Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

National Insurance - NINO

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby hcho » Thu Dec 17, 2009 2:52 pm

Vergi yili icinde kazandigin paraya gore belli bir yuzde uzerinden odeniyor benim bildigim. Borc biriktirme gibi bir durum olmuyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Canarijaune » Thu Jun 03, 2010 5:31 am

Sonunda ben de iş bulanlar kervanına katıldım...Yalnız daha önce NI numaramı almamış olduğum için şu anda en acil olarak nasıl alabilirim arkadaşlar? Ilk yapmam gereken nedir? 18 Hazirana kadar tüm evraklarımın hazır olması gerekiyor...O yüzden biraz panik oldum...
Canarijaune

New postby Flavio Briatore » Thu Jun 03, 2010 12:09 pm

Canarijaune NI numberını işe girdikten sonra alıyorsun. Şirket sana yazı veriyor sonra görüşmeye gidiyorsun, ben NI görüşmemi Slough'da yapmıştım mesela :)

Amacın olmadan NI vermiyorlar diye biliyorum...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby bumamba » Sat Nov 26, 2016 10:53 am

Merhabalar, biz Temmuz ayinda geldik Ingiltere'ye
Hemen evrak islerine giristik yok police reg. yok bRP card vs vs
Ve National Insurance Number icin de basvuruda bulunduk.

1 ay gibi bi sure sonunda Esime numarasi geldi.

Fakat bana gelmedi.. 1.5 ay oldu.. geri aradim ve telefonda reddedildigini ogrendim.

red nedeni olarak self employed olduguma dair bir kanit bulamadiklarini soylediler. bu arada herhangi bir mektup almadim, kendim arayarak ogrendim bu bilgiyi.

bunun ustune Muhasebecimle gorustum isinizi baslattiginiza dair evrak koyun vs vs bi suru belge kira kontrati dahil 2. bir basvuru duzenledim

Ve bugun cevap geldi

Your application has been refused because you do not require a NI number at this time.

Yani sizin icin gerekli degil diyor? Nasil yani?

Bu neden olur? Pazartesiden once de arayamiyorum kapalilar

Kimsenin fikri var mi?
bumamba

New postby Emre » Sun Nov 27, 2016 12:46 pm

@bumamba, bu NI ile ilgili sıkıntıları çokça okumaya başladım son günlerde. Nedendir bilinmez, memurlar zorluk çıkartıyorlar. Normalde, telefonla arayınca Türkiye'den başvurup vize aldığını, ve vizenin Ankara Anlaşması vizesi olduğunu söyleyince bir form göndermeleri gerekiyor. Ve bu formu doldurup gönderdiğinde 15 gün içinde NI geliyor mektupla. Çok basit bir prosedür. Ancak bazı memurların bence bu konu hakkında bilgileri yok. Ya da birşeyler değişti. Çünkü bazılarını da Job Center'lara görüşmeye çağırmışlar. Bence şu aşamada en mantıklısı Home Office'i aramak ve onlara bu konu hakkında bilgi vermek. Umuyorum ki bir yol göstereceklerdir. Çünkü NI baya gecikmiş bu memurların işgüzarlığı yüzünden. Uzatma başvurusunda sıkıntı yaratacaktır muhtemelen. Umarım yaratmaz.
Emre

New postby zeugma » Wed Dec 07, 2016 1:10 pm

@bumamba, bende seninle ayni durumdayim self-employed olduguma inanmamislar ve red etmisler basvurumu. Bu konuda yeni bir bilgi edinebildin mi veya bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim. Basvurunuza hangi dokumanlari eklediniz gibi neler soylediniz gibi.

Ek olarak ne is yapiyorsun ve business accountunda para giris cikislari mevcut muydu 2. basvurun sirasinda?
zeugma

New postby zeugma » Tue Dec 20, 2016 4:49 pm

bumamba wrote:Merhabalar, biz Temmuz ayinda geldik Ingiltere'ye
Hemen evrak islerine giristik yok police reg. yok bRP card vs vs
Ve National Insurance Number icin de basvuruda bulunduk.

1 ay gibi bi sure sonunda Esime numarasi geldi.

Fakat bana gelmedi.. 1.5 ay oldu.. geri aradim ve telefonda reddedildigini ogrendim.

red nedeni olarak self employed olduguma dair bir kanit bulamadiklarini soylediler. bu arada herhangi bir mektup almadim, kendim arayarak ogrendim bu bilgiyi.

bunun ustune Muhasebecimle gorustum isinizi baslattiginiza dair evrak koyun vs vs bi suru belge kira kontrati dahil 2. bir basvuru duzenledim

Ve bugun cevap geldi

Your application has been refused because you do not require a NI number at this time.

Yani sizin icin gerekli degil diyor? Nasil yani?

Bu neden olur? Pazartesiden once de arayamiyorum kapalilar

Kimsenin fikri var mi?

