Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Yol Haritasi

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby loftzone » Sat Jun 30, 2012 8:26 pm

Merhabalar,
Bilgisayar programcılıgı mezunuyum, deneyimliyim, network ve voice uzmanı olarak calisiyorum. Ccie adayıyım.
Ögrenci vizesi ile 1-2 ay icinde 6 aylik dil egitimi icin Ingiltere ye gidiyorum.
Bizim sektorde is olanakları yurtdısında fazlaca. Basarabilirsem orada kalmayi dusunuyorum.
Sorun 2 yilliktan mezun olmam gibi görünüyor. Nasil bir yol haritasi önerirsiniz.?

Selamlar.
loftzone

New postby 386-DX » Sun Jul 01, 2012 12:43 am

İlla ki sizi almak isteyen ve bunun için zahmetli bir bürokrasiyle uğraşarak çalışma izni çıkaracak bir şirket bulmanız lazım.

Maalesef sizin şartlarınızda bu çok düşük ihtimal. Kendinizi geliştirip biraz profesyonel deneyim kazanıp birkaç sene sonra yeniden araştırmanızı öneririm.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby loftzone » Sun Jul 01, 2012 9:19 am

Teşekkürler, cevap icin, deneyimliyim derken profesyonel deneyimimin yuksek oldugunu kastediyordum.
Diyelim ki şirket buldum, profesyonel deneyim, sertifika ve katıldıgım egitimler le alabilecegim calisma vizesi ne olabilir ?
Trier 1 gibi mesela ?
loftzone

New postby ilkerse » Sun Jul 01, 2012 4:39 pm

CCIE size burda iş buldurur orası kesin. Ama o seviyeye gelebilmeniz için en az 3-4 yıl tecrübeniz olması gerekiyor. Zaten hiç tecrübeniz yoksa CCIE şansınız da olmaz. Şahsi fikrim burada dil kursu para ve zaman kaybı... Çalışma izniniz de olmayacaktır. Gözlemlerime göre bu yöntemle gelenlerin %90'ı dönüyor. Türkiye'de tecrübe edinin sertifikanızı alın. Bu forumu da gözlemeye devam edin derim...
ilkerse

New postby skywalker » Mon Jul 02, 2012 9:21 am

Tier 1 artik verilmiyor. Sponsorluk durumu da 386-DX'in dediklerine ek ; sirketin ilani 1 ay tutup, sizi secmeleri ve niye sizi sectiklerini dokumante edip denetimlerde sunmalari gerekiyor. HR departmanlari icin riskli, o yuzden benim gordugum kadariyla yonetici vs pozisyonlari disinda pek verilmiyor. Bence gelebilmenizin tek gercekci yolu Ankara anlasmasi, sirketlerin sizi tutmasi icin de yaptiginiz iste kanitlanabilir uzmanliginizin olmasi gerekiyor (tecrube, sertifika, vs).
skywalker

New postby London » Mon Jul 02, 2012 1:45 pm

ankara anlasmasiyla gelip, contractor olarak calisabilirsiniz.
London

New postby loftzone » Fri Jul 06, 2012 8:53 pm

Ankara anlaşması sadece UK de iş kuruyorsanız geçerli bir durum değilmi dir ?
Nasil başka bir şirkette işe girebiliyoruz ?
loftzone

New postby skywalker » Mon Jul 16, 2012 11:04 am

Baska bir sirkette ise girmiyorsunuz; contractor olarak calisiyorsunuz.
skywalker

Return to der Karrierismus