Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby shadowman » Wed Jul 05, 2017 11:53 pm

@slaine

Önce ben 3 yıllığı alayım sonra eşime ve çocuğuma tek başvuruda vizelerini almak istiyorum. Herşeyi ona göre yapıyorum.Sende self employed durumdasın galiba totalda corporation tax ne kadar civarı çıkmıştı ? Vizen hayırlı olsun bu arada.
shadowman

New postby shadowman » Sun Jul 09, 2017 12:05 pm

3 yıllık başvuru evraklarım hazır ama Cover letter örneğine ihtiyacım neler yazıcam nasıl yapıcam kafayı bir türlü toplayamıyorum. fikir vermesi açısından paylaşmasınız mümkün müdür ?
shadowman

New postby slaine » Tue Jul 11, 2017 9:58 am

cover letter değil, progress report, başkasının progress raporu senin bir işine yaramazki, önce yaptığın işi anlatacaksın aşağıdaki soruları başlık alabilirsin.
What's achieved in first 12 months?
Outputs of the prjects,
Risk analyse and what to achieve in next years ?
slaine

New postby moonel » Tue Jul 11, 2017 10:30 pm

Merhaba arkadaslar,

Ankara anlasmasiyla burdayim. Cctv, alarm isleri yapiyorum. Yaptigim isime ilave elektrik isleri de yapmak istiyorum. Bunun icin home office bildirimde bulunmak gerek sanirim. Bu bildirimi nasil yapmam gerek.
moonel

New postby zeugma » Thu Jul 13, 2017 9:39 am

Merhaba arkadaslar,

Brp bitis tarihim 22 Agustos gozukuyor, ben 22 Temmuz'dan itibaren uzatmaya basvurabiliyorum degil mi?

Ikinci sorum ise, muhasebecim sirket yil sonunu Temmuz 31 olarak ayarlamisti. Ben gun kaybetmemek adina 22si gibi basvurup yil sonu hesaplanip sirket vergisi vb odedikten sonra ek belge olarak yollamam bir sorun olusturur mu veya vergileri odeyip oyle basvurmam daha mi mantikli?

Erken basvurmak istememin sebebi esim permanent olarak calisiyor ve calistigi sirket basvurduktan sonra verilen case number i vize bitmeden istiyor. Bir yerden hatirladigim kadariyla basvuruyu posta ile gonderdikten sonra telefonla arayip da case numberi ogrenebiliyoruz? Bu bilgi dogru mu? Veya surec tam olarak nasil isliyor? Posta ile gonderdikten sonra nasil en erken case number'a ulasabilirim?
zeugma

New postby Emre » Thu Jul 13, 2017 11:55 am

@zeugma

Başvuruyu 28 gün öncesinden gönderebiliyorsun. 1 ay değil. O yüzden aceleci davranmamanı tavsiye ederim.

Bence muhasebecinin 31 Temmuz tarihi uygun. Sen bütün evraklarını hazırla. Muhasebecin de zaten birkaç günde hesapları tamamlar. Daha uzun sürecekse şimdiden muhasebecinle konuş. Ona göre ayarlayın. Muhasebeciden evrakların tamamlandığında, çıkan vergini de öde ve makbuzları evraklarına ekle. Ağustos'un ilk haftası başvuru evraklarını postalarsın.

Ek belge olarak sonradan yollamanı tavsiye etmem. Elinde şans varken, her şeyi bir seferde gönder.

Case number'ın sonradan mektupla öğrenildiğini okuduğumu hatırlıyorum. Ancak hiç ihtiyacım olmadığından emin değilim. Daha önce CASE number isteyen arkadaşlar olduysa onlar cevaplayabilirler.
Emre

New postby anmac » Sat Jul 15, 2017 11:39 am

extension sonucunu nasil ogreniyoruz peki? Pasaport, police registration form ve BRP ile birlikte eve mektup mu geliyor?
anmac

New postby Emre » Sat Jul 15, 2017 2:06 pm

@anmac

Gönderdiğin evraklarla birlikte sonuç mektubu geliyor önce. Ondan sonra da BRP geliyor.

