Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

İNGİLTEREDE OKUYUP İNGİLTEREDE YAŞAMAK

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby atakandmrcii » Wed Jun 08, 2016 12:41 pm

Merhaba istanbulda yaşıyorum ve liseyi bitirmiş durumdayım , ve öğrenim hayatımı üniversiteyi orda okuyarak geçirmek istiyorum ve ilk sene dil okulu okumam gerek ve aile şartlarımdan dolayı ailemin göndereceği parayla okulu okumam biraz zor bu yüzden hem okumayı hemde çalışmayı düşünüyorum, bu konuda yıllık okul masraflarım için 10.000 paund kazanmam gerekiyor kendi ihtiyaçlarım dışında kendimide geçindirmem için bir ailenin yanıda kalmayı düşünüyorum, üniversiteyi okuyup yaşamımı orda sürmek istiyorum Size özellikle soruyorum BU Parayı çıkartmakta zorlanırmıyım ortalama çalışma süremin nasıl olması lazım ?( Ankara Antlaşmasını yapmayı düşünüyorum bunu göze alarak cevap verebilirsiniz) ve İngilterede yaşam nasıl bundan pişman olurmuyum olursa ne gibi konularda bir pişmanlığım olur ? veya yaşam biçimi türkiyeyi özletmezmi gelip gelmeyeceğime karar veremiyorum lütfen bu konuda yardımcı olun ve üniversite sonrasında orda yaşamak istiyorum ordaki iş olanakları yerlilerle bize aynı derecedemi ?
atakandmrcii

New postby cagria » Wed Jun 08, 2016 5:25 pm

Ankara anlaşmasında aynı zamanda okul okumak mümkün mü bunu araştırmanı tavsiye ederim.

Ankara anlaşması ile gidip yüksek lisansa başlayan birine, "ya vizeni öğrenci vizesine çevir ya da okulu bırak" denildiğini duymuştum.
cagria

New postby atakandmrcii » Wed Jun 08, 2016 6:36 pm

2 sene civarı ilk başta okumayı düşünmüyorum ayak uydurma, alışma,okul için para biriktirme bu sırada olduğu söylendi , senelik 10.000 paund kazanımı beni ne derece zorlar bu anlaşmayı yaptığımı varsayarsak ?
atakandmrcii

New postby cagria » Wed Jun 08, 2016 6:59 pm

Liseyi bitirdiğini ve henüz mesleki bir konuda uzmanlaşmadığını düşünürsek, senin durumun için kolay olacağını düşünmüyorum. Çalışma vizen olsaydı part time basit işlerde çalışarak bile bu parayı kazanma ihtimalin daha yüksekti. Ankara Anlaşması ile tecrübesiz birinin para kazanma ihtimalini, hatta kabul edilme ihtimalini düşük buluyorum. Genel olarak burada Ankara Anlaşmasına başvuranlar/başvurmayı planlayanlar tecrübeli meslek sahibi kişiler.

Yine de işin bir arka kapısı (mesela vasıfsız kontratlı işlerde çalışmayı sağlayabilecek bir iş planı vb) varsa diğer arkadaşlar aydınlatsın.
cagria

Return to der Karrierismus