Board index Alaturka Londra Hyde Park

Secimler

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

Hakkiniz olsa kime oy verirsiniz?

Poll ended at Thu Mar 25, 2010 9:58 am

Labour
5
42%
Tory
2
17%
LibDem
5
42%
Diger
0
No votes

Total votes : 12

New postby hcho » Wed Apr 07, 2010 1:40 pm

Gazete demisken, tabloidler'de dahil her gazetenin safini belirleyip ona gore propogandaya girismesi de ayri bir ilginc. Turkiye'de de saflar bellidir de buradakiler kadar bodoslama girilmez olaya.

The Sun D-Dave diye manset atmis, Normandiya cikartmasina selam cakaraktan kurtaricimizsin demeye getirmis olayi. Daily Mirror "don't get CONned" demis ilk sayfasinda, muhafazakarlar dolandiricidira vardirmis isi.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Fri Apr 09, 2010 3:05 pm

Bugünkü The Daily Telegraph'ın manşeti de aynı şeyi yapıyor: “Üst Düzey Bankacılar, Seçimi Muhafazakarlar’ın Kazanması Ekonomi İçin En İyi Seçenek Olacak Diyor”. Bu kadar da yağ çekilmez ki birader :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Apr 13, 2010 8:54 am

Persembe gunu liderlerin ilk televizyon acik oturumu var. Kennedy'nin Nixon karsisinda secimi televizyon tartismalari sayesinde kazandigi soylenir. Burada Labour'un bu isten zararli cikacagini dusunuyorum. Brown kameraya yakisan bir adam degil.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Thu Apr 15, 2010 4:33 pm

90 dakika sürücekmiş.

Kurallar :
-200 seyirci olacakmış ve dışardan insanlar soru sorabiliecekmiş. Bu sorular önceden bilinecekmiş.
-Seyircilere yakın plan çekim olmayacakmış, mimik ve ifadeleri insanları etkilemesin diye.
-Başlangıçta ve bitişte alkış olacakmış sadece, aralarda alkış yasakmış.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Thu Apr 15, 2010 7:39 pm

Ilk soru immigration üzerine oldu :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Fri Apr 16, 2010 8:19 am

neler oldu dün akşam? televizyonsuz biri olarak izlenimlerinizi alalım :) immigration konusunda liderlerin tavrı nasıldı?
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby hcho » Fri Apr 16, 2010 8:33 am

Nick Clegg bayagi iyi cikti, rakamlarla konustu, Cameron'la Brown'un dalasmasina pek girmedi. Kendisine soru soran insanlara program sonunda isimleri ile hitab etti falan. Programdan sonra yapilan her ankette 1. gorunuyor.

Flavio Reis'in yazdigi kurallar olmasa farki daha da acardi gibi geliyor.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Fri Apr 16, 2010 12:08 pm

ITV: Clegg 43%, Cameron 26%, Brown 20%
YouGov/The Sun: Clegg 51%, Cameron 29%, Brown 19%
Channel Four: Clegg 58%, Brown 28%, Cameron 13%
Sky News: Clegg 37%, Brown 32%, Cameron 31%

Bunlar bazı basın,yayın'ın sonuçları. ITV sitesinde hem yorumlar olsun hem Facebook comment application olsun çok eğlenceliydi, herkes Clegg diyordu nerdeyse...

Burdan başlıkları görebilirsiniz....

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/ ... 624761.stm
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby attollos » Fri Apr 16, 2010 6:49 pm

3 ana partinin manifestosunu usenmedim indirdim okudum. LibDem acik ara daha mantikli ve yenilikci vaatlerde bulunmus.

Sunu da dusunmeden edemedim: Bu islere kafamin basmaya basladigi zamanlardan beri Turkiyedeki son 3 genel secimi hatirliyorum. Hic bir partinin manifestosunu gordugumu okudugumu hatirlamiyorum. Is yerinde insanlar arkadaslarim kisileri, partileri degil somut fikirleri projeleri, ekonomi, saglik, politikalarini falan tartisiyorlar.

Egitim mi? Demokrasi kulturu mu? Nedir eksik olan?
attollos

New postby attollos » Fri Apr 16, 2010 7:00 pm

Onu bunu bosver ben corbama bakarim diyenler icin gelsin:)

http://www.thesalarycalculator.co.uk/election.php
attollos

New postby vamosbien » Sat Apr 17, 2010 8:22 am

vatandas iki partiye de(iki lidere de) guvenmiyor ve yuzergezer oylarin sayisi epeyce cok..libdem'in 22den bir gecede %30a yukselmeleri olacak sey degil..labour ucuncu siraya dustu..(28-30-33)
bu persembe ozellikle afganistan ve avrupa konusulacakmis..avrupa icin de golunu atar clegg, ozellikle cameron'un kalesine..
liberal demokratlar slogan olarak rage against the machine'den esinlenerek rage against two-party politics'i kullanmaya baslamislar..feysbukta kampanyalari var,grubu 1 numaraya cikarabilirsek partiyi de iktidara getirebiliriz diye :)
http://www.facebook.com/group.php?v=inf ... 9985304255
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby hcho » Tue Apr 20, 2010 9:54 am

Turkiye'de gercekten farkli iki parti programi gordum ben; LDP ve Genc Parti'ninkiler. Buradan cikarttigim sonuc Cem Uzan ya da Besim Tibuk gibi iki tahtasi eksik olmadan farkli bir program cikartmak mumkun degil.

Burada da parti programlarini pek onemsememek lazimmis. Ornegin Labour uc secimdir, secim reformu vaat edip hic bir sey yapmamis.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby mindbender » Tue Apr 20, 2010 10:24 pm

yukarda verilen salary calculator linkinden vaad edilen vergi oranlarina bakinca benim oyum olsaydi lib-dem'e gidecegine karar verdim, politikadan anlamamak boyle bir sey iste.
mindbender
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Apr 21, 2010 8:39 am

Secmen kagitlarim geldi sonunda. Oy verme islemi saat sabah 7 ile gece 10 arasinda olacakmis. Posta ile oy vermek mumkun, vekalet vererek de oy kullanabiliyormussun. Bu vekalet isinin Turkiye'de ne derece somurulebilecegini hayal bile edemiyorum.

Bu arada yerel secim, genel secim beraber oluyormus. 3 aydir bizim evin sokaklari altyapi calismasindan gecilmiyor. Calismayi yapanlarin utility sirketleri oldugunu bilmesem belediye goz boyama calismasi yapiyor diyecegim.

Benim sandik bir ilkokulda, Ingiltere'de ilk kez bir ilkokula girecegim, heyecanliyim.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Mon Apr 26, 2010 9:58 am

bu arada parti programlarının kitapçıda satılması da şaşırttı beni. güzel bir şey aslında.
cazkedisi
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park