Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da nerde kalmak lazim?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby munu » Mon Feb 23, 2009 12:30 pm

Yok maalesef iş bulmadan geldim. Uzaktan bulunamayacağına karar verdim :)
munu
ROBERT PLANT

New postby munu » Sat Mar 07, 2009 10:21 pm

Selam,

Daha önce sormuştum ama cevap vermedi kimse. 2 haftadır Forest Hill'deyim ve bugun konustugum bir Ingiliz arkadaşım bana oradan taşın, oralar hiç iyi degil yaşamak için dedi :(

Kuzey ve doğu daha mı iyi? Burası için söyleyecegim tek şey, kendimi Afriaka'da yaşıyormuş gibi hissediyorum. Herkes siyah :)
Haftalık £80 a başka bir yer mi bulsam ne dersiniz?
munu
ROBERT PLANT

New postby byceycey » Sun Mar 08, 2009 9:09 pm

Londrada konaklama fiyatlarının her zaman çok yüksek rakamlara bedel olduğu söylenir, ama baktığım zaman http://www.london-hostels.co.uk/ bu adreste fiyatlar çokta uçuk değil.Olması gereken gibime geliyo.
Sizce :?:
byceycey

New postby haphazard » Sun Mar 08, 2009 9:45 pm

Güney doğu, doğu ve kuzeyin bazı bölgeleri sorunlu biraz. Met'in crime haritasına bakabilirsin yaşadığın bölge için. Güney batı ve batı biraz daha sakin gibi.
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Mon Mar 09, 2009 11:50 am

munu; Ingilizler irkci oldugu icin oyle demistir arkadasin. Kendilerine sorsan degiller ama hareketleri sozleriyle pek bagdasmiyor.
Doguda cockney dedigimiz ingilizler cok fazla. Asil orasi tehlikeli bir bolge.
Kuzeyde Turk ve Yunan nufus fazla ve ben bu durumdan memnunum. Yeme, icme dert olmuyor hic degilse.
Cik bir gez londrada dusundugun yerleri. Ertesi gun hava karanlikken gez bir de. Rahat hissettigin yerde kalirsin.
Ama sirf zenci var diye de yerini degistirme derim. Benim alt komsum zenci ve tek muhabbet edebildigim insan gibi insan komsum o.
baris
ROGER WATERS

New postby kali » Thu Mar 12, 2009 12:24 pm

ya forumun müsait bir yerinde ev/ev arkadaşı arıyorum konusu mu açılsa acaba?

faydalı olur diye düşünüyorum.
There are three kinds of lies: lies, damn lies, statistics
kali

New postby erdalax » Thu Mar 12, 2009 1:56 pm

Londra'da iki haftalik ev arama macerasindan kisa gozlemler.

* Kiralik cok sayida ev ayni sayida fake ilan da var.
* 1000-1100 pound aylik kiraya west, north-west zone 2 alaninda 1 oda uygun birseyler bulmak mumkun.
* Eger benim gibi is bulmadan ev ariyorsaniz 6 aylik pesin istiyorlar ki en buyuk sorun bu, bir de 6 - 8 haftalik depozito
* Evi ilk tuttugunuzda admin fee, inventory ivir zivir adinda emlakcinin sizden istedigi 200-400 pound arasi bir miktar daha var ki eger 1 yillik sozlesme yapip 1 yil sonunda uzatmak isterseniz bu parayi tekrar istiyorlar.
* Ev ararken emlakciya hemen tasinacagim demek avantaj, ev bos kalmasin istiyorlar onun isin hemen tasinmak isteyene daha yardimci oluyorlar.
* Kiralar gerceginden % 10 daha pahali ilan ediliyor, pazarlik payi var.
* Evi begendi iseniz 2 haftalik kapora istiyorlar.
erdalax

New postby valid » Thu Mar 12, 2009 3:21 pm

@ erdalax
oda ararkende bu depozito sureleri o kadar uzun mu 6 ay gibi ?

Bir bilgin var midir ?

