Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Bilgisayar Mühendisi - İngiltere de Çalışmak

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby coskan » Tue Aug 07, 2007 8:51 am

vaktim var ekim 11 de gelicegim icin butun eylulu bu ise ayiracagim. telefonda gorusmeyle halledebilirsem sanırım sansımın yaver gitmesi konusunda asmis bir kivama gelecegim :)

bir sey daha sorayım net ucretler burdaki gibi sene sonuna dogru azalan ucretler mi yoksa her ay sabit bir vergi kesintisi mi var ?
coskan

New postby hcho » Tue Aug 07, 2007 8:54 am

Vergi seviyeleri daha once de yazildigi gibi adim adim. Ama maastan kesme hadisesini tahmini bir oran uzerinden her ay sabit olarak yapiyorlar. Sene icinde maasin artarsa ona gore yeni kesinti ekliyorlar bilahare.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby diyab » Tue Aug 07, 2007 9:25 am

Ekim'de gelecegim demissin. Tr'den burada is ayarlamak zor olabilir. Cunku yuzyuze gorusme gerekecektir. Her sirket de kolay kolay yol masraflarini karsilamaz. Simdiden kolay gelsin.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby coskan » Tue Aug 07, 2007 10:12 am

kismet artık yapicak bisi yok su anki sirketimden eylulde ayrılıyorum. gorusme icin masarafı verirlerse gideriz vermezlerse de oraya gelir orda ararız. genelde zaten 4 hafta suren bir is sanırım ise girmek. o arada ıvır zıvır bisiler ayarlayarak mali durumdan patlama riskini minimuma indiririz herhal.

cevaolar icin herkese tesekkurler
coskan

New postby Site Memuru » Thu Aug 23, 2007 1:58 am

Bu basliktaki HSMP ile ilgili postlari buraya tasidim. Arada kopukluklar olduysa affola.
Site Memuru
Site Admin

New postby coskan » Thu Oct 25, 2007 7:27 pm

Konuyla ilgili HSMP ile gelmis ajanslarla muhabbet etmis biri olarak biraz fikir belirtebilirim

Ingiltere tecrubeniz yoksa TR de cok onemli isler basarmanız pek kaale alınmıyor onu bilerek gelmeniz gerek

ajanslar sizi aradıgında onlara gorustugunuz yerlerin isimlerini kesinlikle vermeyin cunku baska ajans ustunden gorustugunuz yere adam gondermeye calisiyorlar

market genelde iyi ama UK tecrubesi olan birinin yanında kesinlikle tercih sebebi olmassınız TR deki havanızı alırlar burda benim aldılar :)

yani buraya geldiginizde 1 aydan daha fazla bir sure is arayacagınızı bunun da size ulasım barınma cak cuk masrafı derken 2000 kadar gibi bir rakama malolacagını bilerek gelin
coskan

New postby hcho » Thu Oct 25, 2007 10:47 pm

Gunde kac is basvurusu yapiyorsun? Simdiye kadar kac gorusmeye girdin?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby coskan » Fri Oct 26, 2007 9:11 am

hcho wrote:Gunde kac is basvurusu yapiyorsun? Simdiye kadar kac gorusmeye girdin?

her gun cıkan yeni ilanları takip ediyorum

bizim alanımızda piyasadaki butun isleri biliyorum diyebilirim

arayan soran da cok kisi var

3 tane yaptim 2 tane daha geliyor 9 ekimden beri burdayim ama 15 inde UK telefonlarımı aktive ettim

banka ve fnans kurumu tecrubesi cok onemli olmasına ragmen dedigim gibi ilk basta her zaman UK tecrubeli biri karsısında cok oneminiz yok yani ben TR de acıkcası piyasa dar diye IKajanslarıyla dalgamı geciyordum burda bir hic gibi bile hissetmeye baslatıyorlar insanı :Ç)

ve job siteerini dolasan ve market cok genis diye dusunenlere bir uyarı dah aynı is icin 5 farkli ajans ilan vberiyor dikkatli olunuz yaniltabilir
coskan

New postby hcho » Fri Oct 26, 2007 9:23 am

3 gorusme daha birsey degil. %10 diye bir istatistigim var, 10 gorusmeden 1inden teklif cikiyor.

cwjobs.co.uk'de CV'in var mi? Bir de,(isim-soyisim-tel-email adresi vs gizlenmis seklide)CVni ve cover letterini buraya asarsan bir iki yorum yapabiliriz.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby coskan » Fri Oct 26, 2007 1:12 pm

hcho wrote:3 gorusme daha birsey degil. %10 diye bir istatistigim var, 10 gorusmeden 1inden teklif cikiyor.

