Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeo » Tue Jun 20, 2017 8:20 pm

Merhaba,
Uzatma basvurusunda esinizin de calisiyor olmasinin bir artisi var mi?Deneyimleyen oldu mu hic?Tesekkurler
zeo

New postby idepya » Tue Jun 27, 2017 9:48 am

Yakin zamanlarda basvurusu sonuclanan var mi ? Varsa basvuru ve sonuclanma tarihine gore bilgi verebilir mi ?
idepya

New postby Emre » Tue Jun 27, 2017 10:18 am

@idepya baktın mı bilmiyorum ama bir önceki sayfada gilgamess'in sonucuyla ilgili bilgi var. 15 Haziran'da 3 senelik olumlu olarak sonuçlanmış ve tam 6 ayda gelmiş.
Emre

New postby slaine » Wed Jun 28, 2017 9:25 am

selamlar,

başvuru tarihi : 10 ocak
parmak iz : 2 şubat
sonuç : 26 haziran / 3 yıl

aslında tam olarak 5.5 ayda geri gelmiş oldu.

yanlızım bu arada, dependant'ım yok. bunun da süreyi etkilediğini öğrenmiş olduk,

bekleyenlere sabır dilerim. umarım herkesin 3 yıl sonuçlanır.
slaine

New postby eates » Wed Jun 28, 2017 7:57 pm

bizim brpler bu gun geldi. babamin vefati yuzunden hizlandirilmis olabilir. 2 ay icerisinde geldi. Fakat nedendir bilmiyorum 1 senelik geldi. seneye bu sene yaptigimdan daha degisik ne yapicam bilmiyorum..

Nino'm eksikti, Ninoyu alamadim ayri sinir kaynagi.. Onun disinda is yaptim, vergimi odedim. Essek gibi calistim...

Pasaprtlar ve dokumanlar henuz gelmedi.. Acaba neden 1 sene verdiklerine dair bir bilgi oluyor mu? Seneye tekrar basvuru yaptigimda tekrar 1 sene uzatma mi olacak?
eates

New postby esraersal » Wed Jun 28, 2017 10:55 pm

eates wrote:bizim brpler bu gun geldi. babamin vefati yuzunden hizlandirilmis olabilir. 2 ay icerisinde geldi. Fakat nedendir bilmiyorum 1 senelik geldi. seneye bu sene yaptigimdan daha degisik ne yapicam bilmiyorum..

Nino'm eksikti, Ninoyu alamadim ayri sinir kaynagi.. Onun disinda is yaptim, vergimi odedim. Essek gibi calistim...

Pasaprtlar ve dokumanlar henuz gelmedi.. Acaba neden 1 sene verdiklerine dair bir bilgi oluyor mu? Seneye tekrar basvuru yaptigimda tekrar 1 sene uzatma mi olacak?

Facebook'ta Nusra Şahin'in bir paylaşımı var eğer LTD iseniz ve ninonuz yoksa 1 senelik veriyorlarmış. Konsolosluğa gidip görüşmek üzere isim topluyordu bu durumda olanlardan. Paylaşımı burada: https://www.facebook.com/groups/1860382 ... 3/?fref=ts
esraersal

New postby zeugma » Thu Jun 29, 2017 9:45 am

Arkadaslar merhaba,

Benimde basvuru tarihim yaklastigi icin sistemedik olarak butun yorumlara tekrar bakmaya basladim ve tarihlerle ilgili bir spreadsheet olusturdum.
Tamamen burada acik bir sekilde paylasilan bilgiler esiginde.
Faydali\bilgilendirici olabilecegi acisindan sizlerlede paylasiyorum.
Dosyanin guncel kalmasi konusunda yardimlara acigim her zaman :)

Buyrun
https://docs.google.com/spreadsheets/d/18H_7ULZrBWnWpp-meK0DQo2OC-cXl2qgf2sVRjY970E/edit?usp=sharing
zeugma

New postby eates » Thu Jun 29, 2017 11:45 am

@esraersal tesekkurler.. Cok onemli bir bilgi, cunku bu gun pasaportlarimiz geldi ve cevap mektubunda, "1 sene verdik, bu zaman zarfinda Nino alabilirsiniz" diyor.

Nino alamamak cok ayri bir talihsizlik, aciklanacak hic bir durumu yok.

Gectigimiz bir sene icinde turlu standart sapmalari gordum ve tum bu sapmalar bir sekilde bana denk geldi (forumdaki hangimize denk gelmiyor, deil mi : )
o yuzden bu boyle ise soyle, soyle ise boyle, 2+2=4 diyemiyorum.. Bir yazilim muhendisi icin fazlasiyla depresyon iceren bir seneydi.. Nino'yu kesin alirsin abi, seninki 3 yillik, ben olsam 3 sene daha pesinen veririm diyen cevre yakinlarima da iyi niyetleri icin tesekkur ediyorum, art niyetli insanlara denk gelmemeyi cani gonulden diliyorum..

Ozet:
Basvuru Tarihi: 21 Nisan
Cevap Tarihi: 23 Haziran. (6 Haziran babamin vefati uzerine yapilan basvuruya istinaden gelen erken cevap)
Vize Suresi: 1 Sene
Sebep: Nino

Onemli Not: Her ne kadar sebep olarak Nino da gosterilse de, erken cevap istendiginde her halukarda 1 sene verdiklerine dair bir gorus var.. Incelemek icin yeterli zaman bulamadik, simdilik 1 sene veriyoruz minvalinde..
eates

New postby zeugma » Thu Jun 29, 2017 1:36 pm

@slaine selam, sende yazilim uzmani olarak mi calisiyorsun? Eger oyleyse kac farkli musterin oldu? Veya hangi sektorde is yapiyorsun? Basvuru on yazinda nelere degindin? Yardimci olabilecegini dusundugun detaylar varsa paylasir misin sende?
zeugma

New postby slaine » Thu Jun 29, 2017 5:25 pm

@zeugma, evet bende yazılım danışmanlığı yapıyorum, 3 farklı müşteri ile çalıştım, ödemelerin hepsini şirket hesabına aldım. kontratları da başvuruda gönderdim. cover letter'da teslim ettiğim projelerden bahsettim, mevcut müşterinin devam etme niyetine dair mektup almıştım, ona değindim.şirketin stabil olduğunu gösterecek şeyleri kanıtlamaya çalışmıştım genel olarak.
slaine

New postby slaine » Thu Jun 29, 2017 8:40 pm

@eates bir avukata danışmanda fayda var hocam, senin durum biraz farklı çünkü buradaki herkesten.

@gilgamess, hamdiceylan
brp ler pasaportlardan kaç gün sonra geldi ? onu da royal mail mi getiriyor ? evde olmayacağım çünkü kart bırakıyorlar mı?
slaine

New postby zeugma » Fri Jun 30, 2017 12:53 pm

@slaine Tsk cevabin icin. Acikcasi umut verici oldu(3 yillik alma konusunda). Bazi arkadaslarim yine benzer yazilim isleri yapip 3-5 farkli musteri olup yil boyunca duzenli calistiklari halde 1 yillik uzatma aldilar. Sirketlerinin surdurulebilir olmadigindan bahseden nedenler verilerek.

Anladigim kadariyla, iyi bir basvuru hazirlamak gerekli detaylari atlamamak, butun yaptigimiz islerle ilgili kanitlar sunmak, yaptigimiz contract lari, hizmet ettigimiz musterilerden referans almak vs. hepsi eklendiginde aslinda 3 yillik uzatma almamizin onunu acmis oluyoruz.
zeugma

New postby shadowman » Wed Jul 05, 2017 3:44 pm

Selam Arkadaslar,

1 yillik SELF EMPLOYED olarak aldigim vizem gelecek ay sona eriyor ve gelecek hafta sonu yada ayin 20 si gibi basvurumu gondermeyi dusunuyorum.

EVRAK LISTEM

BRP, Pasaport ve fotograf
Polis Kaydı Sertifikası
Cover Letter ( henuz yazamadim aslinda 1 yilin icine yazacagimi nasil ozet gececegimi bilemiyorum )
Business Card ve Leaflet
UK ( L ) ehliyetinin fotokopisi
Arabanın faturasi
Kayit oldugum toptancilarin listesi ( kayit bilgilerimi ve onaylarini iceren yazi )
Internette adima kayit yapilan ucretsiz reklam ve musterilen beni nereden buldugunu iceren platformlarin ciktilari ( shpock , freeindex gibi )
Road tax , MOT ve Insurance belgesi fotokopisi
NINO yu iceren mektub
Self employed olarak business için yaptığım harcamaların faturaları ( arac masraflarindan is masraflarina kadar )
Aldigim mallarin faturalari
Musterilere kestigim faturalar
UK bazlı müşterilerin listesi, adresleri ve telefon numaraları (7 tane)
7 adet müşterilerden referans mektubu
Business Bank Account hesap özetleri
Kişisel banka hesabı hesap özetleri
Websitemin ve sosyal medya çıktıları
Kira kontratı
Kirada oturduğum evin tapusu
Oda da kaliyorum ev sahibinden yazi aldim All inclusive bills ve ayrica odayi is amacli kullanabilir diye detayli.

