Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da nerde kalmak lazim?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby cazkedisi » Thu Dec 17, 2015 10:51 am

@doctorwho

Ben yedi yıldır Earlsfield'da oturuyorum. Orta sınıf, Güney Afrikalılar var, çocuklu aileler de var. High street'inde gece tek başınıza yürürken korkmazsınız. Merkeze trenle 3 durak, yani 15 dakika, o çok büyük avantaj. Zone 3'te. Eskiden hiçbir şey yoktu, şimdi kafeler, restoranlar açıldı, daha da güzelleşti. Kiralar da pahalandı tabii :) Küçücük bir semt, ama kendine yetiyor, pub'ları bayağı güzel. Postanesi, kütüphanesi var. Ayrıca büyük ve güzel bir parkı da var. İçinde küçük de olsa tenis kortları. Hala büyük marketi yok ama otobüsle veya arabayla çok yakında büyük marketler var. 20 dakika yürüme mesafesinde. O büyük marketin olduğu Wandsworth'te içinde sinema, spor salonları ve restoranlar bulunan bir alışveriş merkezi de var. Çocuklu bir aile için ideal bir semt. Çok ucuz değil, ama karşılığını şehre yakınlık ve güvenlik olarak alıyorsunuz.

Bence kuaförseniz kesin gelin, Londra'da kuaförler çok pahalı, iyi para kazanırsınız. İlk aşamada Türk mahallesindeki kuaförlerde de çalışabilirsiniz dil sorununuz varsa. Kolaylıklar!
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby burakyayla » Sun Dec 27, 2015 11:08 pm

Pian wrote:@burakyayla , biz yeni tasindik ve canary wharf'a iki durak uzakliktayiz. Fena bir bolge degil. Ealing ve Putney civarinda daha cok bakmistik ama bu ev denk geldi ve ici temizdi, Yrica esimin isine daha yakin oldugu icin burasini tuttuk. Sakin bir caddedeyiz. Yakinlarda buyuk market olarak Asda var. Bizim oturdugumuz sokaktaki insan profili oldukca duzgun. Bir arka sokagimizda ve nehre bakan diger tarafta villa tarzi evler var. Ama Asda ya giden bolgenin profili biraz dusuk. Biz gelirkende insanlar soylemisti, bir sokak iyidir bir sokak kotudur. Ulasim olarak dlr var ve otobus var. henuz otobusu kullanmadik ama dlr de bir sorun yasamadik. Canary den yada Bank ten aktarmayla her yer ulasabiliyorsun.

Merhaba @Pian,
sanırım baya baya yakınız. Biz gecici olarak Millharbour'da oturuyoruz şimdi. Eğer durak falan söyleyebilirsin sizin oralara gelip de bakınmak isteriz. Ya da belki çoktan bakmışızdır :) Şimdilik dlr veya Jubilee hattına yakın bir muhit bizim işimizi çözecek, çünkü eşimin işine ulaşımı rahatlayacak.
burakyayla

New postby Pian » Mon Dec 28, 2015 11:44 pm

@burakyayla, biz crossharbour duragina yakin sayiliriz. 7-8 dakika yuruyerek. Manchester road bulundugumuz caddenin adi. Bu civarda duzgun ve yeni binalar var. buralarda bulursaniz haberleselim:)
Pian

New postby burakyayla » Thu Dec 31, 2015 11:13 pm

@Pian, bugün sizin caddeye bakmışız :D island health center'ı da ziyaret ettik. Haberleşelim gerçekten; sanırım buradan özel mesaj atamıyoruz. e-mailim; burakyayla@msn.com
burakyayla

New postby aleks » Thu Apr 14, 2016 10:36 pm

Arkadaşlar merhaba bu ilk mesajım olacak.

22 Nisan'da Londra'da olacağım. 2 haftadır kiralık oda arıyordum fakat Türkiye'den ayarlaması epey zor oluyor. Gumtree'den vs. çok baktım. Çoğunlukla buraya gelince arayın gösterelim diyorlar.

Ben de orada yaşayan akrabalarım vasıtasıyla 10-12 günlük kalacak bir yer ayarladım. Artık gidince bakacağım.

Sizce oradaki emlak ajanslarından mı bakayım yoksa gumtree vasıtasıyla direkt private ilanlardan mı bakayım, hangisi daha uygun olur ?

Kursum Holborn'da dolayısıyla yakın civarlarda bakıyorum.

Holloway Road, Angel,Seven Sisters road, Highbury and Islington.
Bunlar internetten araştırma yapıp bulduğum yerler. Tavsiye eder misiniz?
aleks

New postby Brooks Was Here » Mon Aug 21, 2017 10:28 pm

arkadaşlar enfield'de hadrian ride diye bir bölgede yaşayacağım gibi gözüküyor.

londra'nın kuzeyinde. bilgisi olan var mı?
Brooks Was Here

New postby cazkedisi » Tue Aug 22, 2017 8:25 am

@aleks

Gumtree'de oda ve ev konusunda çok sahte ilan var, dikkatli olmanızı öneririm. Emlakçılar daha güvenli. Spareroom sitesi güvenilir ama. Tavsiye ederim.

Angel ve Highbury güzel semtlerdir, pahalı olabilir. Seven Sisters daha ucuz olur tahminimce. Kuzeyde çok Türk var yalnız, eğer dil kursuna geliyorsanız İngilizce'den çok Türkçe duymanız olası ve bunu ne kadar tercih edersiniz bilmem :)
cazkedisi
ROGER WATERS

Previous

Return to Emlakçı