Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

2015 corporation tax'i erken odemek LTD sirket icin

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby apple » Fri Oct 23, 2015 9:47 am

Arkadaslar selamlar,

oturuma basvurmak uzereyim evraklari hazirliyorum bilirsiniz bu surecler gerekten cok sancili oluyor. Avukatimiz 2015 corporation taxi odememiz gerektigini yoksa 1 yillik vize alabilecegimizi soyledi, muhasebecimiz 2015 corporation taxin erkenden odenemeyecegini onun yerine ara hesap yapabilecegini soyledi, avukatimizda onlarca muvekkilinin bu taxi erken odediklerini soyledi. tekrar muhasebeciye soyledigimizde bunun mumkun olmadigini yineledi. bu konu hakkinda bilginiz var mi? cok caresiz kaldim, yardimlarinizi bekliyorum.

cok tesekkurler
apple

New postby Volkan » Fri Oct 23, 2015 10:42 pm

@apple

ben henuz oturum almadim ama 3 yillik basvurumda corporation tax "mevsimi" gelmedigi icin muhasebeciden draft account statement aldim ve problem olmamisti.

Sirketi ilk kurdugum donem Kasim sonuna yakin oldugu icin muhasebeci ilk corporation tax donemini 14 ay uzerinden hazirlamisti. Bununn uzerine HMRC £100 ceza gonderdi fakat muhasebeci itiraz edip bunu duzelttirdi.

Sonuc olarak demek istedigim, benim anladigim kadariyla, 12 ay disindaki donemler icin de vergi odemek mumkun ama ideal olan normal donemler icinde odemek. Ama bugune kadar yillik olarak corporation tax zaten odemissen son basvurusu sirasinda ara hesaplar problem olmaz diye dusunuyorum.

Muhasebeci veya avukat degilim. Bu yazdiklarim sadece bugune kadarki edindigim kisesel tecrubelerimdir. O yuzden agirligini da o sekilde al lutfen :-)
Volkan

New postby eliy » Mon Nov 02, 2015 1:39 pm

@volkan cok tesekkurler. avukatimiz olaylari biraz abartiyor sanirim, su surec bitsede kurtulsak diye gun sayiyoruz :)
eliy

Return to der Karrierismus