Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby exxwhale » Sun Jun 18, 2017 8:21 pm

ozges wrote:Merhabalar,

web sitesinde outside of uk için 3 hafta olan yanıt süresini 12 hafta
olarak güncellemişler.

https://www.gov.uk/turkish-business-person/overview

Şu ana kadar aldığım en net bilgi.
Teşekkürler.
Nisan başvuruları en geç (umarım) Temmuzda cevap alırsa teyit de edilmiş olur.
exxwhale

New postby Haloz » Sun Jun 18, 2017 8:27 pm

Çok güzel bir haber. Güncelleme olduysa bu süreye çok büyük ihtimal uyacaklar. Bu da demek oluyor ki bayramdan hemen sonra 4 nisandan devam edeceğiz (inş). @ozges teşekkürler.

ozges wrote:Merhabalar,

web sitesinde outside of uk için 3 hafta olan yanıt süresini 12 hafta
olarak güncellemişler.

https://www.gov.uk/turkish-business-person/overview
Haloz

New postby cnone2006 » Tue Jun 20, 2017 9:49 am

haber gelen var mı?
cnone2006

New postby LionKing » Tue Jun 20, 2017 10:33 am

Malesef hala haber gelmedi.
LionKing

New postby vizeankara82 » Tue Jun 20, 2017 11:02 am

Çok can sıkıcı bir durum oldu. maksimum 3 haftada gelecek sonuç 8. Haftaya girdim hala yok.
Daha ne kadar bekleyeceğiz böyle, pasaportlar içeride kaldı. Artık başka iş bakmaya karar verdim gibi.
Eğer şimdi vazgeçersem, bir daha ingiltereye girebilir miyim ? Ya da sonuç mesela olumlu geldi ama ben hayatıma çoktan başka şkeilde yön verdiysem, ne olacak ?
vizeankara82

New postby zemoks » Tue Jun 20, 2017 11:07 am

vizeankara82 wrote:Çok can sıkıcı bir durum oldu. maksimum 3 haftada gelecek sonuç 8. Haftaya girdim hala yok.
Daha ne kadar bekleyeceğiz böyle, pasaportlar içeride kaldı. Artık başka iş bakmaya karar verdim gibi.
Eğer şimdi vazgeçersem, bir daha ingiltereye girebilir miyim ? Ya da sonuç mesela olumlu geldi ama ben hayatıma çoktan başka şkeilde yön verdiysem, ne olacak ?

Aynı sorunla karşı karşıyayım, 11 Nisandan beri bekliyorum. Pasaport önemli değil ama iş konusu çok karışık.
zemoks

New postby vizeankara82 » Tue Jun 20, 2017 12:05 pm

Mesela vize sonucunu bekleyemeden hayatıma başka şekilde yön verdim. Sonra vize sonucu olumlu geldi ama artık ilgilenmiyorum.
Bu hakkı korumak için dondurma gibi bir işlem mümkün mü ?
Eğer dondurma işlemi yapılamıyorsa, sonradan tekrar başvurmak veya ingiltereye turist olarak gitmek mümkün mü ?
Ret alırsam ve tekrar başvuru yapmazsam, ileride ingiltereye turist olarak vize alamayacağımız doğru mu ?
İşsiz birşekilde daha ne kadar dayanabiliirm bilmiyorum.
vizeankara82

New postby Odin » Tue Jun 20, 2017 8:19 pm

Metinhld wrote:
Kurtozu wrote:Listeye bir ek de benden.

MartiFletcher wrote:Listenin son hali aşağıdaki gibi;

@store 4 Nisan
@gokhanyavuss 5 Nisan
@ghuntar 5 Nisan
@LionKing 7 Nisan
@sidikasaka 11 Nisan
@zemoks 11 Nisan
@upekyildiz 12 Nisan
@hevaley 13 Nisan
@muratersahins 19 Nisan
@metinhld 19 Nisan
@ankaravize 21 Nisan
@MatriFletcher 24 Nisan
@vizeankara82 26 Nisan
@hellovera 28 Nisan
@GulYalcin 5 Mayıs
@kurtozu 9 Mayıs
@cnone2006 10 Mayıs
@ozges 11 Mayıs
@elgynella 12 Mayıs
@Goudron 12 Mayıs
@Mercan 12 Mayıs
@exxwhale 16 Mayıs

19 nisan ekledim

Arkadaslar merhaba bu basvurularin icinde sadece dependant basvurusu yapan kisilerde var midir ? Ben de esim icin dependant basvurusu yaptim 6 Temmuzda sonucu ne zaman alabilirim diye merak ediyorum.
Odin

New postby Odin » Tue Jun 20, 2017 8:24 pm

6 Haziran demek istemistim.
Odin

New postby muratersahins » Tue Jun 20, 2017 10:07 pm

20 haziranbugün home office ile konsolosluk toplantısı olucaktı.Toplantının detaylarını ve özetini bilen varmıdır.Bir kaynak veya haber paylaşımı oldumu hiç?
muratersahins

New postby Haloz » Wed Jun 21, 2017 6:52 am

Arkadaşlar 12 hafta güncellemesinden ümitliyim ben. @store,@gokhanyavuss,@ghuntar ve @LionKing’in haftaya cevap alacağını düşünüyorum. Beklediğimiz gibi olursa bizimkilerin de cevap tarihleri az çok netleşmiş olacak. O yüzden dualarımız öncelikle bu 4 arkadaş üzerine olsun :).

@vizeankara82 senin düşündüğünü ben de düşündüm. Bir ara motivasyonum düşmüştü bu gecikmelerden ötürü. (Bilgiye değil mantığa dayalı olarak) şunu söyleyebilirim,ülkelerin bir turist vizesi başvurusunu reddetmesinin en önemli sebebi “muhtemel göçmen”,sen kabul alıp gitmemişsen bu şekilde anlam çıkarılmaması lazım. Ama yine de bir uzmana danışmak daha garanti olur.
Haloz

New postby Cibrika » Wed Jun 21, 2017 8:17 am

Eşime vize 2 haftada çıkmıştı. Ondan bir süre sonra dependant başvurusu yaptık 12 Nisan'da. Hala bekliyoruz. :(

[quote="Odin"]
Cibrika

New postby vizeankara82 » Wed Jun 21, 2017 8:39 am

@Haloz doğru söylüyorsun. Bir an önce sırayla cevap alırız umarım.
vizeankara82

New postby Odin » Wed Jun 21, 2017 8:46 am

Cevap icin tesekkur ederim @Cibrika.

Bi sorum olacak. Dependant basvurumuzda pasaportuda konsolosluga vermistik. Simdi ikinci pasaportu alip tekrar Turkiye'den Ingiltere konsolosluguna basvurup turistik vize almak istesek sorun yasar miyiz ? Yani ayni kisinin iki ayri basvurusu olmus olacak.

Dependant basvurumuzu 6 Haziran'da yapmistik. Her hangi bir sorun olmazsa, sanirim dependant basvurumuzdan once cevap aliriz gibi geliyor ?
Bu konuda yorum yapabilecek biri var midir ?

Cibrika wrote:Eşime vize 2 haftada çıkmıştı. Ondan bir süre sonra dependant başvurusu yaptık 12 Nisan'da. Hala bekliyoruz. :(

Odin wrote:
Odin

New postby cagria » Wed Jun 21, 2017 9:06 am

Arkadaslar, benzer durumdayiz.

19 Nisanda bebegim icin dependent basvurusu yaptim. Hala cevap gelmedi.

@odin, senin dedigini de dusundum. Esimle cocugumu yanima getirecegim getiremiyorum. Olmazsa bebegime ikinci pasaportu alip, turiste basvurup onunla buraya getireyim diye dusundum. Ama islerin iyice karismasindan korkuyorum. Boyle olacagini bilsem bastan turist vizesine basvururdum. Gercekten sinirlerimizi yiprattilar....

Sen bir yanit bulursan haber verebilir misin?

Odin wrote:Cevap icin tesekkur ederim @Cibrika.

Bi sorum olacak. Dependant basvurumuzda pasaportuda konsolosluga vermistik. Simdi ikinci pasaportu alip tekrar Turkiye'den Ingiltere konsolosluguna basvurup turistik vize almak istesek sorun yasar miyiz ? Yani ayni kisinin iki ayri basvurusu olmus olacak.

Dependant basvurumuzu 6 Haziran'da yapmistik. Her hangi bir sorun olmazsa, sanirim dependant basvurumuzdan once cevap aliriz gibi geliyor ?
Bu konuda yorum yapabilecek biri var midir ?

Cibrika wrote:Eşime vize 2 haftada çıkmıştı. Ondan bir süre sonra dependant başvurusu yaptık 12 Nisan'da. Hala bekliyoruz. :(

Odin wrote:
cagria

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü