Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Muhasebe - Ankara Antlaşması - Londra

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby zeugma » Sun Oct 09, 2016 4:11 pm

Merhaba,

Ankara antlaşmasıyla UK'ye gelmiş ve IT alanında çalışan veya genel bilgisi olan sizlere bir sorum vardı.

1-Anlaşacağımız muhasebecinin Ankara antlaşmasından haberdar olmasının bir avantajı/olmamasının bir dezavantajı var mı?
2-Türk bir muhasebeci veya İngiliz bir muhasebeci olmasının avantaj/dezavantajı var mı?
3-VAT return vs de yapan bir muhasebeci ortalama yıllık ne kadar veriyorsunuz?
zeugma

New postby orduevi » Mon Oct 10, 2016 11:26 pm

1. ve 2. sorunlarinin cevabi avantaj veya dezavantaj yok.
3. sorunun cevabi ben 700 GBP'ye anlastim. Aylik 50 GBP ve 100 GBP'de sirket kurulum masrafi.
orduevi

New postby hisarkaya » Sun Jan 22, 2017 8:56 am

@orduevi anlastigin muhasebeci londra'da ise bilgilerini paylasman mumkun mu?
hisarkaya

New postby adt » Thu Feb 02, 2017 3:02 pm

Merhabalar,

Ben şirketi online kendim kurdum yeni. Muhasebeciler genelde ilave para alıyorlar şirket kurulumu için. Muhasebe ücretleri yıllık 700'den başlıyor genelde. Size önerim çalışma yöntemi ve size sağlayacağı bilgiler konusunda mutabık kalın, benim böyle bir tecrübem oldu, dikkatli seçmek gerekli.
adt

New postby esraersal » Thu Feb 02, 2017 3:40 pm

zeugma wrote:Merhaba,

Ankara antlaşmasıyla UK'ye gelmiş ve IT alanında çalışan veya genel bilgisi olan sizlere bir sorum vardı.

1-Anlaşacağımız muhasebecinin Ankara antlaşmasından haberdar olmasının bir avantajı/olmamasının bir dezavantajı var mı?
2-Türk bir muhasebeci veya İngiliz bir muhasebeci olmasının avantaj/dezavantajı var mı?
3-VAT return vs de yapan bir muhasebeci ortalama yıllık ne kadar veriyorsunuz?

Ben IT alanında çalışmıyorum ama yıllık 480'e anlaştık muhasebecimle. Ankara ant konusunu da çok iyi biliyor.Türk kendisi.
esraersal

New postby tydtyd » Thu Feb 02, 2017 6:28 pm

Ben IT alanında çalışmıyorum ama yıllık 480'e anlaştık muhasebecimle. Ankara ant konusunu da çok iyi biliyor.Türk kendisi.[/quote]

Merhabalar,

İletişimini verebilir misiniz?
tydtyd

New postby esraersal » Thu Feb 02, 2017 7:54 pm

tydtyd wrote:Ben IT alanında çalışmıyorum ama yıllık 480'e anlaştık muhasebecimle. Ankara ant konusunu da çok iyi biliyor.Türk kendisi.

Merhabalar,

İletişimini verebilir misiniz?[/quote]

http://direnchandco.com
esraersal

New postby bah » Tue Apr 04, 2017 4:00 pm

Merhabalar,

IT alanında contractor olarak iş yapacaksanız Private Limited Company kurmanız gerekiyor. Bu durumda muhasebe ücreti yıllık 840£ oluyor. Bunun da 180£ 'unu muhasebeci ile ilk görüşmede anlaştığınız zaman ödüyorsunuz. Kalanını yılsonu hesap kapatırken veriyorsunuz...

DirenchAndCo 'da bu şekilde...
bah

New postby didactic » Sat May 13, 2017 7:05 pm

Manchesterde faaliyet gösteren ve ankara anlaşmasından az buçuk anlayan bir muhasebeciye ihtiyacım var. Şahıs şirketi olarak yeni faaliyete başlayacağım. Bilenlerden tavsiye almak isterim.
didactic

New postby orduevi » Sat May 13, 2017 8:24 pm

didactic wrote:Manchesterde faaliyet gösteren ve ankara anlaşmasından az buçuk anlayan bir muhasebeciye ihtiyacım var. Şahıs şirketi olarak yeni faaliyete başlayacağım. Bilenlerden tavsiye almak isterim.

Tavsiyem LTD sirket kur. Sahis sirketiyle NINO alman neredeyse imkansiz. Arti Home Office ne kadar vergi vermenle cok ilgili. LTD sirket kurarsan daha fazla vergi verebilirsin.
orduevi

New postby SaintAndSinner » Wed Oct 18, 2017 4:58 am

Kendi limited sirketi uzerinden calisip muhasebeci kullanmayan var mi? Benim muhasebeciyi QuickBooks ile degistmem mumkun mu diye arastiriyorum da. Muhasebeci olmasi yasal zorunluluk degilmis anladigim kadariyla.
SaintAndSinner

New postby zeugma » Mon Oct 23, 2017 9:52 am

Selam SaintAndSinner,

Evet kucuk sirketler icin (yillik geliri 10m'dan az olan) muhasebeci olmasi yasal bir zorunluluk degil.

Bende her seyi kendim yapmayi sevenlerdenim fakat yinede muhasebeci olmasi her seyi kolaylastiriyor. Ve en onemlisi zamandan tasarruf etmis oluyorsun.

Butun gelir/giderlerini QB ile tutsan bile en azindan yilsonunu bir muhasebeciye aldirman ve eger VAT kaydin varsa yine VAT returnler icin muhasebecinle anlasman iyi olabilir.

Ek olarak,vize basvurularinda mali kayitlarinla ilgili sundugun dokumanlar cok daha profesyonel gozukecektir.
zeugma

New postby ege10 » Mon Dec 03, 2018 5:20 pm

Arkadaşlar merhabalar,

Londra'da adımıza bir şirket kurup muhasebe işlemlerini yürütecek bir muhasebeci danışman arayışımız mevcut.

Overseas company acıp işlemlerimizi yönetebilecek muhasebeci tavsilerinizi rica edeceğim.

bir de VAT işin içine girince bi araba parası istemeyecek bir muhasebeci iyi olur :) daha önce ingilterede ankara anlaşması ile iş kurup şirket açıp kapadım. Bu kadar pahalı değildi valla.

Kolay gelsin herkese xx
ege10

New postby orduevi » Mon Dec 03, 2018 9:00 pm

ege10 wrote:Arkadaşlar merhabalar,

Londra'da adımıza bir şirket kurup muhasebe işlemlerini yürütecek bir muhasebeci danışman arayışımız mevcut.

Overseas company acıp işlemlerimizi yönetebilecek muhasebeci tavsilerinizi rica edeceğim.

bir de VAT işin içine girince bi araba parası istemeyecek bir muhasebeci iyi olur :) daha önce ingilterede ankara anlaşması ile iş kurup şirket açıp kapadım. Bu kadar pahalı değildi valla.

Kolay gelsin herkese xx

Hem cok hesaplı olsun ama şirketin VAT dahil her isini halletsin seklinde bir muhasebeci bulunmaz. Muhasebeciler genel olarak yıllık £600 - £800 arasi alir bizim gibi contractor LTD. firmaları icin. VAT varsa bu rakam £1000 - £1200 arasidir.
orduevi

New postby gndlf » Sat Jun 15, 2019 1:55 am

Merhaba arkadaşlar

Muhasebecinizin size hiç 5 nisan dışında vergi beyan tarihi belirttiği oldu mu? Birisi ile konuştuğum kadarıyla mart sonu da mümkün diyor ama bazıları da mümkün olmadığını söyledi.

Teşekkürler
gndlf

Next

Return to der Karrierismus