Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Kimya mühendisliği için iş imkanları

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby veccihi » Sat Mar 29, 2008 4:35 pm

Herkese merhaba,

ben siteyi uzun bir zamandır takip ediyorum. Yakında HSMP'ye başvuracağım. Bilgisayar mühendisiyim ve siteden okuduğum kadarıyla bilgisayar mühendisleri için iş bulmak pek problem olmuyor.

Fakat kız arkadaşımla birlikte gelmeyi düşünüyorum ve o kimya mühendisi. Kimya mühendislerinin Londrada iş bulma durumu nedir bilgisi olan var mı? Kafamızda soru işaretleri var , çünkü Türkiyede bu sektörde işe girmek zor. Londrada yada İngilterede genel durum nedir acaba bilginiz var mı?
veccihi

New postby davsan » Mon Mar 31, 2008 3:06 pm

@veccihi

yeni mezun mu tecrubeli mi kiz arkadasin?
davsan
BAŞKAN

New postby veccihi » Mon Mar 31, 2008 4:00 pm

@davsan

1,5 yıl ilaç sektöründe tecrübeli.
Şu an ruhsatlandırma üzerine çalışıyor , aslında çalıştığı firma İngilterede de ofisi olan uluslararası bir ilaç firması.

Bazı başlıklarda iş bulmak için aracı firmalardan yararlandığını söyleyen arkadaşlar vardı. Bu firmalar bütün meslek gruplarına aracılık yapıyor mu?
veccihi

New postby davsan » Mon Mar 31, 2008 5:45 pm

@veccihi

evet, ben de onun icin sormustum zaten. bu araci firmalarin (genelde head hunter ya da recruitment firm olarak adlandiriliyorlar) illa ki her meslek grubuna aracilik yapan birkac tanesi var. tutup da kimya muhendisliginde en iyi sudur diyemiycem ama, hizli bi google search'le bir kac isim bulabilmelisiniz diye dusunuyorum.
davsan
BAŞKAN

Return to der Karrierismus