 10, 2017 10:50 am

Arkadaşlar sorum şu şekilde.

Başvurumu Ankara'da yapacağım ama mesela başka bir ülkeye turist olarak gidip oradan başvuru yapabilir miyim konsolosluğa?

Mesela Gürcistan, Sırbistan, mesela Şengen ülkeleri...vs

Oradaki konsolosluklarda başvuran yoktur, varsa da nadirdir. Böyle bir şey mümkün mü?

Sorumu şundan sordum, süreci hızlandırmak adına. Belli ki tr'de baya bir yığılma var
Brooks Was Here

New postby victory » Thu Aug 10, 2017 1:17 pm

Arkadaşlar merhaba

Özellikle, başvurusunun durumu olumlu sonuçlanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Kendimiz 28.03.2017 tarihinde Ankara Antlaşmasına müracaat ettik ve ret aldık. Ret nedenimiz potansiyel müşterilerimizin Full time pozisyonlar içeriyor olmasıydı. Müşterilerimiz olarak gösterdiğimiz kaynaklar ise, recruitment firmalarla yapılan yazışmalardı. Sadece bir tane müşteri mektubumuz vardı.

Şu anda ikinci başvurunun hazırlığındayız ve İngiltere’de bulunan bir avukat ile çalışıyoruz. Aslında başvurumuzun %95’i hazır ve başvuru yapabilir durumdayız. Ama sadece potansiyel müşteriler tarafında kafamda soru işaretleri olduğundan dolayı birkaç gün daha bekletme kararı aldık. Bu başvurumuzda İngiltere’de iş yapan kökeni Ankara Antlaşmalı Türk firmalarından mektup aldık (5 adet) ve yine recruitment firmalarla yapılan contratlı iş fırsatlarını (7 adet) ekledik. Ama avukatımız, İngiliz firmalardan alınan mektupların daha sağlıklı olacağını ve herhangi bir risk içermeyeceğini söylüyor. Ama herkesin bildiği üzere bu tip bağlantılar bulmak ve özellikle İngiliz firmalardan bu tip mektuplar alabilmek pek kolay değil.

Özetle sorum şu;
*Başvurusuna Müşteri mektubu ekleyen arkadaşlar, sizin mektuplarınız İngiliz firmalarından mı alınmıştı?
*Türk firmalarından alınan mektupları ekleyip, başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler var mı?

Bu soruların cevapları, benim için gerçekten önemli. Ona göre ya başvuruyu bekletip arayışa devam edeceğim ya da devam edeceğim.

Şimdiden teşekkürler
victory

New postby Vivon » Thu Aug 10, 2017 1:18 pm

Bugun Haziran basvurusu aciklanan var mi?
Vivon

New postby inka » Thu Aug 10, 2017 1:34 pm

Vivon wrote:Bugun Haziran basvurusu aciklanan var mi?

Sanırım bugünü boş geçtik belki yarın açıklanan olur.
inka

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü