Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Muhasebe - Ankara Antlaşması - Londra

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby brave » Sun Aug 09, 2020 5:07 pm

adrianmonk wrote:
brave wrote:Merhaba

Accountancy Assist ile anlastik bugun. https://acassist.co.uk

Murat Bey maillerime hizli donus yapti ve ilk gorusmemizde genel olarak bilgilendirdi. Kullandigi online yazilimlarinin olmasi da bir avantaj bence.

Merhaba Brave,

Çok özel değilse kaça anlaştınız muhasebeciniz ile? Birde şirket türü ve VAT var mı yok mu onları da yazarsanız sevinirim.

Aylik 85 pound oduyoruz. Bu ucrete vat dahil mi onu mu soruyorsunuz?
brave

New postby adrianmonk » Sun Aug 09, 2020 6:30 pm

brave wrote:
adrianmonk wrote:
brave wrote:Merhaba

Accountancy Assist ile anlastik bugun. https://acassist.co.uk

Murat Bey maillerime hizli donus yapti ve ilk gorusmemizde genel olarak bilgilendirdi. Kullandigi online yazilimlarinin olmasi da bir avantaj bence.

Merhaba Brave,

Çok özel değilse kaça anlaştınız muhasebeciniz ile? Birde şirket türü ve VAT var mı yok mu onları da yazarsanız sevinirim.

Aylik 85 pound oduyoruz. Bu ucrete vat dahil mi onu mu soruyorsunuz?

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Yok onu sormamistim. Soyle ki sirketiniz adina VAT iade islemi yapacaksa muhasebeci ucreti artiyor cunku Sizin icin yilda 4 defa filan ilave islem yapiyor ama onun ucreti aylik 85 den fazla. Sizin muhasebeciyle anlasan birkac tanidigim var. onlardan birine gecen yil yani ilk senesinde 60 bu yil ise 70 yapmis. diger tanidiklarima da 75 filan. Şirketleri de limited onların. Sizin de limited mi?
adrianmonk

New postby adrianmonk » Tue Aug 25, 2020 11:22 pm

adrianmonk wrote:Arkadaslar Merhaba.

Kendisi şu yardima `hmrc jrs grant` basvuran var mi? Bu arada sirket ltd ve kendim directorum.

Merhaba Arkadaşlar.
Bu sorunumu kendim çözdüm. Yardım isteyenlere yardımcı olabilirim. Bu arada bu işlemi muhasebecime sormuştum oda bize link geldi kendin yapamazsın muhasebeciler yapıyor filan diye korkutmaya çalışmıştı :). Muhasebecimin bu tarz tavırları ve daha fazlası (farklı fiyat tarifeleri uygulaması filan vs) beni kendisinden soğuttu ve kendi muhasebe işlemlerimi yapmaya başladım. Çok fazla zamanımı da almıyor. Hemde keyifli bir iş. Size de tavsiyem biraz araştırın ve kurtulun bu adamlardan. Hele Türk muhasebeciyle hiç çalışmayın. Yorumlarda Ankara anlaşmasından anlayan Türk muhasebeci sormuşlar boşverin ben muhasebeci ile 1 yıl uzatma alabildim. Kendisinden yediğim fırçalar küçük görülmeler de çabası. En çok gücüme giden ise ben ayda 75 öderken başka birisinin 60 ödemesi ve aynı hizmeti alması oldu. Bir yıl geçince o vatandaşın da fiyatını artırır zannediyordum evet artırdı ama 70 yaptı :). Neyse özetle bırakın bu muhasebecileri derim.
adrianmonk

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 3:35 pm

Valla baya ayrıntılı sorular :D Sanki muhasebeci daha hakimdir diye tahmin ediyorum.ş
bubalus

New postby adrianmonk » Sun Dec 13, 2020 7:08 pm

bubalus wrote:Valla baya ayrıntılı sorular :D Sanki muhasebeci daha hakimdir diye tahmin ediyorum.ş

Merhaba bubalus. sorular karmasik olabilir ama bu ulkede her soruna cevap bulabilecegin bir merci var cok sukur :) buda tabiikide bu konularda en yetkili makam olan hmrc. ben muhasebeci ile birakali epey oldu ve su ana kadar hic sorun yasamadim cok sukur. simdi onumde vergi beyannamesi filan var yillik yapilan. onlarda da sorun cikacagini zannetmiyorum. arakdaslarimdan da bircok kisi artik muhasebecilerini ya birakiyorlar yada hic anlasmiyorlar. ilk geldigimde bende keske hic muhasebeci ile calismasaydim diyorum bazen.
adrianmonk

New postby kurrca88 » Wed Dec 16, 2020 10:13 am

adrianmonk wrote:
bubalus wrote:Valla baya ayrıntılı sorular :D Sanki muhasebeci daha hakimdir diye tahmin ediyorum.ş

Merhaba bubalus. sorular karmasik olabilir ama bu ulkede her soruna cevap bulabilecegin bir merci var cok sukur :) buda tabiikide bu konularda en yetkili makam olan hmrc. ben muhasebeci ile birakali epey oldu ve su ana kadar hic sorun yasamadim cok sukur. simdi onumde vergi beyannamesi filan var yillik yapilan. onlarda da sorun cikacagini zannetmiyorum. arakdaslarimdan da bircok kisi artik muhasebecilerini ya birakiyorlar yada hic anlasmiyorlar. ilk geldigimde bende keske hic muhasebeci ile calismasaydim diyorum bazen.

Bizim de vizemiz yeni çıktı, muhasebecilere para vermek istemiyoruz. Sizden bilgi almak ve sohbet etmek isterim. Makine mühendisiyim, şirket hesabı tutmak vb şeyleri öğrenip kendim halletmek istiyorum.
kurrca88

New postby sinn » Sun Dec 20, 2020 9:23 am

Selamlar herkese,

muhasebecim kasim ayi icin grant yardimina basvurmus ve odemesini gecenlerde aldim. fakat kasim'in 28'ine kesilen dusuk bedelli bir fatura ve aralik ayinda yuksek miktarda odeme girisi var.
muhasebecim (turk degil) bunun bir sorun olmayacagini soyledi kasim ayinda kesilen fatura sayisinin cok az oldugu icin.

son odemelerden sonra o paraya ihtiyacim acikcasi yok, muhasebecime 2-3 defa iade edelim dememe ragmen kendisi bir sikinti olmaz dedi. Maddi bir konudan dolayi da ileride vize uzatmasinda sikinti yasamak istemiyorum.

bu konu hakkinda bilgisi olan var midir?
sinn

New postby mcson » Sun Dec 20, 2020 11:19 am

Merhaba,

Muhasebeci konusunda farklı görüşler olduğunu anlıyorum. Ancak Ankara Anltaşması vizesi ile İngiltere'de ilk kez iş kuracağım için ilk başta bir muhasebeci ile çalışmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Henüz tüm opsiyonlarım nedir onu araştırıyorum.
Sizlerin de özellikle tavsiye edebileceği kişiler olursa çok memnun olurum.
Şimdiden çok teşekkürler!
mcson

New postby esraersal » Sun Dec 20, 2020 9:43 pm

mcson wrote:Merhaba,

Muhasebeci konusunda farklı görüşler olduğunu anlıyorum. Ancak Ankara Anltaşması vizesi ile İngiltere'de ilk kez iş kuracağım için ilk başta bir muhasebeci ile çalışmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Henüz tüm opsiyonlarım nedir onu araştırıyorum.
Sizlerin de özellikle tavsiye edebileceği kişiler olursa çok memnun olurum.
Şimdiden çok teşekkürler!

Ben 4 yıldır Dirench and co ile çalışıyorum ve çok memnunum. Gönül rahatlığıyla önerebilirim size de.
esraersal

New postby adrianmonk » Sun Dec 27, 2020 5:48 pm

sinn wrote:Selamlar herkese,

muhasebecim kasim ayi icin grant yardimina basvurmus ve odemesini gecenlerde aldim. fakat kasim'in 28'ine kesilen dusuk bedelli bir fatura ve aralik ayinda yuksek miktarda odeme girisi var.
muhasebecim (turk degil) bunun bir sorun olmayacagini soyledi kasim ayinda kesilen fatura sayisinin cok az oldugu icin.

son odemelerden sonra o paraya ihtiyacim acikcasi yok, muhasebecime 2-3 defa iade edelim dememe ragmen kendisi bir sikinti olmaz dedi. Maddi bir konudan dolayi da ileride vize uzatmasinda sikinti yasamak istemiyorum.

bu konu hakkinda bilgisi olan var midir?

Merhaba.

Kasim ayinda aldigin yardimin bir kismini iade edebilirsin. Bu hem kafandaki soru isaretlerini giderir hemde uzatmada sorun cikmasini engeller. muhasebecin ugrasmak istemedigi icin o sekilde yaklasmis olabilir ama uzatma konusunda sorun cikarabilir basina ve boyle kucuk bir mevzudan gol yemek istemezsin zanlimca. bu isi kendin de yapabilirsin. Overclaimed refund the Job Retention Scheme yazip arat ve karsina cikan adimlari izle. zaten bu yardimlari daha sonra yari zamanli yapilabilecek sekilde degistirdiler, yani bir ay icerisinde sadece calismadigin gunler icin yardim alabiliyorsun.
adrianmonk

New postby adrianmonk » Sun Dec 27, 2020 5:49 pm

kurrca88 wrote:
adrianmonk wrote:

Bizim de vizemiz yeni çıktı, muhasebecilere para vermek istemiyoruz. Sizden bilgi almak ve sohbet etmek isterim. Makine mühendisiyim, şirket hesabı tutmak vb şeyleri öğrenip kendim halletmek istiyorum.

tabiiki de yardimci olurum. Ingilizce seviyeniz nedir?
adrianmonk

New postby mbaha » Tue Dec 29, 2020 12:39 pm

Merhaba

Bizde eşimle Eylül ayında yeni geldik. Ben müzik prodüktörü olarak çalışıyorum. Öncelikle bir muhasebeciyle anlaşacaktık, hatta sözlü olarak anlaştık. Fakat çok ilgilenmediler. Bizde yeni bir muhasebeci arayışına girdik.

Önerebileceğiniz muhasebeciler var mı? Aydan Smith hakkında ne düşünüyorsunuz?
mbaha

New postby strabon » Sun May 23, 2021 2:07 pm

Güncel olarak muhasebeci tavsiyesi olan var mı? Güvenilir ve makul fiyatlı bir muhasebeci arayışındayım.
strabon

New postby anatolian » Sat Jan 22, 2022 6:53 pm

anatolian

Previous

Return to der Karrierismus