Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Emre » Sat Jul 29, 2017 12:17 pm

Ben gazetenin ilk sayfasını ve reklamın olduğu sayfayı verdim. Reklamın olduğu sayfayı en dışa düzgünce katlayıp ilk görünecek şekilde koydum. Anasayfayı da içe koydum. Reklamın olduğu yeri de post-itle gösterdim ki gözden kaçmasın.
Emre

New postby moonel » Sun Jul 30, 2017 9:03 pm

Emre wrote:Ben gazetenin ilk sayfasını ve reklamın olduğu sayfayı verdim. Reklamın olduğu sayfayı en dışa düzgünce katlayıp ilk görünecek şekilde koydum. Anasayfayı da içe koydum. Reklamın olduğu yeri de post-itle gösterdim ki gözden kaçmasın.

Tesekkurler cevabiniz icin
moonel

New postby zeugma » Mon Jul 31, 2017 11:20 am

Merhaba,

Basvuru dokumanlarim bitmek uzere. Bir tane konuyu sormak istiyorum benzer durumda olan varsa naptigini ogrenmek icin.

Ingiltere'ye yerlestikten sonra ilk 2-3 ay burada ikamet eden teyzemin evinde kaldim. Bundan basvuruda bahsetmem gerekiyor mu? Veya herhangi bir belge vs. verilmesi gerekiyor mu?
Ilk 2-3 ay herhangi bir yerde kalip sonra mevcut adresine tasinip basvuran arkadaslar var ise benzer durum olarak nitelendirebiliriz.
zeugma

New postby shadowman » Mon Jul 31, 2017 1:08 pm

zeugma wrote:Merhaba,

Basvuru dokumanlarim bitmek uzere. Bir tane konuyu sormak istiyorum benzer durumda olan varsa naptigini ogrenmek icin.

Ingiltere'ye yerlestikten sonra ilk 2-3 ay burada ikamet eden teyzemin evinde kaldim. Bundan basvuruda bahsetmem gerekiyor mu? Veya herhangi bir belge vs. verilmesi gerekiyor mu?
Ilk 2-3 ay herhangi bir yerde kalip sonra mevcut adresine tasinip basvuran arkadaslar var ise benzer durum olarak nitelendirebiliriz.

Ben bahsettim once buradaydim sonra buraya gectim fiyati ve sehre yakinligi sebebi ile bir mektup koymustum.
shadowman

New postby Emre » Mon Jul 31, 2017 7:24 pm

Ben bahsetmedim. 2 3 ay ben de arkadas yaninda kaldim. Daha sonrasinda kiraladigim evin yillik kontratini verdim.
Emre

New postby anmac » Sat Aug 05, 2017 2:44 pm

tam 5 ay sonra 3 yillik uzatmami aldim :))) simdi merak ettigim BRP'de mi eve geliyor? cunku mektup geleli tam bir hafta oldu ama BRP'im hala gelmedi?
anmac

New postby zeugma » Sat Aug 05, 2017 8:52 pm

@anmac hayirli olsun, basvurunu ne zaman yapmistin acaba?
zeugma

New postby Ozgurus » Sun Aug 06, 2017 6:00 am

Tebrikler, depandent başvurusu (aile birleşimi) yapacaklar var mı aramızda? Ne kadar sürede cevaplanıyor ve dört kişilik bir ailenin kiraladığı ev üç oda bir salon olmak zorunda mı? Tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
Ozgurus

New postby anmac » Sun Aug 06, 2017 10:13 am

@zeugma 27 subat'ta basvuru yaptim 25 temmuz'da karar verilmis, ama hala BRP'im gelmedi :((
anmac

New postby moonel » Sun Aug 06, 2017 9:03 pm

Merhabalar;

3 yillik uzatma basvurusu icin gerekli evraklar daha once paylasilmisti ama Progress Report olarak verecegimiz raporda neler olmasi gerektigini tam belirleyemedim.
Ilk olarak sirket yonetimi,islevi,ne is yaptigimi bahsedip sonra finansal verilerle kar,zarar, harcamalari belirtebilirim diye dusundum.
Bu konuda daha deneyimli arkadaslar fikir olarak yardimci olursa sevinirim
moonel

New postby zeugma » Wed Aug 09, 2017 10:19 am

Selam moonel,

Bende bu hafta basvurumu gonderiyorum o yuzden cok tecrubem yok bu konuda acikcasi ama gov.uk veya herhangi bir yerde bu konuda bir istenilen belge gozukmuyor. Daha cok yaptigin isleri kanitlayabilecegin belgelerin sunulmasi gerekiyor.

Ben yinede bir Progress Report hazirladim. Biz kimiz, ilk yil ne yaptik, ilerde ne yapacagiz gibi.

Muhasebecim butun finansal grafikleri vs verdigi icin ozellikle raporda bunlardan detayli bahsetmedim ben. Ayri belge olarak ekledim.

Ek olarak, acikcasi okumadigim yazi vs kalmadi, ozellikle 1 yil verilme nedenleri uzerinde cok fikir edindim ve temelde yapilmasi gereken yaptigin isi senin yaptigini kanitlayabilmen belgelerle ve ileriki yillarda bu is ile kazancini surdurebilecegini gosterebilmen. Ornegin sadece 1 musterisi olan bir yazilim sirketine, Senin tek musterin var eger onu kaybedersen sirketin riske girebilir bu yuzden 1 yil veriyoruz gozlemlemek icin, cevabini veriyolar. Veya yaptigin islerle ilgili bir kanit goremedik finansal veriler disinda bu yuzden 1 yillik veriyoruz gibi.

Kisaca amac yaptigin isin surdurebilir mantikli bir is oldugunu gostermek. Mesela ileriki yillarda yeni musteri edinmek adina ne yapicaksin reklam mi vericeksin, afis mi asicaksin, networking eventlere mi katilicaksin hangisi yaptigin isle uygunsa bunlardan da bahsetmen faydali olur diye dusunuyorum.
zeugma

New postby moonel » Wed Aug 09, 2017 5:09 pm

Tesekkurler zeugma paylasimin icin.
Ben muhasebecimle bu finansal tablo grafik olayini konusmadim. O yuzden kendim yapmaya calisiyorum. Belkide o zaten bana verecektir diger belgelerle. Sormam gerek.
Sen de mi kendin basvuracaksin?
moonel

New postby zeugma » Wed Aug 09, 2017 9:10 pm

Evet kendim basvuruyorum. Ilk vize basvurusunuda kendim yapmistim.
zeugma

New postby zeugma » Mon Aug 14, 2017 9:11 am

3 yillik basvurumu gecen hafta gonderdim.

Basta @Emre olmak uzere yardimci olan ve yorum yapan butun arkadaslara tesekkur ederim.

Dokuman listesi olarak Emre'nin paylastigini kullandim.
Ek olarak bir Cover Letter hazirladim cok ozet olarak ne zaman geldigimi ne yaptigimi ciro mu neden uk de devam etmek istedigimi anlatan 1 sayfalik.

Birde sirketle ilgili bir Progress Report hazirladim. Kisaca ne is yaptigimi, 1 yil boyunca neler yapildigini, onumuzdeki yillarda neler yapilacagini anlatan. Icerisinde sirketle ilgili ekran goruntuleri reklam ciktilari katildigim etkinlerler, aldigim extra egitimler vs de oldugu icin biraz uzun oldu.
zeugma

New postby moonel » Wed Aug 23, 2017 6:05 pm

Merhabalar,

Daha once paylasildi mi fark etmedim ama uzatma basvurusunda BRP oturum kartlarini da gonderiyor muyuz?
moonel

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü