Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Hem Phpci hemde Networkcuyum. Ingýltere Hangisi

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby sikripci » Sun Aug 24, 2008 8:19 pm

---
Last edited by sikripci on Thu Jan 12, 2012 10:39 am, edited 1 time in total.
sikripci

New postby deep » Sun Aug 24, 2008 10:55 pm

cwjobs'tan:

Your search on Keywords: network; returned 5,302 jobs.
(http://www.cwjobs.co.uk/JobSearch/Resul ... k&Radius=5)

Your search on Keywords: php; returned 613 jobs.

(http://www.cwjobs.co.uk/JobSearch/Resul ... p&Radius=5)

PHP'yi tek başına değil LAMP olarak düşünmek gerek, böyle bile olsa iş imkanı -TR veya UK- kısıtlı. Yine de zararı yok elbette, bu işlere de başvurur belki güzel bir tane bulursun.
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby sikripci » Sun Aug 24, 2008 11:14 pm

deep ilgine tskler. Demekki network yonelmem gerek. Bilgisayar Programcılıgı mezunuyum MCP ve CCNA sahibim. Yaklasık 8 senedir bilgisayar sektorundeyim. Aktıf olarak ise 5 senedir. ankarada bir finans kurulusunun bilgi işlaminde calıstım.
Bu sertifikalar bana bir yarar saglarmı ingilterede? iş bulma sansım nedir acaba? arkdaslar Tesekkurler
sikripci

New postby 386-DX » Mon Aug 25, 2008 12:41 pm

Hem PHP hem network uzmanı olmanız mümkün değil.
Hangisini daha iyi yapıyorsanız, hangisinde daha donanımlı ve daha rahatsanız, hangisinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, hangisini daha çok seviyorsanız ona eğilin.
İyi networkçü vasat phpciden, iyi php'ci de vasat networkçüden daha iyi durumda olur her zaman.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby merope » Mon Aug 25, 2008 9:17 pm

386 dx e katılıyorum biri software biri networking birbirine baglı sektorler deil, hatta interview de hem php hem network cuyum gibilerinden konusursanız dezavantaj bile olur
bence hangisi daha cok hosunuza gidiyorsa ona yönelin
merope
ROGER WATERS

New postby mindbender » Fri Aug 29, 2008 3:34 pm

network konusu biraz daha avantajli gibi,
yukaridaki mesajlarda arkadaslarin soyledigi seylere tamamen katilamiyorum, calistigim yerde IT Director olarak calisan birisi mesela PHP Developer olarak faaliyet gosterse de system administration / network administration konusunda da derin bilgiye sahip, bu biraz da calismak istedigin pozisyonla ilgili. Team Leader gibi pozisyonlara basvuracaksan eklemen faydali olur zira Network isiyle ilgili bir sirkette calisirken, nadir de olsa PHP dosyalarda ki problemleri duzeltmeni isteyebiliyorlar.

Sertifikalar konusu da faydali olucaktir mutlaka, linux uzerine calisiyorsan Redhat`in RHCE sertifikasini almani tavsiye ederim, cok gecerliligi oldugunu gordum is arama surecinde.
mindbender
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Sep 01, 2008 9:38 am

PHP bilen networkcu ya da network bilen PHPci olur da her ikisinin uzmani olmak bence de biraz zor. Tabi bizde uzman kelimesi biraz enflasyondan muzdariptir, gunluk isleri cevirecek kadar bir konuyu ogrendin mi o konunun uzmanisindir artik.

PHP icin piyasada mevcut tum frameworkleri yaladim yuttum, gozum kapali extension yazarim, PHP icin compiler yazdim begenmedim sildim diyemeyen kisi kendine uzman dememeli bence.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to der Karrierismus