Basvurumu tamamen kendim yapacagim ve sormak istegim sudur. Simdi 2016 agustos ayinda vizemi aldim ve nisan 2017 tarihinde muhasebecim vergi bildiriminde bulunmadi 1 hafta once hesapladik kabaca haziran sonmu itibari ile 25000 pound fatura kesmisim ve vergi 3200 - 3500 pound civari cikmaktadir. Business hesabimda 3000 civari bir meblag olacak ki account da para olmasa bile bu problem yaratmiyor diye biliyorum. Cikan vergi borcumu basvuru yapmadan once odemem gerekir mi yoksa basvuruyu gondereyim ve ondan sonra odeyebilirmiyim ?

Sizce daha evrak listesine neler eklemeliyim.

Asil basvuru 3 yillik vizemi aldiktan sonra baslayacak . Hayirlisi ile alinca ( tahminimce ocak sonu subat basi gibi cevap gelecektir ) hemen TR deki esime ve cocuguma dependant basvuru yapabilirmiyim . ( tabi bu surecte ekim sonunda ev kiralamayi dusunuyorum ) Yoksa 3 yillik uzatma uzerinden de belirli bir sure gecmesi gerekecek mi ?

Ilk basvuruda kullandigim business plan , sertifilarima gerek olacak mi ? Aklima takilan oldukca yazmaya devam edecegim.

Herkesin gonlune gore olmasini ve en kisa surede su indefinite probleminin cozulmesini dilerim
shadowman

New postby slaine » Wed Jul 05, 2017 8:23 pm

@shadowman,

yaptığın iş haricinde herşey benimki ile aynı, national insurance no. da var, ben corporation tax'in yarısını ödeyip göndermiştim. business hesapta da bir miktar para gözüküyordu statement aldığımda, bir kısmını ödersen sorun olmuyor anladığım kadarıyla. ilk businessplandaki dökümanları eklemene gerek yok, araba için başvururken provision ehliyetin sadece fotokopisini gönderdiğimden dolayı bir cover letter yazmıştım theory sınavını geçtim driving e başvurdum o yüzden gönderemiyorum şeklinde, sende yazabilirsin, başvurunun en başına da güzel bir progress report yazmalısın, hedef neydi neyi başardık, ilerde ne yapacağız şeklinde. 2 sayfa sürmesine gayret et.
dependant konusunda, birinci yılda başvurup red almışken, 3 yıl geldikten sonra eşinin ilk başvurusu kabul olan bir arkadaşım var. umarım orda da sorun yaşamassın, 3 yıl gelmesi çok önemli bu konuda. bu ara nino alamayan arkadaşlara hep 1 veriyorlar malesef. sende var o açıdan çok iyi.

umarım 3 yıl gelir en kısa sürede. ama 5.5 ay direk yaz hocam. iyi şanslar.
Last edited by slaine on Thu Jul 06, 2017 6:32 am, edited 1 time in total.
slaine

New postby slaine » Wed Jul 05, 2017 8:36 pm

zeugma wrote:@slaine Tsk cevabin icin. Acikcasi umut verici oldu(3 yillik alma konusunda). Bazi arkadaslarim yine benzer yazilim isleri yapip 3-5 farkli musteri olup yil boyunca duzenli calistiklari halde 1 yillik uzatma aldilar. Sirketlerinin surdurulebilir olmadigindan bahseden nedenler verilerek.

Anladigim kadariyla, iyi bir basvuru hazirlamak gerekli detaylari atlamamak, butun yaptigimiz islerle ilgili kanitlar sunmak, yaptigimiz contract lari, hizmet ettigimiz musterilerden referans almak vs. hepsi eklendiginde aslinda 3 yillik uzatma almamizin onunu acmis oluyoruz.

aynen öyle hocam, sen zaten olayı çözmüşsün, national insurance no. da varsa umarım 3 yıl gelir sana da en kısa sürede.
iyi şanslar herkese.
slaine

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü