Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da kalacak yer olayi ve ev arkadaslari

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby Leon » Sun Jun 14, 2009 11:39 pm

bu arada ben de yarin baska bir eve geciyorum, ev degistirmek icin dun yaptigim kisa aramada gordum ki kiralar dusmus. haftalik 80 pound veriyorken tube station'a otobusle gidilen bi yere, tube station'a yurume mesafesinde ve cok daha guzel bi odaya 90 pound vermeye baslayacagim.
halinden memnun olanlar bile soyle bi kontrol etseler piyasayi ev degistirmeye karar verebilirler.
Leon

New postby cazkedisi » Tue Jun 16, 2009 12:06 pm

@ davsan

merhaba,
gec mi oldu bilmem ama ev sahibiniz hala kiraci ariyor mu? biz de bir ciftiz ve studyo / 1+1 ariyoruz victoria'ya kolay ulasilacak bir yerde. wimbledon'da yarim saatten az uzaklikta gorunuyor oraya. eger hala musaitse ev sahibinin iletisim bilgilerini alabilir miyim? tesekkurler :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby davsan » Wed Jun 17, 2009 11:11 pm

bzim ev 2+1di yalniz. hala ilgileniyorsaniz vereyim detaylarini, kimseyi buldular mi bilmem.
davsan
BAŞKAN

New postby cazkedisi » Thu Jun 18, 2009 7:05 am

@ davsan

yok, bize buyukmus, tesekkurler.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby zerone » Tue Jul 07, 2009 9:10 am

Merhaba arkadaşlar. Bu haftasonu pılımı pırtımı toplayıp Londra'ya geliyorum. Başlangıçta bir hostelde kalıp daha sonra bir flatshare usulü single oda aramayı düşünüyorum. Kendisinin veya bi tanıdığının kaldığı dairede böyle bir oda varsa bana haber verebilecek arkadaşa müteşekkir olacağım :) . Herkese esenlikler

Özer
zerone

New postby Leon » Thu Jul 16, 2009 11:24 pm

benim yan odada kalan polonez yakinda cikacam dediydi ama. bimiyorum ne zamana cikar.
tahminim 80-90 pound civaridir kirasi (haftalik). bilemiyorum ama 90'dan cok degildir yani. denk getirebilirsem sorarim bir sekil.

daha ucuz olur diye daire'de kalmayi dusunuyorsan bilemiyorum ama sehirden biraz daha uzak da olsa ayni paraya ev odasi kiralamayi, daire odasi kiralamaya tercih ederim yani. sen de flatshare'a sinirlama kendini bence.
Leon

New postby abbulu » Thu Jul 16, 2009 11:31 pm

Flatlerde oda daha az oldugu icin flatshare genelde daha pahali oluyor. Houseshare ler bol odali ve ucuz oluyor.

Benim evde de bir oda su anda yeni bosaldi ama double ve baya genis bi oda. fiyati 120-130 vardir tahminen. Bir digeride bosalacakmis onumzudeki 1-2 hafta icinde. Bu odanin icinde kendine ait dus varmis.

Roehampton Asda nin karsisi.
abbulu
ROGER WATERS

New postby Leon » Sun Jul 19, 2009 2:59 pm

polonez yarin degil bi dahaki pazartesi cikiyormus. bir hafta sonra yani.
dusunurseniz ev merton'da. tramway da yakin railway de yakin, northern line dan tube da yakin, wimbledon da yakin. wimbledon yuruyerek 15-20 dakika. ama tramwayla da direk wimbledona gidebilirsiniz zaten. wimbledondan da district line var.

haftalik ne kadar olur bilemiyorum dedigim gibi ama 90'dan cok olmamasi lazim.
iki haftalik da depozit ister bir de.
Leon

New postby davsan » Tue Jul 21, 2009 8:49 pm

rightmove'un survey'lerine bakilirsa ev fiyatlari son 5 aydir artiyormus. aktif bakmiyorum ama gordugum kadariyla kiralar hala dusuyor.

