Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby hevaley » Sat Aug 26, 2017 3:05 pm

Sinemsin wrote:Arkadaşlar ben Londra dan başvurucam gözünüzün çapanı yiyim hazırlanması gereken belgeleri bana bi sıralarmısınız

Merhaba guldurdunuz beni ;) Gereken baslica belgeler:

Diploma

Formasyon belgesi (varsa)

Sertifikalar(varsa)

Dil belgesi (varsa)

Sgk dokumu

Katildiginiz proje ve yarismalar (belgelenmeli)

Calisma gecmisi (belgelenmeli)

Sermaye (hibe bile olsa hibe edecek kisinin parayi nerden aldigini belgelemelisiniz)(yavas yavas biriktiyse banka dokumu, araba veya ev satisiysa ispati )
Sektorunuze gore degisir tabi gerekli belgeler. Bu arada bu belgeleri yaninizda goturmeyi tavsiye etmiyorlar olur da bagaji acip gorurlerse anliyorlar niyeti !
hevaley

New postby Sinemsin » Sun Aug 27, 2017 7:58 am

hevaley wrote:
Sinemsin wrote:Arkadaşlar ben Londra dan başvurucam gözünüzün çapanı yiyim hazırlanması gereken belgeleri bana bi sıralarmısınız

Diploma

Sertifikalar(varsa)

Dil belgesi (varsa)

Sgk dokumu

Sermaye (hibe bile olsa hibe edecek kisinin parayi nerden aldigini belgelemelisiniz)(yavas yavas biriktiyse banka dokumu, araba veya ev satisiysa ispati )
Sektorunuze gore degisir tabi gerekli belgeler. Bu arada bu belgeleri yaninizda goturmeyi tavsiye etmiyorlar olur da bagaji acip gorurlerse anliyorlar niyeti !

Çok tşekkürederim de imzali şeyleri yanimda goturmek zorundayim oyle degilmi
Sinemsin

New postby hevaley » Sun Aug 27, 2017 9:49 am

Sinemsin wrote:
hevaley wrote:

Diploma

Sertifikalar(varsa)

Dil belgesi (varsa)

Sgk dokumu

Çok tşekkürederim de imzali şeyleri yanimda goturmek zorundayim oyle degilmi

O sekilde sorun olabilirmis , kargo ile gonderebilirsiniz. Biz onceleri UK'den basvurmayi planliyorduk ve gorustugumuz danismanlar belgeleri kargoyla gonderttirirsiniz demisti.
hevaley

New postby Sinemsin » Sun Aug 27, 2017 5:19 pm

#havaley
Siz ne yaptiniz?... adamlar turkce kagitlara nasil bakiyor
Sinemsin

New postby hevaley » Sun Aug 27, 2017 6:51 pm

Sinemsin wrote:#havaley

Biz burdan basvurduk ve ret aldik ;))
Artik nasil oluyor ben bilemiyorum riske atmamak adina kargoyu tercih ediyor insanlar . Karar senin. Sektorun neydi bu arada ?
hevaley

New postby scc » Sun Aug 27, 2017 10:09 pm

Tyler78 wrote:Ben 15 yildir kendi işimin sahibiyim. Sgk dokumu falan koymadim. Sirket banka hesaplari, vergi levhasi, imza sirkuleri ve oda faaliyet belgesi koydum. Bagkur da koymam gerekiyorduysa bir bardak soguk su icegim bari :)

Ben de hem kendi işim hem maaşla çalışma vardı. Kendi işime dair sadece kuruluş ve devri belgeleyen sicil gazetelerini koydum. Hiç sıkıntı olmadı.
scc

New postby orduevi » Tue Aug 29, 2017 11:26 am

Bu ne demek? Su andan itibaren veya bir kac ay oncesine kadar Ankara Antlasmasi'na basvuranlarin gec kaldigini soyluyor. 3 yillik vize basvurusu Brexit'den once yetismeyecekler icin cok gec deniyor video da. 1 yillik vize alanlar vize bitiminde ne olacak?

https://www.youtube.com/watch?v=1vdR4szTpdU
orduevi

New postby Sinemsin » Tue Aug 29, 2017 12:52 pm

hevaley wrote:

Artik nasil oluyor ben bilemiyorum riske atmamak adina kargoyu tercih ediyor insanlar . Karar senin. Sektorun neydi bu arada ?

