Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Erasmus ile Staj

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby eminn » Fri Feb 04, 2011 12:37 pm

Merhabalar,
Şu an Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim.Erasmus Staj Hareketliliği ile önümüzdeki yaz için staj hakkı kazandım ve bu hakkımı Londra da kullanmak istiyorum ancak staj yeri bulma konusunda sıkıntı çekiyorum.Bir çok üniversite ve online ilanlara başvurdum fakat geri dönüş oranları gerçekten çok düşük.Buraya bu konuyu yazmamım sebebi buradaki bazı üyelerin bizim sektörden olması ve Londra da olmaları sebebiyle bana yardımcı olacaklarını düşünmemdir :)

Umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler.
eminn

New postby hcho » Fri Feb 04, 2011 2:05 pm

Biraz gec kalmissin, buradaki ogrenciler genelde kasim sonu, aralik basi gibi hallediyorlar nerede staj yapacaklari konusunu. Sirketler de planlarini ona gore yapiyor.

Ust siniflardan/diger universitelerden daha once Erasmusla staj yapmis kisileri arastir. Onlarin gittigi sirketlerin detaylarini al, onlarla konusmayi dene derim. Hic yurtdisindan stajer almamis bir sirketi ikna etmekle ugrasmaktansa hali hazirda konu hakkinda tecrubesi olan bir sirketle konusmak daha verimli olabilir.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby kubpar » Sun Jul 29, 2012 8:36 pm

Merhaba
Ben de bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve önümüzdeki yıl Londra da staj yapmak istiyorum. Hangi şirketleri ve ya üniversiteleri denemeliyim? yardımcı olursanız sevinirim.
kubpar

Return to der Karrierismus