Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Contract işler hakkında bilgi

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby zeugma » Tue Nov 19, 2019 10:52 am

Selam bulentk,

Eger calismalarinin karsiligini UK'de bulunan business hesabina gonderilecekse acikcasi bir sorun yasayacagini dusunmuyorum.

Onemli olan burada vergi vermen, kendini ve aileni rahatca gecindirebilecek bir gelir elde edebilmen.
zeugma

New postby bulentk » Tue Nov 19, 2019 8:22 pm

zeugma wrote:Selam bulentk,

Eger calismalarinin karsiligini UK'de bulunan business hesabina gonderilecekse acikcasi bir sorun yasayacagini dusunmuyorum.

Onemli olan burada vergi vermen, kendini ve aileni rahatca gecindirebilecek bir gelir elde edebilmen.

Cevap için teşekkür ederim zeugma,

Evet, ödemeleri belirttiğim euro hesabına gönderiyorlar, farklı para birimlerinde ödeme yapmıyorlar.

Birde sözleşmeyi yenilemeyi ilk yıl içerisinde iş yapmış olmak ve bu sürede iş peşinde koşmadan alışma sürecini rahat atlatmak için düşünüyorum.
bulentk

New postby zeugma » Thu Nov 21, 2019 11:12 am

Gayet makul. Tabi tavsiyem buraya yerlestiginde yeni musteriler edinmeyede calisman. Sadece tek musteri ile uzatmaya basvuruldugunda bazen 3 yil yerine 1 yil verilebiliyor yaptigin isin stabil olmadigini tek musteriye bel bagladigini one surerekten.
zeugma

New postby kamikaze » Tue Nov 26, 2019 11:31 am

Merhabalar,
Ankara anlaşması kapsamında UK'ye yeni taşındım. Henüz ilk günlerimde güzel olabilecek bir fırsat doğdu. Yalnız müşteri bir banka ve arada umbrella company olacak. Ajanstaki muhattabım şubat ayı itibariyle %99 firmaların umbrella company aracılığıyla çalışacağını ancak şirketimi koruyabileceğimi ve outside IR35 kalarak devam edebileceğimi belirtiyor.
Söz konusu 1 yıl sürecek iyi bir kontrat :) oluru varsa çok iyi bir başlangıç olacak benim için...
Nelere dikkat etmeliyim, olmazsa olmazlar nelerdir, yorumlarınızı yazarsanız çok memnun olurum.
kamikaze

New postby ozenc_y » Mon Dec 09, 2019 10:54 am

Merhaba,

Ben İnsan Kaynakları Danışmanlığı üzerine bir plan hazırlayıp başvurdum ve büyük ihtimalle başvurum bu hafta sonuçlanacak. Kendi şirketime müşteri aramaktansa kurumsal bir şirketin İK departmanında full-time çalışmak istiyorum aslında. Contractor olarak çalışmak için ne yapmak, bunu başvurduğum şirketlere nasıl anlatmak gerekir?

Teşekkürler herkese
ozenc_y

New postby orduevi » Mon Dec 09, 2019 2:30 pm

ozenc_y wrote:Merhaba,

Ben İnsan Kaynakları Danışmanlığı üzerine bir plan hazırlayıp başvurdum ve büyük ihtimalle başvurum bu hafta sonuçlanacak. Kendi şirketime müşteri aramaktansa kurumsal bir şirketin İK departmanında full-time çalışmak istiyorum aslında. Contractor olarak çalışmak için ne yapmak, bunu başvurduğum şirketlere nasıl anlatmak gerekir?

Teşekkürler herkese

Inside IR35 calismak AA vizesine uymuyor. Contractor semsiyesi altinda full time calismak da yasak. Uzatma vizesinde sikinti yasamamak icin Inside IR35'dan uzak durun. Home Office zaten red vermek icin bahane uzerine bahane üretiyor.

Yapılması gereken firmaya müşteri kazandırmak. Evet cok zor ama AA bu tip bir vize. Outside IR35 contractor ilanlarına bakmanızı öneririm. Ayni zamanda şirkete para sokmak icin Home Office'e söylenmeyen bir banka hesabindan elle UK'e para sokarsaniz tanidik firmalara fatura keserek de firmanıza para girişi saglayabilirsiniz. Başarılar.
orduevi

Previous

Return to der Karrierismus