Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Maaş pazarlıgı

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby merope » Fri Jun 04, 2010 1:17 pm

Selamlar herkese,

Bir firma ile phone interview yaptım, gayet güzel olumlu da yanıt döndüler, en kısa ne zaman gelirsin yüzyüze görüşmeye vs.

Fakat bugun (arada agency yok, direk kendi insan kaynakları) arayıp, ya 35 istedin sen ama, daha az versek olmaz mı? dedi. şoka girdim resmen. o anda ne diyecegimi de çok bilemedim kemküm ettim ama 30 dan aşagı kesinlikle olmaz falan gibi bir çingene pazarlıgı yaptık resmen ayak üstü.

böyle şeylr oluyor mu, yoksa bana cidden çingen bir firma mı denk geldi :))
ne gibi taktikler uygulamalı, nasıl bas etmeli acaba hemen gardımı indirmese miydim..biraz da pişman oldum aslında fiyatta indigime ama olan oldu artık :))
iş coventry de bu arada.
merope
ROGER WATERS

New postby erdalax » Fri Jun 04, 2010 3:22 pm

merope,

bundan 1.5 sene once yine Coventry'deki bir firma ile yaptigim is gorusmesi benzer bir sekilde ilerlemisti para konusunda orta noktada anlasamamistik. Hatta firmanin ismini de vereyim de icimde kalmasin TSYS.

O zaman da foruma yazmistim viewtopic.php?f=10&t=158&p=8447#p8447

Burada aldigim ilk isimde yine ilk basladigimiz ucretten asagiya dogru ikinci isimde ise yukari dogru sonuc veren pazarliklar oldu, yani oluyor boyle seyler.
erdalax

New postby theK » Sun Jun 06, 2010 1:45 am

Kisisel gorusum pazarlik herzaman olabilcek bir sey. Oda is gorusmesinin bir parcasi sonucta.
Genel olarak su sekilde bakmak lazm, acilen bir ise ihtiytacin yoksa tuzun kuruysa ve gorusme yaptigin is senin acidan cok ilginc degilse o tarz isi cok bulabilcegin bir isse gardi dusurmeden istediginden odun vermessin onlarda gercekte adama ihtiyaclari varsa kabul ederler.
Ama aksi durumlarda cokda sorun olmaz sonucta 35 ile 30 arasinda daglar kadar fark yok.
theK

New postby harun » Mon Jun 07, 2010 12:37 pm

Firmalar londra disinda olunca hakli olarak daha az odeme egiliminde bulunabiliyorlar.

Eger IT sektorunde bir is icin fiyat konusuyorsaniz siddetle once http://www.itjobswatch.co.uk/
den contract/permanent her ne olursa olsun skill-sete gore ortalamalari gormenizi tavsiye ederim. Londra ve londra disi ortalamalari gormek de mumkun.

Cunku bazi sirketler recession bahanesiyle ucretlerde cimrilik yapabiliyor.
harun

Return to der Karrierismus