Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da kalacak yer olayi ve ev arkadaslari

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby abbulu » Wed May 26, 2010 10:13 pm

sizin orasi neresi?
abbulu
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Wed May 26, 2010 10:22 pm

Yeading, UB4

Ek Bilgi : Evler genelde iki katlı, bahçeli, 1 yatak odalı...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby kali » Thu Jun 10, 2010 1:22 am

flavio enteresan olmuş ev kiraları artmış, benim yan odam burada 2 aydır boş ve etrafta bir sürü oda var aynı durumda... oda fiyatları düştüğünden ötürü ben de yerimi değiştirmeyi düşünmeye başlamıştım.

kaldığın yer arap ağırlıklı ise yaz aylarında artışları doğal ama ev sahipleri onu düşünerek 8-9 aylık kontrat yapıp yaz aylarında çıkartıyorlar.
There are three kinds of lies: lies, damn lies, statistics
kali

New postby olamalam » Sat Jul 03, 2010 12:02 pm

herkese merhabalar,
1eylul itibariyle Londra'ya geliyorum. simdiden ev arastirmalarina basladim.
wimbledon bolgesi sehre ulasimi kolay,guvenli,sakin vb. sebeplerden dolayi begenebilecegim bir yer gibi gorundu bana.
vakti zamaninda bu bolgedeki 1+1 ev kiralari icin 1000 pound falan denmis ama ben bugun gumtree veya rightmove gibi sitelerden gordugum kadariyla 700 pound (haftalik 145-165) civarinda studio veya bedsit daireler mevcut. acaba kiralar mi dustu yoksa bu ilanlari veren arkadaslar beni dolandırmaya mi calisacaklar?:P ya da ben biyerlerde yanlis yapiyor olabilir miyim? bu studio veya bedsit denen sey shared flat ya da shared bathroom falan degildir dimi?
tesekkurler...
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby tamtam » Sat Jul 03, 2010 6:56 pm

@olamalam

dogru, wimbledon civarinda 1+1 ler 1000 civarinda. evin lokasyonu, buyuklugune, vs. gore fiyatlar 800-1200 arasinda oynuyor. 1+1'lerde pek bir surpriz olmuyor, nihayetinde bir flat ama studio denilenlerde pek bir standart yok, her turlu sey cikabiliyor.

mesela eskiden baktigimiz yerlerden birinde evin odalarina cok dandik bir mutfak tuvalet koyup hepsini self contained studio diye advertise ediyorlardi :)

bence studio dusunuyorsan bu amaca uygun yapilmis binalara bak derim, ayni binada 30 tane studio oluyor, hepsi de asagi yukari benzer standartlarda.
tamtam

New postby olamalam » Sat Jul 03, 2010 11:04 pm

Bana 1+1'den ziyade 1 kafi :) Bedsit dedikleri olay buymuş sanırım. herşey tek bir odada. Belki bunlardır benim ucuz diye gördüklerim.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Sun Jul 04, 2010 7:03 am

claphan common'i bilen var mi arkadaslar? yerlesmek icin nasil bir yerdir?
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Sun Jul 04, 2010 8:42 am

bildigim kadariyla bedsit studio'dan daha dusuk standartlara sahip oluyor. yani en azindan bizim baktigimiz yerler oyleydi.

guzel bir mahalle clapham common, metrosu var, yakinindaki clapham junction'dan da trenle her yere gidiliyor, ayrica carsisi cok zengin, bircok buyuk magaza var, alisveris acisindan guzel orasi da :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby Gonzales » Mon Jul 05, 2010 4:21 pm

Clapham common londranin en guzel mahallerinden biri kanimca. Nufusunun buyuk kismi Assuie, British, Kiwi. Haftasonlari hava kotuyse publardan hava iyiyse parklardan cikmazlar ki; Clapahm Common'in parki bir parktan beklenilen herseyden fazlasini sunuyor, gelmis gecmis en renkli parklardan diyeyim.

Ulasim acisindan da pek sikintisi yok. Londranin bircok blgesine gore daha nezih sayilir. 2-3 tane club'i gece hayati yavan ama pek uzaklara gitmeden cevre mahalledlerde bu ihtiyac giderilebilir. Evleri buyuk ve genis bahceli genelde. BBQ partileri vazgecilmez..

Buraya tasinmamanin tek sebebi Brickl lane' e uzak olmasi. Bence gonul rahatligiyla yasanilir, eglenilir..
Gonzales

New postby olamalam » Mon Jul 05, 2010 11:39 pm

Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler arkadaslar.

Clapham common zone 2'de oldugu icin daha once sordugum Wimbledon'a gore de nispeten ulasimi daha kolay olacaktir. Orada oturan bir Yunan arkadas buldum, o da gayet memnunmus mahallesinden.

Ancak metro sanirim 00:30 gibi bitiyormus. buralara gece taksi ile donmeye kalkarsak yaklasik ne kadar oderim?

Daha merkezi ve nezih oldugu icin kiralar da haliyle daha yuksekmis. Yine de rightmove'da 1-2 tane 700 civarina studio gordum. Ben gelene kadar tutulmazsa gidip bi gorurum :P
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Tue Jul 06, 2010 9:22 am

londra'da taksi pahalı, gerek de yok çünkü birçok yere 24 saat çalışan gece otobüsleri var. eminim clapham'a da vardır. çalışacağın / okuyacağın yerin nerede olduğu da önemli mahalle seçerken, eğer belliyse tabii.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby olamalam » Tue Jul 06, 2010 9:50 am

Henuz calisacagim yer belli degil ama su anda Istanbul'da calistigim sirketimin Londra ofisine gecme ihtimalim var. Olursa Lloyds Avenue'de olacam.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby pakcanlar » Sat Aug 14, 2010 11:04 pm

Merhaba,

Uzun zamandır forumlarınızı takip ediyorum. Orada bulunan veya daha önce bulunmuş arkadaşlardan biraz bilgi akışı sağlamak istiyorum. Ben Ekim itibariyle Bournemouth'ta bir dil okuluna gidicem. Bu organizayonu bir danışmanlık firması ile yaptığımdan ilk ay konaklamamı bir aile yanında onlar ayarladılar. Ancak Kasım itibariyle benim ayrı bir eve veya odaya çıkmam gerekecek. Bunun için orda 1 ayım olacak araştırmam ve evleri odaları görmem için ancak önceden bilgi toplamakta ve orda kolaylık olması için şimdilik internet sitelerinden araştırma yapıyorum. (easyroommate.com)

Sizler oralarda yaşayan veya bulunan kişiler olarak ev ilanlarında ne gibi sıkıntılar yaşanır? Evi tutarken nelere dikkat edilmelidir? bir evde olması gerekenler nelerdir? çok fazla uluslu bir ev mi yoksa aile yanı gibi evler mi tercih edilmesi daha doğru olur? Bunun gibi pek çok takılan şey var aklımda...

Yani bu konularla yardımcı olabilecek birileri var mıdır?? Kısaca ev ararken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?
pakcanlar

New postby hcho » Tue Aug 17, 2010 9:00 am

@pakcanlar
viewtopic.php?f=15&t=505
Bu thread'i okumussundur sanirim. llk olarak dolandiricilara tutulmamak onemli.

Dil ogrenmek icin geliyorsan anadili Ingilizce olan birileri ile ev paylasmak daha iyi bir fikir bence. Aslinda Ingiltere'ye her gelen adaptasyon konusunda yardimci olmasi acisindan ilk odasini halki Ingiliz-Avusturalyali-Yeni Zellandali olan bir evden tutmali.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby 50cc » Thu Sep 16, 2010 2:46 pm

Selam millet,

Tier1 vizemi Haziran sonunda almıştım. Bir süre tereddüt ettikten sonra sonunda bastım istifayı :) one way ticket ımı da aldım. 6 Ekim'de geliyorum Londra ya. Henüz kalacak yer ayarlamadım. ilk aşamada hostelde kalırım birkaç gün sonra da bir oda bulurum diye düşünüyordum ama bir de foruma sorayım dedim. var mı oda/ev arkadaşı arayanınız? ya da bildiginiz bir eve ikinci üçüncü de gidebilirim. Maksat ilk etapta dolandırılma korkusu yaşamamak.

Teşekkürler.
50cc

PreviousNext

Return to Emlakçı