Şu adresten başvurunun durumunu görebilirsin: https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... visastatus

Kontrol edebilmek için BRP numarası girebilirsin. "What reference numbers can I use?" yazıyor altta. Ona tıklarsan başka hangi numaralarla başvuru durumunu sorgulayabileceğini görebilirsin.
Emre

New postby anmac » Sun Jul 16, 2017 4:24 pm

@emre saolasin ama brp ve dosya numaramla da arama yaptim bisi cikmadi :/ 5 aydir da bekliyorum mektubu beklicem bu durumda artik
anmac

New postby Emre » Sun Jul 16, 2017 4:27 pm

Sistem zaten deneme sürümü. Tam olarak çalışmayabiliyor. Benim geçen seneki sonucu gösteriyor misal. Neyse. 3 yıllık uzatma başvuruları benim gördüğüm kadarıyla 5.5 ayda sonuçlanıyor son zamanlarda. Bir 15 gün daha bekle. Şu 1 ay içerisinde kesin gelecek zaten sonuç.
Emre

New postby zeugma » Mon Jul 17, 2017 9:17 am

Dependent olan esim ile ilgili hangi belgeleri eklemem gerekiyor?

Kendisi permanent bir iste calisiyor. Maas bordlarini ve sirketinden bir reference letter eklemeyi dusunuyoruz. Baska eklenmesi gereken bildiginiz belgeler varsa bilginizi rica ediyorum.
zeugma

New postby Emre » Mon Jul 17, 2017 9:37 am

Dependent ile ilgili bilgim yok. Ancak dediğin gibi maaş bordroları, şirketinden referans mektubu kesin olması gerekir diye düşünüyorum. UK ehliyeti aldıysa, ehliyetin bir kopyası olabilir. Beraber adınıza kayıtlı faturalar varsa, faturalar olabilir. Dependent olarak başvuru yapan arkadaşlar cevaplarsa daha iyi olur. Yanlış bilgi vermek istemem.
Emre

New postby gilgamess » Mon Jul 17, 2017 5:00 pm

Merhaba
benim eşim hiç çalışmadığı için iş yeri ile ilgili bir belge vermedik, ama banka hesabı ve NI numarası olmasına rağmen sadece pasaport, polis kaydı ve foto gönderdik açıkçası ve bir sorun çıkmadı. Sonuçta vizeyi ana başvuru sahibine veriyorlar ve ana başvuru sahibinin geliri önemli bence, ama kapak yazısında eşimden ve neler yaptığından bahsettim sadece, kurs falan vesaire. Benim muhasebeci eşine ait birşey göndermene gerek Yok demişti,

Yinede muhasebecine sorsan iyi olur

Saygılar.
gilgamess

New postby shadowman » Tue Jul 18, 2017 8:43 am

1 yillik basvuru bu kadar zorlamamisti :(
shadowman

New postby zeugma » Wed Jul 19, 2017 12:55 pm

@shadowman senin Nisan 2016 da basvurun nasil sonuclandi ne zaman cevap aldin? Simdi tekrar mi basvurdun. Istatistik tutuyorumda senin sonucun gozukmuyor.

@Emre kafama bir soru takildi.
Neden sirket antetli kagidina kendim ve esim hakkimda kisisel seyleri, ingiltereye alistigimi, bir yil boyunca kisaca neler yaptigimi yaziyorum? Sirket ile alakali bilgiler degil bunlar.
Acaba ayri bir kisisel cover letter hazirlayip orada belirtmek daha mi mantikli. Sirket antetli kagidina ise sirket adina 1 yil boyuna yapilan seyler yil sonu rakamlari vb. seyleri progress report olarak yazmak nasil bir dusunce?
zeugma

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü