Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

iş arıyorum

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby teatime » Fri Dec 23, 2016 8:57 am

pofflondon wrote:surekli permanent icin ariyorlar. siz o arayanlara ne diyorsunuz ? contractor only die kestirip atiyor musunuz yoksa ankara anlasmasini mi anlatip vizem yuzumden falan filan mi ? baydim permanentlarindan.merhaba @pofflondon şu an bizim için durum aynı acaba siz ne yaptınız merak ettim?
teşekkürler.
teatime
 
Posts: 2
Joined: Wed Dec 21, 2016 10:28 am

New postby orduevi » Fri Dec 23, 2016 12:29 pm

Ankara Antlasmasi avukatlari bu subcontractor olarak calismanin ve is bulmanin col zor oldugunu neden basvuru asamasinda anlatmiyorlar? Tamam para kazaniyorlar ama ornegin ben Deniz Gok ile basvurdum ve vizeyi aldigimda cok mutluydum. Deniz Bey bana bu gerceklerden bahsetmedi -veya istemedi. Diger avukatlar da eminim ayni stratejiyle hareket ediyorlar. En azindan bilseydim yazilim subcontractor olarak is bulamayacagimi ona gore karar verirdim vizeye basvurmadan once. HEr firma bizim payroll umuzda calismaniz gerekiyor diyor. Full time ise baslayabilir misiniz diye sordugunda, evet 09:00 - 17:00 hafta ici hergun ofisinizde calisirim dedigimde subcontractor oldugum icin kabul edilmiyorum.
orduevi
 
Posts: 71
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:43 am

New postby hcho » Fri Dec 23, 2016 1:15 pm

Cunku oyle genel gecer bir durum yok. Ekonominin genel durumu, sektor, yilin hangi ayinda oldugumuz, kisinin cevvalligi vs vs bir suru faktor var.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
User avatar
hcho
BRUCE DICKINSON
 
Posts: 2073
Joined: Fri Dec 22, 2006 1:13 pm

New postby jeremyvine » Fri Dec 23, 2016 1:33 pm

orduevi wrote:Ankara Antlasmasi avukatlari bu subcontractor olarak calismanin ve is bulmanin col zor oldugunu neden basvuru asamasinda anlatmiyorlar? Tamam para kazaniyorlar ama ornegin ben Deniz Gok ile basvurdum ve vizeyi aldigimda cok mutluydum. Deniz Bey bana bu gerceklerden bahsetmedi -veya istemedi. Diger avukatlar da eminim ayni stratejiyle hareket ediyorlar. En azindan bilseydim yazilim subcontractor olarak is bulamayacagimi ona gore karar verirdim vizeye basvurmadan once. HEr firma bizim payroll umuzda calismaniz gerekiyor diyor. Full time ise baslayabilir misiniz diye sordugunda, evet 09:00 - 17:00 hafta ici hergun ofisinizde calisirim dedigimde subcontractor oldugum icin kabul edilmiyorum.


hcho'nun dediğine ek olarak;

Bu forumda insanlara vize almakla herşeyin bitmediğini anlatmaktan göbeğimiz çatlıyor. Ayrıca Ankara Anlaşması vizesinin öyle hemen her işi çözen matah bir vize olmadığını da anlatıyoruz.

Vize alan havalara uçuyor ve bu havalara uçanları görünce Çetin Altan'ın Türkiyeliler için yaptığı "mesleksizler/mesleksiz toplum" nitelemesini hatırlıyorum.

Nereye gidersen git, gittiğin yerde insanların işine yarayacak bir mesleğin olmalı. Yoksa 1 değil, 3 değil 20 senelik vize verseler yine işe yaramaz.

Bu yazdıklarımın hiçbirini sana söylemiyorum. Seninkisi biraz süreç işi. İş bulmak zaman alabiliyor. O süreci yaşamak ve çok iyi değerlendirmek lazım.

Bu hafta ümidini kaybetmek üzere olan ve vizesini yakmayı düşünmeye başlamış bir arkadaşım contractor bir iş buldu. Şanslıydı ama şans doğru yaklaşımda ısrar edenlere var.

Kolay gelsin!
---
jeremyvine
 
Posts: 60
Joined: Mon Oct 24, 2016 5:53 am

Previous

Return to der KarrierismusWho is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests