Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Muhasebe - Ankara Antlaşması - Londra

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby brave » Sun Aug 09, 2020 5:07 pm

adrianmonk wrote:
brave wrote:Merhaba

Accountancy Assist ile anlastik bugun. https://acassist.co.uk

Murat Bey maillerime hizli donus yapti ve ilk gorusmemizde genel olarak bilgilendirdi. Kullandigi online yazilimlarinin olmasi da bir avantaj bence.

Merhaba Brave,

Çok özel değilse kaça anlaştınız muhasebeciniz ile? Birde şirket türü ve VAT var mı yok mu onları da yazarsanız sevinirim.

Aylik 85 pound oduyoruz. Bu ucrete vat dahil mi onu mu soruyorsunuz?
brave

New postby adrianmonk » Sun Aug 09, 2020 6:30 pm

brave wrote:
adrianmonk wrote:
brave wrote:Merhaba

Accountancy Assist ile anlastik bugun. https://acassist.co.uk

Murat Bey maillerime hizli donus yapti ve ilk gorusmemizde genel olarak bilgilendirdi. Kullandigi online yazilimlarinin olmasi da bir avantaj bence.

Merhaba Brave,

Çok özel değilse kaça anlaştınız muhasebeciniz ile? Birde şirket türü ve VAT var mı yok mu onları da yazarsanız sevinirim.

Aylik 85 pound oduyoruz. Bu ucrete vat dahil mi onu mu soruyorsunuz?

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Yok onu sormamistim. Soyle ki sirketiniz adina VAT iade islemi yapacaksa muhasebeci ucreti artiyor cunku Sizin icin yilda 4 defa filan ilave islem yapiyor ama onun ucreti aylik 85 den fazla. Sizin muhasebeciyle anlasan birkac tanidigim var. onlardan birine gecen yil yani ilk senesinde 60 bu yil ise 70 yapmis. diger tanidiklarima da 75 filan. Şirketleri de limited onların. Sizin de limited mi?
adrianmonk

New postby adrianmonk » Tue Aug 25, 2020 11:22 pm

adrianmonk wrote:Arkadaslar Merhaba.

Kendisi şu yardima `hmrc jrs grant` basvuran var mi? Bu arada sirket ltd ve kendim directorum.

Merhaba Arkadaşlar.
Bu sorunumu kendim çözdüm. Yardım isteyenlere yardımcı olabilirim. Bu arada bu işlemi muhasebecime sormuştum oda bize link geldi kendin yapamazsın muhasebeciler yapıyor filan diye korkutmaya çalışmıştı :). Muhasebecimin bu tarz tavırları ve daha fazlası (farklı fiyat tarifeleri uygulaması filan vs) beni kendisinden soğuttu ve kendi muhasebe işlemlerimi yapmaya başladım. Çok fazla zamanımı da almıyor. Hemde keyifli bir iş. Size de tavsiyem biraz araştırın ve kurtulun bu adamlardan. Hele Türk muhasebeciyle hiç çalışmayın. Yorumlarda Ankara anlaşmasından anlayan Türk muhasebeci sormuşlar boşverin ben muhasebeci ile 1 yıl uzatma alabildim. Kendisinden yediğim fırçalar küçük görülmeler de çabası. En çok gücüme giden ise ben ayda 75 öderken başka birisinin 60 ödemesi ve aynı hizmeti alması oldu. Bir yıl geçince o vatandaşın da fiyatını artırır zannediyordum evet artırdı ama 70 yaptı :). Neyse özetle bırakın bu muhasebecileri derim.
adrianmonk

Previous

Return to der Karrierismus