Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Skype ile UK telefon numarası almak

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby deep » Sat Jun 28, 2008 3:10 pm

Selam,

İş arama sürecinde hepimiz için en problemli kısım UK adres ve telefonuna sahip olamamak sanırım. Ne kadar 'içeriden' biri gibi görünürsek CV'de, o kadar şanşlıyız diye düşünüyorum.

Bugün biraz araştırdım ve Skype'den 15€'ya 3 ay için geçerli bir UK numarası alabildim. Kodu istediginiz şehir için alabiliyorsunuz, ben Londra için 020.. ile başlayan bir numara aldım.

Daha sonra bu numaraya 10€ veya daha fazla kontör yüklüyorsunuz ve böylece bu numaranızı TR'deki cep telefonuna yönlendirebiliyorsunuz. Yönlendirme işlemi ücretsiz.

Bu sabah test ettim, 020'li UK numaramı dışardan aradım, ve cep telefonum çaldı, açtım kendi kendime konustum :)

Umarım size de yardımcı olur.
Kolay gelsin.
deep
ROBERT PLANT

New postby deep » Sat Jun 28, 2008 5:59 pm

UK'dan ilk gercek cagrimi aldım simdi, 8 dakika icin 1.20 € luk kontör harcamış..
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Sat Jun 28, 2008 6:24 pm

Gerçekten çok güzel bir yöntem deep! Tebrikler! Yeni gelicek arkadaşlara çok çok yardımı olucaktır. Gerçi bu telefon numarasını yazmak ile paralel bazı IK sayfalarında ki adres kısmınıda değiştirmek gerekebilir..
haphazard
ROGER WATERS

New postby merci » Sun Jun 29, 2008 6:55 pm

@deep
Cehaletimi mazur gör de,
rica etsem biz teknoloji cahilllerine biraz anlatabilir misin?
selam
merci
ROBERT PLANT

New postby aroggora » Mon Jun 30, 2008 6:29 pm

Çok güzel düşünmüşsün, ancak katılıyorum adres tutarsızlık yaratacak. Gelen telefon sayısında bir artış gözlemledin mi?
aroggora

New postby mindbender » Mon Jun 30, 2008 9:47 pm

is ararken, yasadiginiz yer ozellikle belirtilmemisse bir onem teskil etmiyor gibi, londra'da is sahibi olup (ya da londra yasayip londra disinda calisan) ingiltere'nin baska sehirlerinden hatta fransadan gelip isini yapip eve donen insan sayisi cok fazla, boyle bir endiseniz varsa CV`nizden adres bilgilerini cikarmaniz bi cozum olabilir, telefonda sorarlarsa bir isim uydurursunuz :)
mindbender
ROGER WATERS

New postby deep » Tue Jul 01, 2008 5:23 am

Adres konusunu ben şöyle yaptım, wimbledon'da yaşayan bir arkadaşımın adresini yazdım izin alarak.

Sizin de tanıdıklarınız varsa yazabilirsiniz, hic tanıdık yoksa bir hostel'in adresi de olur bence (piccadilly ?), adres konusunun önemli olduğunu sanmıyorum pek.

Telefon numarası alma olayına gelince, süreç basitce söyle:

1. www.skype.com adresine girip skype'yi kuruyorsunuz ve bir hesap acmis oluyorsunuz kendinize (isim.soyisim seklinde)

2. Websense yüzünden göremiyorum ama sanırım su url'den girip kendi hesabınıza bir online numara alabiliyorsunuz www.skype.com/allfeatures/onlinenumber/

3 aylığı 15 €, istediginiz bölge icin(Londra, Manchester vs), var olan aktif numaralardan birini secerek alabiliyorsunuz

3. Bu telefon numarasını aldıktan, bilgisayarınızda kurulu skype'den 10€ ve üzeri kontör alıyorsunuz.

4. Son olarak yine kurulu skype'de Tools menüsü altından Call Forwarding ile aldığınız UK numarasını cep telefonunuza yönlendiriyorsunuz (ücretsiz)

Son olarak bir arkadasiniza UK numaranızı aratip, cep telefonunuz üzerinden konusup test ediyorsunuz.

Kolay gelsin herkese
deep
ROBERT PLANT

New postby deep » Tue Jul 01, 2008 5:49 am

TR numarası ile hiç başvuru yapmadım o yüzden artış konusunda yorum yapamiyorum ama UK numarası aranıyor evet, sorduklarında TR'de tatildeyim, 24 Temmuz'da UK'dayim diyorum.

Zaten direk 2 soru soruyorlar:

1. Ne zaman görüsmelere katilabilirsin?
2. Ne zaman işe başlayabilirsin?
deep
ROBERT PLANT

New postby queerasfolk » Tue Jul 22, 2008 7:51 pm

hayallah yaa aklıma da geldi yöntemi vardır diye de sonra araştırmadan heryere de CVmi koydum walla iyi güzel bi olay zira TR+ numarası kıl bi durum ya da daha 2 kez arandığım için öyle geliyodur bana. O kadar yere CVmi koydum şimdi :UKe gelmiş gibi mi yapsam ne yapsam ne yapsam :roll:
queerasfolk

New postby queerasfolk » Tue Jul 22, 2008 9:32 pm

neyse ben de girdim siteye numara almaya süper bi numara buldum 0111'le biten dayanamadım aldım. bir de şöyle bir avantajı var call fowarding yapmasanız bile bilgisayardan mic ve kulaklıkla konuşabiliyosunuz hem de ücretsiz. tel interview için süper yöntemmiş. btw thanks deep!
queerasfolk

New postby erdalax » Mon Nov 17, 2008 8:15 pm

Bu konuyu biraz canlandirmak istiyorum. UK'ye gelmeden UK telefon numarasi ile is basvurusu yapip cevap alan, gorusme ayarlayan oldu mu? Nasil bir strateji oneririsiniz ? Ornegin CV mizde uk numarasi var ve adam aradi gorusmeye cagirmak istiyor nasil cevap vermeli?
erdalax

New postby queerasfolk » Mon Nov 17, 2008 9:53 pm

tanıdığın varsa burda bi adres bi de telefon numarası yaz CVne ama gelmeye yakın tatildeyim de şu tarihte geri gelicem de ilk kez geleceğini düşünürlerse iş yaş. ya da gel burda uğraş. geleceğin tarihi planla ya da planlama relax ol iş bulunca gel sen bilin. pek yardımcı olamadım sanırım :)
queerasfolk

New postby mindbender » Tue Nov 18, 2008 11:34 pm

@erdalax,

UK telefon numarasi vermen cok ciddi bir fark yaraticaktir, eger cok cok iyi bir kariyerin yoksa ilk etapta elbette UK icindekileri aramayi tercih ediceklerdir, genel olarak telefonda zaten UK`de nerede yasadigini da soruyorlar
mindbender
ROGER WATERS

New postby erdalax » Wed Nov 19, 2008 7:50 pm

mindbender,
benim de en merak ettigim nokta orasi, skype ile UK numarasi alir da bir de telefon gorusmesi yaparsak, telefonda nerede oturuyorsunuz sorusuna ne cevap vermeli?
Durust olup ben henuz UK'de degilim denilecekse o zaman UK numarasinin ne onemi olacak,
erdalax

New postby zerone » Thu Nov 20, 2008 8:29 am

CV'ye skype'den alınan bir Londra numarası ve adres olarak da Gumtree'den Londra'nın uygun bir yerindeki kiralık bir daire'nin adresini(Londra'da oturan ve adresini yazabileceğimiz bir arkadaş yoksa) yazarsak aradıklarında şöyle yapmak makul gibi geliyor. Tabi böyle bir durumda görüşmeye makul bir sürede gidebilecek ve olursa işe başlayabilecek durumda olmak lazım.

1- Bir-iki aydır İngilteredesin ve birkaç günlüğüne İngiltere dışına çıktın, görüşme için birkaç gün içinde orada olabilirsin.

2- Yine 1-2 aydır İngilteredesin, o anda da ordasın ve çağırdıklarından birkaç gün sonraya randevu almaya çalışabilirsin.

Aslında söylediğin tarihten itibaren orada olmadığın pasaportundaki giriş-çıkış tarihlerinde ve oraya gidince yaptığın yasal registration'larda var aslında ama böyle masumane yalancıkları ortaya çıkaracak kadar irdelemezler gibime geliyor. Yanılıyorsam düzeltin lütfen
zerone

Next

Return to der Karrierismus