Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Coventry'de calisilir mi?

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby valid » Tue Nov 17, 2009 2:20 am

bugun londra disinda bulunan bir sirketten is teklifi aldim ama miktar bana az geldi bu sebepten eger yukseltmezseniz olmayacak seklinde geri donucegim...
gerci sirket yoneticisi burada hayat ucuz demis (coventry) ev ucuz bilmem ne o verdigimiz london da senin istedigine yakin gelir demis ama her ay istedigim basic salaryden(yani bana gore basic 2 senelik Java developer icin) 400 pound falan daha az verince baya fark ediyor yani... bir de sirket kucuk biryer bari parasi iyi olsaydi aklimiz rahat olsaydi diyor insan o yuzden yukseltin demeyi dusunuyorum gene email ile...
valid

New postby abbulu » Tue Nov 17, 2009 12:58 pm

Once fiyatlari bir arastir convetnry de eger is hosuna gittiyse.
abbulu
ROGER WATERS

New postby valid » Tue Nov 17, 2009 3:47 pm

valla 2.5 aydir is ariyorum ama mail attim simdi arttirin dedim yoksa olmaz dedim bakalim ne olucak... biraz ben dustum benim dustugum miktar kadar da onlarin artmasini istedim bakalim...
orta yol oldu tam... yani olmasa bile cok onemli degil icimden boyle gecti neden bilmiyorum
Last edited by valid on Wed Nov 18, 2009 4:08 am, edited 2 times in total.
valid

New postby vamosbien » Tue Nov 17, 2009 4:41 pm

coventry bana 15 dakika..cevresini de sayarsan neredeyse yarim milyona yaklasiyor nufusu,yine de sevimli bir yer oldugunu soyleyemem ama londradan cok daha ucuz bir yer oldugu kesin..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby larien » Wed Nov 18, 2009 11:21 am

Valid,

Coventry'e 2 sene evvel iş görüşmesine gitmiştim, sokağa çıkma yasağı falan var sanmıştım. Nüfusu olabilir ama sanırım yaş ortalaması yüksek.

Küçük bir yer, biraz da sıkıcı bir yere benziyor. Öğle yemeğine pub'a gitmiştik bir tane, kimsecikler yoktu.. Olanlar da hep çalışan insanlardı.

Sen söyleyeceğini de söylemişsin.. Artık gerisi kısmet.. olmazsa da üzülme hiç.

Aklıma gelmişken sen 2.5 aydır toplamda ne kadar para harcadın? Kalacak yere de paar veriyor musun?
larien

New postby valid » Wed Nov 18, 2009 11:50 am

Valla ayni seyi ben de dusundum Coventry hakkinda trenden inince birden o Ingiltere'nin temiz gorunusu birden boyle kotu gozuktu sanki biraz kasaba havasi var gibi... Ama tabi gene sonucta Ingiltere burasi illa iyi yani duzenli ama kiyasliyinca tabi biraz kucuk geliyor...

Bir de otobus ucreti 1.5 pound'du London'da otobusler 1 pound haydi nerede bunun sehir ucuzdu bilmem ne... He diyiceksiniz mesafe uzundur ama olsun sonucta gene cok ucuz degil demek istedigim... Is veren burasi cok ucuz falan diye israr ediyor....

Valla Larien para baslarda cok harciyordum simdi daha az harciyorum malum is yok guc yok... cok harcamiyorum ama... ben London'da son zamalarda, Turkiye'de ne harcaniyorsa yasamak icin Istanbul'da o kadar harciyorumdur uc assagi 5 yukari ...

bu arada gelecek arkadaslara biraz tip vereyim yani ben mesela mc donalds'a falan girmeyi denedim giremedim... yani sinavi gectim gorusmede adamlar almadi cok da iyi gecmisdi gorusme ama adam heralde uzun kalicagimi dusunmedi almadi... gene biryerler ayni durum olmusdu eger oyle kucuk yerlere gidicekseniz calismaya uzun sure calisicagim deyin cok durust olmamak lazim o konuda... en az 3 ay calisirim deyin yani... ben 1-2 ay falan demisdim daha da uzun diyebilirsiniz...
valid

New postby tamtam » Thu Nov 19, 2009 1:42 am

Esimin masteri icin 2 yil once 6 ay kadar oturduk Coventry'de. Adam dogru soylemis sana, ucuzluk acisindan dusunursen Londra'dan ciddi sekilde ucuz. Ev kiralari Londra'yla karsilastirinca komik kaliyor. Londra'da aylik travelcard ortalama 120 civarina geliyorken orada tek kullanman gereken (ve neredeyse tek kullanabilecegin) arac otobus, o da 40 pound gibi birseydi. Ev kirasi, council tax, market vs. hepsinde fark bariz.

Bence Coventry kesinlikle uzun sure yasanilacak yer degil. Totalde dusununce sevimsiz, ic karartici bir yer. Gerci cevresindeki Kenilworth, Warwick ve Leamington Spa fena degil. Ufak ama guzel.

Yine de is arama surecindeki durum farkli tabi. Ortada pek bir interview falan yoksa kriz gecene kadar 6 ay falan dusunulebilir bence. Neticede Londra'ya trenle 1 saat.
tamtam

New postby vamosbien » Thu Nov 19, 2009 4:42 pm

Leamington Spa cok sirin bir kasaba gercekten..
Coventry'i sordum (bizim sekreter orada oturuyor)sehrin en guzel yeri Coventry'den sehir disina giden yollari dedi:)
ama 6 ay-1 sene yasanabilir arkadasin dedigi gibi..ogrenci sehri,eglence istenirse var yani..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Thu Nov 19, 2009 4:57 pm

Tamtam'in orada okumus esi olarak konusmam gerekirse oradaki eglencenin kampusle sinirli kaldigini unutmamak gerekir bence. Zaten sehrin cogunu isci emeklileri olusturdugu icin ic karartici ve ozellikle Istanbul'dan gelenler icin sok edici olcude bayik bir yerdir kendisi. Nufusun 300.000 oldugu da dusunulurse :) Bir sinemasi, bir tiyatrosu, bir de buz pateni sahasi vardir. Iki universitesi vardir. Birkac pub ve sehir merkezinde hepsi de 5'te kapanan magazalar disinda bir olayi da yoktur. Ama hayat cok ucuz, haftasonlari Londra'ya gidip gezilebilir, trenle 1 saat. Uzun sure durmak icin fazla kasvetli ama bence.
cazkedisi
ROGER WATERS

Return to der Karrierismus