aramizda aktif ev bakanlar var, onlarin daha guncel bilgisi vardir muhakkak.
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Wed Jul 22, 2009 7:38 am

Türkiye'den dil kursuna gelecek bi tandik genc icin Hyde Park civari yada oraya kisa sürede ulasilabilinecek uzaklikta bi oda ariyoruz... var midir fikri olan?
erkut
ROGER WATERS

New postby Leon » Thu Jul 30, 2009 8:14 am

su an kaldigim evde yan odam bos, haftalik 90 pound olmasi lazim, wimbledon ile morden'in ortalarinda bi yerde ev, hem district line a hem de northern line a yakin yani. (northern line a daha yakin.)

ev arayan varsa haber versin yani.

(benim evden hyde park'a nerden baksan 1 saat surer en az.)
Leon

New postby clem » Mon Aug 24, 2009 3:04 pm

herkese merhabalar;
tier 1'ı aldım, hatta alalı aylar oldu, parayı denkleştirdim, cesaretimi de topladım ve londra'ya ekim 1 itibariyle ayak basmaya karar verdim.
bünyemde çok fazla stres yaratmamak için her gün ufak dozlarda ülke değiştirme araştırması yapsam da tabii ki kendimi engelleyemedim ve ev konusunda panik yapmış bulunuyorum. vize alırken en büyük yardımcım bu siteydi, ev konusunda da en büyük yardımcım olur diye umarak açık ilanımı veriyorum.
ev arıyorum, daha doğrusu bir evde 2.,3.,4. hatta 5. olabileceğim odalar arıyorum. Belki sizin, belki bir tanıdığınızın da böyle bir ihtiyacı vardır. Bir ev arkadaşı arıyorsunuzdur, ya da ne bileyim evinizin 1 odası boştur da 2 haftalığına kiraya vermek istersiniz, ben de başka yer bulana kadar kalırım.
Yani derdimi anlatabilmişimdir muhtemelen çünkü hepinizin çektiği bir derttir bu kalacak yer bulma durumu.
Ev arkadaşı arayanlara ve ev arkadaşı arayan tanıdığı olanlara duyurulur.
Bu arada ben halihazırda istanbul’da 9 senedir ailesinden uzakta, 5 sene yurtta, 4 sene de 3 kişilik evi paylaşmış, ev arkadaşı olma konusunda deneyimli bir insanımdır.
Şimdiden teşekkürler.

Bir de Londra’nın neresinde istersin derseniz, öyle bir lüksüm yok, zaten Londra’nın kalacak yerleri ile ilgili de bir bilgim yok, neresi olursa uygun bana, o denli panik yapmış haldeyim.
clem

New postby cazkedisi » Mon Aug 24, 2009 3:45 pm

kolay gelsin valla. tanidigim yok ama ben iki kaldigim odayi da www.spareroom.co.uk den bulmustum. ilkinden son derece memnun da kalmistim. bu site hem guvenilir, hem de bir suru degisik kritere gore aratabiliyorsun (yer, ev arkadasi sayisi, cinsiyeti, odanin banyolu olup olmamasi vs gibi) umarim isine yarar.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby valid » Mon Aug 24, 2009 6:56 pm

3 eylul'de london'da olucagim ama clem senin gibi heyecan yapmadim valla hatta hic heyecan yok sanki evim hazir gibi hissediyorum :)

ingiltere'de flatshare olayi cok meshur disarida kalicagini hic sanmam cok fazla bence endise etme bir suru insan bu sekilde takiliyor kaldiki seninde bir suru ayni evi paylasma deneyimin olmus daha ne olsun iste :)
valid

New postby clem » Tue Aug 25, 2009 6:02 am

valid teşekkür ederim, evet dediğiniz gibi sakin olmak en iyisi, herkes ev paylaşma çok olduğu için bulursun diyor.
caz kedisi, adres için de sağol, bu ve bunun gibi bir ton adresten bakıyorum :)
clem

PreviousNext

Return to Emlakçı