Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Turkiye'deyken Birlesik Krallik'ta is bulmak

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby abbulu » Tue Feb 22, 2011 4:37 pm

Ankara anlasmasi (1963) vizesi kaldirmalari oldukca zor, cunku ulekler arasi yapilan anlasma ile saglanan bir olanak bu. Sadece UK nin Tier1 gibi yaptigi bir vize cesidi degil.

http://www.ankarantlasmasi.co.uk/

http://www.ankarantlasmasi.co.uk/ankara ... irdiklari/

Yukaridaki linkten de son paragrafi okumanizi/arastirmanizi tavsiye ederim.

EDIT:
Site resmi bir site degildir, bilgiler yaniltici olabilir, @miyu nin da dedigi gibi home office kesin dogru bilgi kaynagidir.
Last edited by abbulu on Wed Feb 23, 2011 12:08 am, edited 1 time in total.
abbulu
ROGER WATERS

New postby dartanyel » Tue Feb 22, 2011 9:28 pm

son paragraf ile birlikte buraya kopyalarsak fikri olanlar aydinlatabilir zira benim kafam karisti:

Bunlardan ilki Türk vatandaşı olmak ikincisi ise Britanya sınırları içinde bir iş sahibi olacağınıza yönelik başvuruda bulunmak.

Eğer bu iki koşula da uygunluk gösterdiğinizi düşünüyorsanız European Community Asssociation Agreement (ECAA) Ankara Anlaşması’na başvuru hakkınız bulunuyor. Bunun dışında İngiltere’de yasal olarak başka bir kategoride vizeniz bulunuyorsa da yine bu vize türüne başvurma hakkınız bulunuyor.

Ankara Anlaşması ile ilk aşamada verilen 1 yıllık vizenin sonunda vizeniz 3 yıl daha uzatılır ve toplamda 4 yılı doldurduğunuzda İngiltere’de süresiz oturum iznine başvurabilirsiniz.

Ancak Home Office’ın aldığı bir diğer kararla nisan 2010’dan itibaren Britanya’da olan Türk vatandaşları Ankara Anlaşmasına başvurma hakları bulunmayacak. Sadece halen bir iş sahibi olan turistler ve ziyaretçiler Britanya’da başvurma hakkı bulunacak. Diğer başvuruların tümü Türkiye’den yapılabilecek.

En yukarida iki kosulu saglarsaniz basvurabilirsiniz diyor (ki 4 senenin sonunda suresiz oturum izni) en alttaki paragraftada 2010 itibaren Biritanya'da yasayan turk vatandaslari basvuramayacak diyor..ben bisey anlamadim..anlayan varsa yazarsa sevinirim..
dartanyel

New postby miyu » Tue Feb 22, 2011 11:20 pm

Valla ben bu konularda homeoffice`den baskasina guvenmem. Vizeyi veren kurum o sonucta. Onun sayfasinda yazan:

If you are a Turkish citizen who is legally employed in the United Kingdom because you have a visa that gives you permission to work, a decision by the Association Council of the ECAA has given you certain rights. You may:

* apply for further permission to stay in the United Kingdom after you have worked here for one year, so that you can continue to work for the same employer (if a job is available);
* change employers after you have been working here for three years, if you are continuing to work in the same occupation; and
* work in any type of job for any employer after you have been working here for four years.

If your application is successful, we will give you permission to stay as a Turkish ECAA worker.

You will not be able to apply for permission to stay here permanently (known as 'indefinite leave to remain')

Birak vatandasligi, adamlar son paragrafta uzerine basa basa indefinate leave to remain`e cevrilemez diyo. Bahsedilen turk sitesi biraz musteri toplama amacli gibi geldi bana.
miyu

New postby dartanyel » Wed Feb 23, 2011 7:49 am

Sana katiliyorum miyu..Turkish ECAA worker olarak oturum izni falan vermiyorlar gibi.Zaten adamlar cogu linkte avukatlarimiza danisabilirsiniz ucret su kadar bu kadar tarzinda seyler yazmislar.

Bu ankara anlasmasinda bir yil uzatabiliyoruz, bir yilin sonunda tekrar uzatma hakki var herhalde..yani her sey olumlu olursa istedigin kadar uzatabiliyormusun? (bir yillik surelerle)

Bir sirketin sponsorship anlasmasi yoksa (bu arada baktim benim calisacagim sirketin sponsorship anlasmasi yok), hicbir sekilde sana calisma izni konusunda bir yardimi olamiyormu ? baska turlu bir vize falan cikaramiyor o zaman.
dartanyel

New postby silvertr » Mon Mar 07, 2011 7:52 pm

Selamlar
Fikrinizi almak istedim Embedded software development için 5 yıllık tecrubesi olan elemana 40K nasıl ? Ben biraz daha zorlamak istedim ama sirkette boyle bir skala var dediler.. Sirkette 5000 kişilik buyuk bir şirket. Yorumlarınızı bekliyorum.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby seyn » Mon Mar 07, 2011 10:55 pm

Sanırım reading civarında olacaksın? eğer öyleyse ilk iş olarak güzel olduğunu söyledi burdaki arkadaşlarım
seyn

New postby mindbender » Tue Mar 08, 2011 7:02 pm

silvertr,
direkt developer ucretlerini bilmiyorum ancak iyi bir baslangic maasi bence, onun alti da olmaz diye dusunuyorum
mindbender
ROGER WATERS

New postby silvertr » Wed Mar 09, 2011 8:48 am

Biraz adamlara agladım 42K ya cıkardılar. Agent da bana inanılmaz guzel bir maaş filan diyor.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Wed Mar 09, 2011 4:17 pm

silvertr,

bence de iyi bir maas. zaten vergiden dolayi cok buyuk bir oynama olmadikca maasta, eline net gecicek para cok fazla oynamiyor (35K'nin ustu icin konusuyorum)

cwjobs gibi sitelerden teklif edilen is taniminin ederi nedir bakabilirsin, orada ortalama aylilk/yillik maaslari gosteren bir bolum olmali, iyi bir fikir vericektir
mindbender
ROGER WATERS

New postby stoilov » Mon Feb 15, 2016 12:48 pm

Durumum hakkında ne önerirsiniz?
stoilov

New postby abraxas » Thu Apr 14, 2016 6:28 pm

stoilov wrote:Durumum hakkında ne önerirsiniz?

hangi durum ?
abraxas

New postby tesco » Fri Apr 15, 2016 3:11 pm

abraxas wrote:
stoilov wrote:Durumum hakkında ne önerirsiniz?

hangi durum ?

Ofiste gulme krizine girdim. Millet bana bakiyor neye guluyor diye :D

Halen daha guluyorum :))
tesco

Previous

Return to der Karrierismus