Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Londrada Startup imkanlari

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby onurster » Wed Oct 27, 2010 4:54 pm

Herkese selamlar,
Belki daha once konusulmustur (gerci eski postlarda bulamadim ama), benim teknoloji sektorunde kendi isini kurmus ya da kurmayi dusunmus arkadaslara bir kac sorum olacakti.

Londra'da startuplarin kumelendigi bir bolge var mi? Londra'daki startuplar genelde hangi alan uzerine yogunlasiyorlar? (i.e. social networking, mobile entertainment...). Bir de son olarak, startuplara devlet destegi var mi? (yanlis hatirlamiyorsam, KOSGEB'in boyle bir destegi vardi teknoloji sirketleri icin)

simdiden tesekkurler
onurster

New postby attollos » Wed Oct 27, 2010 5:53 pm

Selam, daha birkac gun once Tube gazetelerinin birinde su haberi okumustum:

http://www.thisislondon.co.uk/standard/ ... acebook.do

Ozetle Old Street station civarinin hizla yeni nesil start-up sirketlerinin merkezi haline geldigini anlatiyor makalede.
attollos

New postby hcho » Thu Oct 28, 2010 8:43 am

Bu Old Street civarindakiler daha cok internet startuplari tabi. Bunlarin disinda mobilden otomotiv teknoljilerine, sagliktan finansa bir suru startup var. Genel yogunluk Londra ve M4 koridoru ustunde. Iskocya'da da yerel hukumetten destek alan startuplar var.

Devlet desteginin ingilizcesi grant. Hukumet, Avrupa Birligi, piyango, charity, belediye, universite ve daha buyuk sirketler olmak uzere bir cok noktadan grant bulunabiliyor. Bizdeki gibi tek merkezden degil yani. Calistigin konuya gore degisiyor.

Bir de VC ve angel investor cephesi var ayrica. Fikrini satabilirsen sirketine ortak olup fon sagliyorlar falan.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby onurster » Thu Oct 28, 2010 10:25 am

cevaplar icin cok tesekkurler. ben biraz daha arastirayim :)
onurster

Return to der Karrierismus