@bumamba bu konuda bir gelisme kaydedebildin mi?
zeugma

New postby orduevi » Tue Dec 20, 2016 5:44 pm

Ikinci kez national insurance number basvuruma red aldim :( self employed olduguma inanmamislar. Henuz musterim yok ama tanidiklarin firmalarina fatura kesmistim, 3 ayri firmava elden para verdim. Firmalarda kendi sirket hesaplarindan bana odeme yaptilar. Sozlemeler imzaladik. Referans mektuplari aldim tanidik firmalardan ama yinede inanmamislar. Daha subcontractor is bulamadim, uzerine NIN alamiyorum. Bakalim bundan kotusu ne olacak... NIN alamazsam vergi veremem. Vergi veremezsem de sene sonunda uzatmada red alacagim. 1. sene sonuna kadar devlet paramizi harcatip bizleri geri mi gondermek istiyor?
orduevi

New postby mahmutsak » Tue Dec 20, 2016 9:42 pm

@orduevi hatırlar mısın : dürüst olarak burada iş yerimi açıp çalışacağım demiştinç Ama bakıyorum her türlü sahtekarlığı yapmışssın. Sahte fatura kesmek bunu Home Office bildiği zaman seni deport eder ve 10 yıllık vize banı verir eline.

Yazık gerçekten gerçekten yazık ülkenizi batırdınız buraya gelip burarayıa batırmak istiyorsunuz.

Lütfen sahtekarlık yapmayın. ! Sahte fatura kesmek suctur.
mahmutsak

New postby mahmutsak » Tue Dec 20, 2016 9:55 pm

daha önce dediklerimde hep haklı çiktım. Gizli çalışan olarak buradaki şirketlerde çalışıyorsunuz. Elinizdeki vize bu hakkı vermez.

Bununla ilgili bilgilendirmeyi Home Office ve Parlemonto sikayet emailine bildireceğim.
mahmutsak

New postby orduevi » Tue Dec 20, 2016 10:08 pm

mahmutsak wrote:daha önce dediklerimde hep haklı çiktım. Gizli çalışan olarak buradaki şirketlerde çalışıyorsunuz. Elinizdeki vize bu hakkı vermez.

Bununla ilgili bilgilendirmeyi Home Office ve Parlemonto sikayet emailine bildireceğim.

Mahmut yine mi ciktin sen ortaya? Londra'da nerdesin sen cok merak ediyorum dogrusu. Cok uzulmene gerek yok guzel ulkende kaldigim icin cunku bu NIN i bana vermediler ya, Canada varken burada bu sekilde masraf yapip zaman oldurmeye cok niyetim acikcasi kalmadi. Sene sonunda eger gidersem gitmeden seni tanimak isterim. Hayir gercekten dusundugum kadar kara cahil misin ona emin olmak istiyorum da. Baska birsey icin degil.
orduevi

New postby mahmutsak » Tue Dec 20, 2016 10:11 pm

orduevi yaptığın sahterkarlık değil mi

bunu olağan kabul etmen üzücü ülkenizde sahtekarlık yalan söyleme olağan görülebilir ama inigiltirede doğru beyan dürüsüt olmak çok önemlidir.

hem sahtekarlık yapıyorsun hemde bunu buraya yazıyorsun hemde eleştirince kızıyorsun
mahmutsak

New postby orduevi » Tue Dec 20, 2016 10:20 pm

mahmutsak wrote:orduevi yaptığın sahterkarlık değil mi

bunu olağan kabul etmen üzücü ülkenizde sahtekarlık yalan söyleme olağan görülebilir ama inigiltirede doğru beyan dürüsüt olmak çok önemlidir.

hem sahtekarlık yapıyorsun hemde bunu buraya yazıyorsun hemde eleştirince kızıyorsun

Isi kitabina gore uydurmaya calisan bir tek ben degilim. Bu forumdaki cogu kisi bir noktaya gelinceye kadar ayni yapmistir veya yapiyor. Arti yalan beyani sadece Turkler yapmiyor. Kac tane adam tanidim UK vatandasi; sirketleri az vergi versin diye atmadiklari takla kalmamis. Ese dosta faturalar mi dersin, eksik beyan vb. Ingiltere'deki kucuk firmalar da sutten cikmis ak kasik degil. Neyse, cok sicak degilim zaten burada cok kalmaya.
Last edited by orduevi on Tue Dec 20, 2016 10:22 pm, edited 1 time in total.
orduevi

New postby mahmutsak » Tue Dec 20, 2016 10:21 pm

ülkenizin en büyük problemi çok fazla uyanık oldğunuzu zannediyorsunuz. bu uyanıklık kuyunuzu kazıyor onu göremiyorsunuz.
mahmutsak

New postby mahmutsak » Wed Dec 21, 2016 10:16 am

Ankara anlasmasiyla gelip gizli isci olarak calismak ve sahte fatura keserek karsi firmanin vergi kacirmasini saglamak buyuk bir suctur. Herkes yapiyor diyor yapmayi mesrulastirmak ise tam ahlaksizliktir.

orduevi wrote:
mahmutsak wrote:orduevi yaptığın sahterkarlık değil mi

Isi kitabina gore uydurmaya calisan bir tek ben degilim. Bu forumdaki cogu kisi bir noktaya gelinceye kadar ayni yapmistir veya yapiyor. Arti yalan beyani sadece Turkler yapmiyor. Kac tane adam tanidim UK vatandasi; sirketleri az vergi versin diye atmadiklari takla kalmamis. Ese dosta faturalar mi dersin, eksik beyan vb. Ingiltere'deki kucuk firmalar da sutten cikmis ak kasik degil. Neyse, cok sicak degilim zaten burada cok kalmaya.
mahmutsak

PreviousNext

Return to der Karrierismus