Tekstil kumaş ihracatı
Sinemsin

New postby hevaley » Tue Aug 29, 2017 6:22 pm

Arkadaslar nisan ayinda ikinci basvurumuzu yapmistik ve memur ilk ret sebeplerini copy-paste yaparak tek bir cumleyle ben bu sebeplerin hala var oldugunu dusunuyorum demisti. Danismanim Behice Tural mutlaka review yapalim dedi, ben istemedim ama bir sey kaybetmeyiz diyerek tum surecle kendisi ilgilendi. Konsolosluga da surekli sikayet mailleri atti adaletli karar verilmiyor diye. Bunlar icin de hicbir ucret talep etmedi. 10 Agustosta review basvurumun kabul edildigine ve ikinci reddin iptal edildigine dair bir mail aldik,dosya yeniden degerlendirilecek denildi. Bugun konsolosluktan arandim ve kararin verildigini, pasapirtlarimizi gondermemiz gerektigini soylediler. Yani sonucumuz olumlu ;) Haftaya persembe TLS'ye teslim edecegiz ve muhtemelen eylul ortasi tekrar alacagiz;)

Mutlu ve saskiniz.Ilk basvurumuz olan 2 Marttan beri sonuc beklemekten yorgunuz ;)

Bir yildir bu forumdan cok yararlandim ozellikle @emre ve @jeremyvine sizlere cok tesekkur ederim. Bu yolculuga cikan herkese sabirlar ve bol sans diliyorum
hevaley

New postby hevaley » Tue Aug 29, 2017 6:27 pm

Sinemsin wrote:
hevaley wrote:

Tekstil kumaş ihracatı

Aslinda sorularinizin yanitini en iyi danismanlar verir. Eger oraya gidince danismanla calismayi dusunuyorsaniz simdiden belirlemenizi ve onun verecegi direktifler isiginda hareket etmenizi oneririm. Kolay gelsin
hevaley

New postby Okeanos » Wed Aug 30, 2017 10:47 am

orduevi wrote:Bu ne demek? Su andan itibaren veya bir kac ay oncesine kadar Ankara Antlasmasi'na basvuranlarin gec kaldigini soyluyor. 3 yillik vize basvurusu Brexit'den once yetismeyecekler icin cok gec deniyor video da. 1 yillik vize alanlar vize bitiminde ne olacak?

https://www.youtube.com/watch?v=1vdR4szTpdU

Aşağıdaki video yanıt olabilir:
https://www.youtube.com/watch?v=QKzcXr1PmVo
Okeanos

New postby Emre » Wed Aug 30, 2017 5:13 pm

@hevaley tebrik ederim. Şaşırdım ve sevindim açıkçası. Çokça uzun zamandır uğraşıyorsun vize işiyle. Böylelikle nadir de olsa Administrative Review olayının zaman zaman olumlu sonuçlanabildiğini görmüş olduk. Tebrikler. Ayrıca bu bilgiyi paylaştığın için de teşekkürler.
Emre

New postby Sinemsin » Wed Aug 30, 2017 6:11 pm

#havaley Çok sevindim sizin için ben danışmanla çalışmıycam belgeler belli zaten
bi de arkadaşlar belgeleri çevirme işini kime yaptırabilirim öneri lütfen
ayin 26sinda gidiyorum londraya ordan başvurucam herkese iyi şanslar
Sinemsin

New postby hevaley » Wed Aug 30, 2017 7:57 pm

Emre wrote:@hevaley tebrik ederim. Şaşırdım ve sevindim açıkçası. Çokça uzun zamandır uğraşıyorsun vize işiyle. Böylelikle nadir de olsa Administrative Review olayının zaman zaman olumlu sonuçlanabildiğini görmüş olduk. Tebrikler. Ayrıca bu bilgiyi paylaştığın için de teşekkürler.

Asil ben tesekkur ederim burdan basvuru konusunda beni yureklendirdiginiz icin . ;)
hevaley

New postby hevaley » Wed Aug 30, 2017 8:12 pm

Sinemsin wrote:#havaley Çok sevindim sizin için ben danışmanla çalışmıycam belgeler belli zaten
bi de arkadaşlar belgeleri çevirme işini kime yaptırabilirim öneri lütfen
ayin 26sinda gidiyorum londraya ordan başvurucam herkese iyi şanslar

Bana ulasabilmen icin mail adresimi yazdim ama su an mesajimi goremiyorum . Direkt firma ismi yazabiliyorsam yazayim . Admin begenirse yayinlar

Yedi kita tercume
+905543077961 Adnan Bey
hevaley

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü