Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da nerde kalmak lazim?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby baris » Wed Jan 07, 2009 5:30 pm

Ben loughton oneriyorum. Hem central line uzerinde hem insanlari cok yardimci hem de kiralar mantikli. guvenli ve sakin de bir yer. en kotu yarim saatte de tube'le londradasin.
Dogru gormussun, Londrada yakin kavrami biraz farklidir. Bir saat yolculuk yakin sayilir. 15 dakika yurume mesafesine 5 dakika mesafede denir. Kimsenin acelesi yok, sakin sakin isler hallolur.
baris
ROGER WATERS

New postby merope » Wed Jan 07, 2009 6:46 pm

ya aklımda bi kira yok ..ama ayda 2000 ytl ye geçinebiliyo olmam lazım :)
350-500 pound aylık mı haftalık mı?
bikaç acenta ile yazıştım kendine ait banyosu olan bi odayı haftalık 250 den aşagı bulamazsın dediler :)
barış çok saol ya. hemen bakıcam o dedigin bölgeye.
merope
ROGER WATERS

New postby Reciprocity » Wed Jan 07, 2009 7:25 pm

aylik 350-500 pound.

Bu aralar ben de Londra da ev ariyorum. Acentanin dedi dogrudur ama nerede kiralamak istedigine gore degisir. Daha once gonderdigim websitelerinde Zone 2'nin kuzeyinde aylik 6oo-700pound studyo daireler gordum.
Reciprocity

New postby abbulu » Thu Jan 08, 2009 10:34 am

Bi arkadasim,

Stoke newington civarlarinda 1+1 bir daire kiralamisti ve faturalar haric haftalik £230 veriyor.

Yani 1+1 evlerin kirasi faturalar haric 800-1200 arasi gibi londraya cok uzak olmayan bolgelerde.

2000 ytl ye ancak 1+1 daire tutabilirsin, bazi durumlarda biraz daha fazlasini vermen bile gerekebilir. Sende zaten 2000ytl kira icin degil gecinmek icin yazdigina gore butun 2000 ytl yi kiraya vermek istemiyorsun diye anliyorum. Kira disindaki giderlerin muhtemelen cok fazla olmaz ama ytl ye cevirince o da yine belli bir miktar tutacaktir.
Belki flat share bakabilirsin. Cok kalabalik olmayan yerler oluyor. senden baska 1 veya 2 kisi oluyor mesela.

Wembley, middlesex civarlari da fena deil. Sehre yakin ve kiralar bircok yere gore daha ucuz. Genellikle yabancilarin yasadigi biryer. heryerde oldugu gibi burda da hindistanlilar cok fazla. Polonyalilar ve Cinliler fln var birde.
abbulu
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Thu Jan 08, 2009 11:50 am

Middlesex'de 1+1 odalı evler 650den başlıyor,yaklaşık 200'de faturalar desen 850-900 arası ev kiralayabilirsiniz.600-650'e stüdyolar faturalar dahil olarak.Belki o daha mantıklı olabilir.

Burdan zone1'e gitmek için travel kart almak lazım oda offpeak 7 küsür peak ise 9 küsür filan.Hayes - Paddington arası tren 15 dk da gidiyor mesela.

Çok yabancı var,özellikle Hintliler (Southall'a yakın olduğu için).Hepsi işinde gücünde insanlar ama gündelik yaşamda yanyana bulunmak zaman zaman rahatsız edebilir.

-Kabalar
-Yolda görüp çekinmeden gözünüzün içine çok rahatsız edici şekilde bakabiliyorlar,yada alış-veriş poşetinize,çok meraklılar.
-Yakınınzda oturuyorlarsa bütün gün yemek kokuları evinizin içinde dolaşıyor.İlk aylar iyi güzelde sabah ,akşam aynı koku daha sonra mide bulantısına yol açabiliyor.
vs...

Wembley'in pek farkı yok burdan bence.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby merope » Thu Jan 08, 2009 12:29 pm

Arkadaşlar, yanıtlarınız için cok tesekkur ederim, cok makbule gecti benim için.
benim zaten daire arayısım yok, tuvaletli bir oda olsa (otel odası gibi)
yeter. mutfak falan gerekmez.

dedgim gibi iş bulana kadar durucam orda, sonra zaten eşim gelicek, adam gibi bi yer tutup ayda 1000-1200 sterlin kira odemeyi gozden cıkardık.

sanırım 2-3 aylıgına, ya da 6 aydan daha az diyelim, kiralamak her ev için mümkün olmayacak... hostel gibi yerlere bakmak daha anlamlı olucak sanırım benim için. hostellerin ve flatsharelerin de tek sorunu banyo/tuvalet in komunal olması.

sitelerde dolaşırken yatagın dibinde klozet ve lavabo olan bi oda görüp oha burda yaşanır mı bu fiyata demiştim ama sanırım tam da öyle bişey olucak benimkisi :D büyük konusmamak lazımmış
:)
merope
ROGER WATERS

New postby munu » Thu Jan 08, 2009 1:40 pm

@merope

Gerci ben is bulmadan gitmemeye kararlıyım ama fikir edinmek acısından aylardır kiralık ilanlara bakıyorum ( benim aradığım da studio). Kuzey/ güney, doğu/batı diye bir ayrım yapmadığım için heryere bakınıyorum ve aylık 500-600 Pound a birseyler bulunuyor.
Moral olsun diye buldugum iki tanesini ekleyecegim buraya.

http://www.gumtree.com/london/52/33023352.html
http://www.gumtree.com/london/54/32783054.html

Ayrıca senin istedigin gibi icerisinde dus/tuvalet olan odalar da çıkabiliyor. Ben asağıdaki adreslerden bakıyorum.

http://www.spareroom.co.uk/
http://www.rightmove.co.uk/

Bu arada ben senden once gidecek gibiyim, sartlar musait olursa beraber de kalabiliriz birkac ay :)

Ben de kimseyle ev paylasmam diyordum ama studio bulamazsam benim de baska carem kalmayacak :)
munu
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Thu Jan 08, 2009 6:03 pm

Aslinda durum o kadar da kotu degil bence.. Sadece bayan ev arkadasi ariyan ilanlar da oluyor, karma bir yapiya gore biraz daha rahat olucaktir. Tabii her birinin her gun degisik erkek arkadaslari eve geliyorsa onu bilemem.

Ama benim gordugum genelde cok sosyal bir ev ortami yok ise insanlar bir birlerini cok cok nadir goruyor. Ben 3 ay bir evde kalmistim ve benden baska ev sahibi dahil 4 kisi yasiyordu. Ev sahibini siklikla gormeme ragmen diger insanlari hic gormedim. Boyle yerlerde oluyor biraz aile evi tarzinda. Onlarda genelde gumtree'de degil yerel marketlerin camlarinda asili oluyor.

Benim tavsiyem, ogrencilerle, oturup iki kadeh sarapta atariz, karsindakinin hayatina saygi gosteririz diyenler eve cikmamak. Yada en direk yoldan oturma odasi olan evlere hic akildan gecirmemek. Boylece herkes kendi odasinda olucagindan mutevellit cok fazla sikinti yasanmaz gibi.
haphazard
ROGER WATERS

New postby munu » Thu Jan 08, 2009 7:46 pm

@baris
Sagolasin normal insanlar oldugumuzu dusundugun icin :) Birbirimize katlanabilecegimizi dusunuyorum ben de

@baris , hapzahard
Ben au-air olarak 2 yil kalmistim Ingiltere'de ve 10 senedir surekli gidip geliyorum, ayrica Istanbul'daki arkadaslarimin geneli yabanci ve son 5 yilimi bir Brit le gecirdim, o yuzden biliyorum bu insanlari. Benim icin zor olmaz ama ilk defa Ingilizlerle tanisacak kisiler icin zor olabilir cunku cok farklilar.

Bir keresinde baktigim cocuklarin babasi " Munu, when we say something we dont mean it, just being polite" demisti :) Iste bu insanlar boyle.

http://www.spareroom.co.uk/ sitesinden ev arkadasi sayisini ve cinsiyetlerini secebiliyorsun, o yuzden gayet yararli oldugunu dusunuyorum.

Ayrica, benim Londra'da arkadaslarim da var, ev bulurken onlar beni yalniz birakmaz, kaziklanacagimi dusunmuyorum yani.

Bir de orada bir Turk arkadasim emlakcilik yapiyor, sanirim Muswell Hill civarindaydı. Hatta, evinin odalarini kiralamisti gecen sene. Isteyen olursa iletisim bilgilerini verebilirim.

Merope ' ye gelince, once ben bir gideyim, birseyler ayarlayinca ve ikimiz de musait olursak neden olmasin? Ama burada soz veriyorum, beraber kalmayacak olsak bile elimden gelen yardimi yapacagim O'na :)
munu
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Mon Jan 12, 2009 7:22 pm

Merhaba herkese,

Hakikaten de bu site ilac gibi geldi, her konuda bilgi var. Yorum yapan herkese tesekkurler :)

Biz esimle ayin 18'inden ya da 22'sinden itibaren kalabilecegimiz, guvenli bir semtte, temiz, metroya yakin ve genis bir double oda ariyoruz. Hizli internet baglantisi bizim icin onemli. Cok merkezi bir bolge olmasa da olur, bu aralar arada bir is gorusmesine gidecegimiz icin fazla disari cikmayiz herhalde. Daha is arama safhasinda oldugumuz icin uygun fiyatli bir yer ariyoruz.

Gumtree'ye de guvenemiyorum acikcasi. Bu yuzden sizlerden yardim almak istedim. Acaba double oda kiralamayi dusunen varsa bana, taylanfiliz@yahoo.com 'a yazabilir mi? Her turlu oneri ve ipucunu da beklerim :)

Simdiden cok tesekkurler,

FTY
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby nigiri » Thu Jan 22, 2009 4:35 pm

basliklardan birisinde acton genel olarak yasanabilir ama bazi bolgeleri yasanmaz diye gormustum. fikir sahibi olan var midir? central line uzerinde bir yer tutmak istiyorum. east acton, north acton, west acton?
nigiri

New postby jazzbo » Thu Jan 22, 2009 6:31 pm

@nigiri

highrise flatlarin cevresi olmadikca,Acton iyi bir yer hem ulasim hem yasam acisindan,

alternatifi ealing yada shepherdsbush olabilir ama S'bush da fiyatlar ciddi sekilde arti Westfield acildikdan sonra
jazzbo

New postby munu » Mon Feb 23, 2009 10:40 am

Merhaba arkadaşlar,
Gelirken birkac gunluk yer ayarlamıştım ama havaalanındayken aynı uçakta geldiğim bir teyze (kızına geliyormuş) beni kanatları altına aldı. "Seni bu saatte bilmediğin yerlere göndermem, sen de bizle geliyorsun" dedi :) Arkadaşlarım bana bir yer ayarlayana kadar onlarda kaldım ( 4 gün). Bizim insanımız gibisi yok dedirttiler gerçekten. 4 gün evlerinde ailenin bir parçası gibiydim. Dün gece de beni kalacağım yere bıraktılar.
Şu an odamdayım. Yanında kalacağım kız bana gardrop almaya gitti. Bir yatağım, masam, dolabım olacak odada. Haa bir de küçük bir televizyon verecek bugün.
Wireless ının olmadığını söylüyordu. :) kabloyla bağlanıyormuş :) Varmış ama haberi yokmuş, sifreyi girdim ve su an wireless ım var:)
Ev Forest Hill de (SE23). Kızla konuşmadık ama ortak arkadaşımın dediğine göre tüm faturalar dahil haftalık £80. Kız (kız dediğime bakmayın 41 yaşındaymış ama benden bile genç gösteriyor, belki de siyah olduğundandır)
Ev tertemiz! En korktuğum şey bir pasaklıyla yaşamaktı, şanslıyım o yüzden.
Bugün yarın police station a gideceğim ama önce kontrat imzalamamız gerek herhalde. Şimdilik herşey yolunda gidiyor. Central London'a gitmek çok kolaymış buradan ama daha araştırmadım.
Anlatacaklarım bu kadar. Semt ve kira hakkında ne düşünüyorsunuz?
munu
ROBERT PLANT

New postby daniemre » Mon Feb 23, 2009 12:22 pm

munu yerlestigine gore is de buldun sanırım. cunku daha onceki mesajlarda is bulmadan gitmeyecegini yazmissin. ozetle tebrikler!
daniemre

New postby baris » Mon Feb 23, 2009 12:29 pm

Hayirli olsun. Sans yanindan ayrilmamaya devam eder umarim. Ulasim kolay gibi haklisin. Bir trenle london bridgedesin. Bir defasinda motorla gezerken kaybolup gitmistim, yesillik, sirin bir yer gibi hatirliyorum.
Hazir internetin var, vakit kaybetmeden is aramaya basla. Bosver evi mevi :D
baris
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Emlakçı