Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Ingiltere'de is hayati ile ilgili soru ve cevaplar

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby theK » Thu Jan 27, 2011 11:36 am

Vize suresini is gorusmelerinde soruyorlar, sure kisa ise tabikide adamlar almak istemeyebilir.
theK

New postby abbulu » Thu Jan 27, 2011 11:43 am

@Volkan

Uzatilable dersen problem olacagini sanmiyorum :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby haphazard » Thu Jan 27, 2011 2:55 pm

Ben bir once ki isim icin gorusmeye gittigimde vizemin bitmesine 4 ay kalmisti. Sordular bende anlattim, biticek ama uzatmak icin hic bir problemim yok, dokumanimlar vs hazir diye. Her turlu size bilgi veririm zaten dedim. Bir sorun cikmadi ise aldilar ondan sonra da vize, pasaport falan hic birsey sormadilar..
haphazard
ROGER WATERS

New postby Volkan » Thu Jan 27, 2011 7:34 pm

teşekkürler arkadaşlar.. iş extension alabileceğime ikna etmeye kalıyor gibi görünüyor ama bu biraz da onlara bağlı tabii. yeterli puanı toplamama yetecek kadar maaş verirseniz problem olmaz desem ne derler acaba :-)
Volkan

New postby silvertr » Thu Jan 27, 2011 8:09 pm

benim maaş olarak 30k almam lazım extension yapabilmem için.. kapıları 40k dan acıyorum.. onların güzel hatrı için 35 e filan inerim diyorum :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby semsure » Sat Jan 29, 2011 12:58 pm

@silvertr

eger londra civarinda bir is ariyorsan, maastan once ev, pardon, odacik, kiralarina bakiver, 30k surundurur orada,

tavsiyem: isin bulundugu yere gore maas talep etmeniz.
ornek olarak, city of london icinde 35k ile problemsiz bi hayat beklemek cok zor bence.

not: sadece sizin main skill e uygun ilanlara konsantre olursaniz, pazarlik sansizini yuksek olur.
semsure

New postby honest » Mon Jan 31, 2011 9:23 pm

Gecen hafta is gorusmesi yaptigim firma Tier 1 hakkinda benden cok bilgi sahibi idi.Politikacilara bayagi bi veryansin etti.Her sene 5 tane Tier 1 calistirdigindan bahsetti fakat son duzenlemelerden sonra Tier 1 hakki kalmadigini ve tier 2 olarak sponsorluga da ancak 2 kisiye izin verdiklerini soyledi.

Firma Japon asilli bir firma idi ve japonya dan kimseyi getiremediginden sikayet etti.

Kissadan hisse vizelerimiz kiymete bindi sanirim..
honest
ROBERT PLANT

New postby rambo » Tue Feb 01, 2011 2:52 pm

benimde eski calistigim uluslararasi bir sirket, toplamda 600-800 eleman calistiriyordu.Londradan buyuk bir kitleyi honkong'a tasiyorlar sirf bu vize islemleri yuzunden.

Diger kaynaklardanda duydugum, yaklasik 500-600 kisi calistiran 15-20 yasindaki firmalara bile max. 1-2 kisi icin tier 2 sponsorlugu verilmis. Uzun vadede cok sancili olacak.

Bu arada kimlik kontrol konusunda, Ingiliz vatandasi bir arkadasima'da sordum, Acentalar pasaport yada ID kartinin fotokopisini istiemisler ondan da, normal bi durum. Sadece HeadHunter/Acentanin profiline dikkat etmek lazim onun disinda gayet olagan bir durum gibi.
rambo
ROBERT PLANT

New postby silvertr » Fri Mar 18, 2011 5:37 pm

Yuksek musadenizle bişi sormak istiyorum.. Dunyanın 6 7 yerinde dukkanı olan cok uluslu diyebilecegimiz 1000 2000 civarında calışan bir iş yerinin işini kabul etmiştim.. Dokumanlar gonderdiler contract detaylar falan filan.. Security departmanı için doldurmam istenilen bir dosya vardı. Doldurduk ettik... hatta bu dosyanın icinde 3 arkadaşınızın isim soyadı, meslegi, adresi telefonu ve emailini de yazın.. sizin charater referance nız olarak alıcaz diyorlardı.. Yazdım .. 3 arkadaşımada mail gitmiş.. Nası bilirsiniz kac senedir tanışıyorsunuz gibilerinden.. Bugun yeni mail geldi.. additional information isteniyor .. Turkiyedeki adreslerinizi ve telefon numaralarını bildirirmisiniz.. Ne alaka anlamadım ben? Genel bir procedure mu ? yoksa bu adamlar kafayımı yemiş? Zaten kirada kalıyorsun istanbulda .. telefonu kapatıyorsun buraya gelirken neyin ne araştırmasını yapıcaklar cok merak ettim..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby diyab » Mon Mar 21, 2011 9:08 am

Eger yeni gelmissen ingiltereye normaldir. Burada da son 3-5 yilin adres bilgilerini isteyebiliyorlar.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby semsure » Thu Mar 24, 2011 10:23 am

@silvertr

eger firma buyuk firma ise o securiry olayi normal, ayni sey benim de basima geldi, bi ton evrak imzalayacaksin, police kaydina bakacaklar vs.

genelde bu isleri taseron firmalara yaptiriyorlar, bu firmalarin tum dunyada calistiklari avukatlar vs oluyor. vakkinda bilgi toplamaa calisiyorlar.
genel bir procedur yani.

bu arada ben London a geldim, bi haftadir HammerSmitthte ise basladim.

London disinda isen ekonomik olarak sanslisin, daha dun 1+1 apartman flat icin £975 kira teklif etmek zorunda kaldim.

mortage krizi yuzunden artik bol keseden kredi verilmiyor bu yuzden london ici kiralik ev fiyati muzayede gibi.

bol sanslar.
semsure

New postby silvertr » Thu Mar 24, 2011 1:47 pm

selamlar..
evet olayın normalitesinin farkına varıp sakinledim..
semrure sanki 975 1+1 icin cok iyi bir fiyatmış gibi geldi..
ben otel odasının biraz buyukcesine + mutfaklı 750 vermeye hazırlanıyorum yerde stockwell de ..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby semsure » Fri Mar 25, 2011 5:42 pm

@silvertr

1+1, 50 m2 ev, istanbuldaki 110m2 ev gozume kucuk gelirdi. tum faturalar haric.
ruhu terbiye etmek icin ideal bi yer london.

london disinda calisacaksan hic londonda filan ev bakma derim, uzak bi kosesi olabilir.
semsure

New postby silvertr » Thu Jul 21, 2011 3:17 pm

Bir soru daha geliyor.. Is gorusmesi yaptim.. Sirket bana daha teklif vermeden referanslarimla konusmak istiyor.. Bana cok mantikli gelmedi sahsen.. Yani sen teklif ver ben kabul edersem canimi ye.. Siz ne dusunuyorsunuz?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby abbulu » Thu Jul 21, 2011 3:34 pm

Referansla konusmadan ne diye teklif versinler :) buraya ozel birsey degilki bu, teklif verilmeden once referanslarla gorusulur zaten.

belki referanslar cok kotu bu adam diyecek, o zmn da teklifi geri mi ceksinler :)
abbulu
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to der Karrierismus