Heralde o kadar uzun olmamasi gerekir, tabi ev sahibine gorede degisir diye dusunuyorum
valid

New postby baris » Thu Mar 12, 2009 3:58 pm

Valid; eger isin yoksa acimazlar. Normalde ev kiralarken sirketinden referans aliyorlar.
Depozito normalde 1 kiradir. Tabi adamin keyfine de kalmis.
Administation fee olarak 80 pound odedim ben.
baris
ROGER WATERS

New postby munu » Thu Mar 12, 2009 8:59 pm

3 haftadir guneydeyim ama cok yalnizim buralarda o yuzden kuzeyde bir oda bakiyorum ben de.
Ben arkadasin arkadasinin yanina geldigim icin yukarida bahsedilenler bana cok yabanci, kirayi haftalik olarak veriyorum ve onun disinda hicbir sey odemedim. Anlatilanlardan gozum korkmadi desem yalan olur.
Bu arada gumtree ya da spareroom.co.uk deki ilanlarin cogu evsahibinden. Neden bir de emlakciya para odensin ki?
munu
ROBERT PLANT

New postby honest » Thu Mar 12, 2009 9:30 pm

23 u gıbı U.K ye gelıyorum..Ev,oda konusunda yardımcı olabılecek,tanıdık uygun odası olan vb.. her turlu fıkrınızı onerınızı beklıyorum..

An itibariyle diğer başlık görülmüştür...
honest
ROBERT PLANT

New postby baris » Thu Mar 12, 2009 11:18 pm

munu; kuzeyde yalnizligini giderecek ne var ki?
Bir bayan resmi var avatarinda. Eger o sensen kuzeye gelince benim hanimla takil diyicem aslinda. Magazalara felan bakarsiniz, ben de kuzenle bilgisayar oynarim :)
baris
ROGER WATERS

New postby nigiri » Fri Mar 13, 2009 5:49 pm

son bir aylik ev arama ve kiralama deneyimim:
ise tube ile gidip gelmek hic mantikli degilmis. eger alternatif ulasim olanaklari yoksa potansiyel bolgeyi elemeli. 15 durak boyunca bir sonraki durak tantanasi dinlemek oldukca bayik.

wimbledon, chiswick ve ealing bolgesinde 1000 pound civarinda 1 odali duzgun ev bulunabiliyor. aliskanlik yapti ev tutmama ragmen hala bakiyorum. benim emlakci hic para almayan modeldi. evsahibinden aliyorlamis. wimbledon park'da 2 ay depozito vererek 6+6 kontrat yapmayi basardim. kiralar dustugu icin ev sahipleri uzun sureli kontrat yapmaya calisiyor. cikan kiraci 1250den cikmis, gerci bu emlakcinin gazlamasi da olabilir. 1025 teklif etmistim, 1050ye anlastik.
referans olayinda epey ciddiler. hepsini aramislar. unutmadan ilk karar verdigimizde de 300 pound emlakciya verrdik, sonradan ucretten dustuler.
burada yazarken cok toz pembe gozuktu ama evsahibi ile zaman vs konularinda anlasmak cok sorunlu. evi tutmaya karar verdiginizi anlarsa istiyorda istiyor. girecegimden deil ama eve ayakkabi ile girilmez diye kontrata yazmis.
ev/oda arayan arkadaslara kolay gelsin.
nigiri

New postby vonamanchester » Mon May 18, 2009 5:22 pm

merhaba arkadaslar bu haziran sonu london school of commerce da universite egitimine basliyacam suanda manchestrda dil egitimi gormekteyim okulun bulundugu mevki white hart yard SE1 1NX buralara yakin acommadition yada uygun kalinabilecek yer bulabilirmiyim bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar var mi?
Last edited by Site Memuru on Mon May 18, 2009 6:50 pm, edited 1 time in total.
Reason: Ozelden irtibat tesebbusunde bulunan son kullanicimizi katrana bulayip kaz tuyune bandik. Bilgiyi aciktan paylasmanin hastasiyiz.
purple-white
vonamanchester

New postby hcho » Tue May 19, 2009 9:48 am

SE1 Southwark, London Bridge ve Elephant&Castle hattinin oldugu bolge. Benim eski is yerim oradaydi, biraz karisik yerlerdir. Mesela bir sokak cok guzeldir, sirin sirin evler ufak bir park falan...Sonra 50 metre yuruyup baska bir sokaga girersin ceteler, alkolik evsizler...Koseyi donersin oto tamircileri...

Waterloo ve London Bridge gibi 2 ana istasyon bu bolgede yer aldigi icin eli yuzu duzgun yerler pahalidir.

Sanki forumda London Bridge taraflarinda yasamis, ya da yasayan 1-2 arkadas vardi diye hatirliyorum, onlar daha detayli bilgi verir basligi gorunce.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

PreviousNext

Return to Emlakçı