cwjobs.co.uk'de CV'in var mi? Bir de,(isim-soyisim-tel-email adresi vs gizlenmis seklide)CVni ve cover letterini buraya asarsan bir iki yorum yapabiliriz.

ya ben developer degilim ama oyle bakmak lazım dba i genelde buyukler arıyor

ben dba im bizdede market genis ama 50 binin ustundekilr zaten gurularca aliniyor jp morgan ve sony ile gorustum bir exchange sirketiyle gorustum 3 de danısman gelecek hafta bakalim bisiler cıkacak elbet cv yi ozelden yollarım birazdan
coskan

New postby babutine » Mon Nov 26, 2007 11:16 pm

selamlar,

bugun itibari ile 2 yillik hsmp vizemi almis bulunmaktayim. darisi ugrasan arkadaslarin basina. simdi sira is aramaya geldi. ben muhtemelen turkiye'den yapacagim is basvurularimi. yurtdisina uygun guzel bir cv/cover letter hazirlamak disinda onerileriniz var mi? coskan'in daha once bahsettigi bir nokta var, ingiltere'ye gidecegim belirli bir tarihi belirleyip, CVme yazip, o doneme mulakat ayarlamak seklinde.

birkac favori sirket var kafamda, once bu sirketlere sonra da kariyer sitelerinde gordugum bana uygun islere basvurmayi planliyorum. yazilim konusunda ozellikle tavsiye ettiginiz baska kariyer siteleri var mi? 6 ay icinde mulakat ayarlamam lazim.

tesekkurler!
babutine

New postby coskan » Tue Nov 27, 2007 10:24 am

babutine wrote:selamlar,

bugun itibari ile 2 yillik hsmp vizemi almis bulunmaktayim. darisi ugrasan arkadaslarin basina. simdi sira is aramaya geldi. ben muhtemelen turkiye'den yapacagim is basvurularimi. yurtdisina uygun guzel bir cv/cover letter hazirlamak disinda onerileriniz var mi? coskan'in daha once bahsettigi bir nokta var, ingiltere'ye gidecegim belirli bir tarihi belirleyip, CVme yazip, o doneme mulakat ayarlamak seklinde.

birkac favori sirket var kafamda, once bu sirketlere sonra da kariyer sitelerinde gordugum bana uygun islere basvurmayi planliyorum. yazilim konusunda ozellikle tavsiye ettiginiz baska kariyer siteleri var mi? 6 ay icinde mulakat ayarlamam lazim.
tesekkurler!

merhaba

benim kullandigim siteler

www.cwjobs.co.uk
www.jobserve.co.uk
www.totaljobs.com
www.cwlibrary.co.uk
www.reed.co.uk
www.jobsite.co.uk
www.monster.co.uk

ve buyuk ajanslarin siteleri var onlar ama hatirlayamiyorum

basarilar
coskan

New postby babutine » Tue Nov 27, 2007 11:05 am

tesekkurler coskan.

www.cwlibrary.co.uk su sekilde degismis sanirim: http://www.cv-library.co.uk/

coskan wrote:
babutine wrote:selamlar,

tesekkurler!

merhaba

benim kullandigim siteler

www.cwjobs.co.uk
www.jobserve.co.uk
www.totaljobs.com
www.cwlibrary.co.uk
www.reed.co.uk
www.jobsite.co.uk
www.monster.co.uk

ve buyuk ajanslarin siteleri var onlar ama hatirlayamiyorum

basarilar
Last edited by babutine on Tue Nov 27, 2007 8:59 pm, edited 1 time in total.
babutine

New postby hcho » Tue Nov 27, 2007 3:55 pm

@babutine
Uzmanlik alanin nedir? Hangi teknolojiler usutunde tecruben var?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby babutine » Tue Nov 27, 2007 7:10 pm

hcho wrote:@babutine
Uzmanlik alanin nedir? Hangi teknolojiler usutunde tecruben var?

Bilgisayar muh. mezunuyum, uzmanligim daha cok java ve database uzerine. DBler icinde en cok oracle ile ugrastim, db admini olarak degil programlama acisindan, yani pl/sql yazmak, db tasarimi yapmak gibi.

Bunlar disinda shell scripting, c++, asp.net, web programming(html, asp, php, javascript, xml), delphi ile ilgili projelerde de calistim zamaninda.

Ozellikle su konuda cok eleman sikintisi var diyebilecegin bir konu var mi? On hazirlik yapmaya baslayabilirim.

Tesekkurler.
babutine

PreviousNext

Return to der Karrierismus