Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da kalacak yer olayi ve ev arkadaslari

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby veccihi » Mon Oct 26, 2009 4:46 pm

theK , 2 kişilik oda 120 olan hangisi , ben genelde çok daha pahalılarına rastladım. Sen nerden bakıyorsun hostellere ?
az kaldı ben hafif stress oldum bu kalacak yer konusunda.
veccihi

New postby RalphGS » Mon Oct 26, 2009 11:20 pm

veccihi sende bendensin :) gün geçtikce sanki sokakta kalcakmıssın gibi hissediyorsun :)

üniversiteyi bitirdik ,simdi ingiltereye mülteci gibi giris yapıyoruz..ne yapacgımızı hi bilmiyoruz wallahi ..ben hostellara baktım yha diye bir yer var en iyi yorumlar onun..ama daha iyileri vardır belki ..

bende 1 hafta hostelda kalıp o sırada ev aramaya başlıyacagım ..kings cross a yakın yerlerde oda vs vs bilen varsa,acıyın şu sempatik güleryüzlü kardesinize :) öyleyim di mi ftw abim :)
RalphGS

New postby Flavio Briatore » Tue Oct 27, 2009 12:06 am

Ulan hıyar panik yapacak, can sıkacak ne var, burda senin evin var hertürlü, en kötü bahçeye çadır kurarız :)

Neyse rahat ol, biz varız hiç değilse...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby theK » Fri Oct 30, 2009 1:14 am

veccihi 2 kisilik odada istersen kalabiliriz bi sure birlikte, acikcasi bende random bir adamla kalmaktansa benimle ayni konumda olan is/ev arayan biriyle kalmayi yeglerim.. 7 kasimda gidiyorum demistin eger hala kalcak yer bulmadiysan, bende 11inde gidicem ayni yeri tutabiliriz sanirm.
theK

New postby veccihi » Tue Nov 03, 2009 5:59 pm

theK ben kız arkadaşımla birlikte geliyorum ilk hafta onunla birlikte otelde falan kalıcaz. 14ünde o dönüyor , ben o tarihten ihtibaren kalacak yer arıyorum aslında. ikimize uyan yer ayarlayabilirsek birlikte kalabiliriz . aslında 7 kasım 14 kasım arası benim için birazda ev ya da hostel arama zamanı gibi .

bu arada umutbultan (gmail) benim mail adresim. bir mail atarsan ordan daha rahat konuşuruz.
veccihi

New postby davsan » Thu Nov 12, 2009 9:27 am

hala oda bakan bir kiz arkadas var mi aramizda? benim arkadasim cikmak istiyor da Swiss Cottage istasyona cok yakin evinden, yerine birini bulmali.

Oda kucuk bir double. kendi banyosu tuvaleti var. Aya 515 galiba. Evden de ev arkadaslarindan da bayagi memnun kendisi ama Amerika'ya tasiniyor.

Ilgilenen?
davsan
BAŞKAN

New postby larien » Wed Dec 02, 2009 6:55 am

@davsan,
arkadaşının odası tutulmuştur sanırım?

Ben Şubat'ın 2. haftası gibi Londra'ya gelmiş olurum. Tanıdıklarınızdan o zamanlarda odasından memnun olduğu halde zorunlu olarak çıkacak olan varsa bana haber verir misiniz? Teşekkürler!
larien

New postby davsan » Mon Dec 21, 2009 4:00 pm

@larien,

gec cvp icin ozur dilerim. inanilmaz yogun ir donemdi... simdi Xmas sagolsun, bombosuz!

ne yazik ki odasi tutuldu, evet. ama baska bir sey duyarsam haber veririm. sana iyi sanslar!
davsan
BAŞKAN

New postby dudisemi » Mon Jan 04, 2010 4:37 pm

arkadaslar bn angelde yasiyrm studio flat da oda arkadasi ariyorum yanima.haftalik 70 pounds
dudisemi

New postby dudisemi » Mon Jan 04, 2010 4:41 pm

ilgilenen varsa numarasini biraksin lutfen..
dudisemi

New postby theK » Mon Feb 01, 2010 2:33 pm

dudisemi oda arkadasi buldunmu hala ariyormusun?
theK

New postby Rose » Wed May 19, 2010 10:52 pm

Arkadaşşlllaarrrr!!!! Tecrübeli Userlarr!!! ve Büyüklerim!! Haziran başlangıcında kalacak yere acil gereksinmem var! 3 ay evveldir arıyorum ancak kime başvurdu isem gelmenize yakın tekrar görüşelim dediler. Şimdi ise eteklerim tutuştu! Rica ederim yardım elinizi uzatınız :) Bir de.. hakikaten dudisemi oda arkadaşı buldunuz mu?
Rose

New postby ilkerse » Sat May 22, 2010 9:33 am

Londra' da kalacağınızı, işsiz veya kısıtlı bütçe ile geçici bir yer aradığınız varsayımıyla;

Hounslow (Batı Londra) bölgesinde çok sayıda Guest House bulunuyor. Heathrow havalimanı, bölgesel trenler (National Rail) ve Metro (Tube) baglantıları oldukça kolay. Haftalık 100 Pound seviyesinde kendinize bir oda edinebilirsiniz. Genelde mutfak ve tuvaletler paylaşımlı olabiliyor. Standartlar değişken ancak düzeninizi kurana kadar geçici olarak işinizi görecektir. Goggle Maps ile buraları bulmanız mümkün. Yine de sorun yaşarsanız birkaç telefon numarası bulabilirim. İyi şanslar...
ilkerse

New postby theK » Tue May 25, 2010 9:23 pm

@Rose

Uzun sure kalmiyacaksan hostellerde herzmn yer bulunuyor. Ama genel olarak cok onceden rezervasyonla bulamiyorsun, zaten londrada aylar oncesinden kalacak yer bulmak zor birsey. isler kisa surede biraz hizli yuruyor.

Son ihtimal hicbirsey bulamassan bu hostellerde 1 hafta onceden telefonla sorup yere bulabilirsin.
http://www.london-hostels.co.uk/
http://www.yha.org.uk/
theK

New postby Flavio Briatore » Wed May 26, 2010 10:09 pm

Bizim ev sahibi son 1 aydır tartışıyoruz evle iligli üften püften mevzular için, son sözleşmeyi 1 yıllık istenirse 8 ay sonra evden çıkmak üzere yapmıştık, ev kiraları artmış nedense, mevsiminden olabilir mi bilmiyorum...

Bizim buralarda £700-725(1 oda bahçeli evler) olan kiralar 800 olmuş. Ev sahibinin huysuzluğun nedeni anlaşıldı...

Ev kiraları sizce neden artmıştır ?
Flavio Briatore
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Emlakçı