Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da kalacak yer olayi ve ev arkadaslari

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby Site Memuru » Fri Mar 13, 2009 11:56 am

Arkadaslar basliklarda kullanicilarin kendi mail adresi vermesini istemiyoruz. Profilinize ekleyebilirisiniz.
Site Memuru
Site Admin

New postby Leon » Fri Mar 13, 2009 11:58 am

ekledim msn'imi profilime ordan bakabilirsin honest.
Leon

New postby abbulu » Thu Mar 19, 2009 6:01 pm

gumtree.com dan

flatshare
single odayi
haftalik rahat £70den baslayan fiyatlarla bulmak cok zor deil. bence hostel dense single oda kiralamak daha mantikli.

ben ilk geldigimde, normalde £70pw idi ve min. 6 month contract istedi. bende 75 vereyim minimum olmasin dedim, cikacagimi 2 hafta oncesinden haber verecegim ama istedigim vakit cikacam dedim, adam kabul etti. :)

belki boyle bisey deniyebilirsiniz.
abbulu
ROGER WATERS

New postby munu » Thu Mar 19, 2009 10:53 pm

Ben denemedim ama asagidaki link yararli olabilir

http://www.flatland-london.com/
munu
ROBERT PLANT

New postby Azeri Turku » Fri Mar 27, 2009 4:22 pm

Merhaba,

Oncelikle yazdigim Turk'cem icin ozur dilerim.
Forum sayesinde cok iyi bilgilere ulasdim, her kese tesekkur ederim. A.R.O..
Lutfen, Sizin yardiminiza, tavsiyelerinize ihtiyacim var. Ben Tier1 vizesini aldim ve esimle beraber Insallah 11.04 tarihde Londraya geleceyiz. Ben MBA mezunuyum, esim cerrah.
Gumtree sitesini gunlerce aradim, bazi kisilerle iltibata girdim. Araplarin cok guzel deyimi var "Baligi suda almazlar", gormeden, bilmeden zor tabii.
Ben kiralik studio veya 1 bedroom flat ariyorum zone 2, 3. Eger bildiginiz turk emlakci ve kiraci varsa lutfen soyleyin.
Yardiminiz icin onceden tesekkur ederim.
P.S. - Her hangi tavsiyede bulunursunuzsa cok sevinirim.
Saygilarimla
Azeri Turku

New postby baris » Mon Mar 30, 2009 10:18 am

Dert etmeyin, burda kimse sizin konustugunuz turkce kadar azeri turkcesi konusamiyor.
Bence gelir gelmez bir hostelde kalip kendinize uygun yer bakmaya baslayin. Esinizin doktorlugu burda gecerliyse zaten kisa surede is bulur. Siz de hastaneye yakin bir yerde ev tutarsiniz ki gece nobetlerinde telefon gelince hastaneye gitmesi kolay olsun.
baris
ROGER WATERS

New postby davsan » Mon Mar 30, 2009 9:30 pm

bence de dert etmeyin. buraya gelip gorun ki evleri, icinize sineni secin. uzaktan cok zor bence.
davsan
BAŞKAN

New postby Azeri Turku » Tue Mar 31, 2009 2:19 pm

Cok tesekkur ederim vermis oldugunuz tavsiyelerinize gore, Allah razi olsun.

Stamford Hill'de bir Turk arkadasla iltibata kecdim (Dogan bey) , sagolsun dedi hallederiz.

Saygilarimla,
Hayal

P.S. - gumtree'de hakikaten dolandiricilar var arkadasalar
Azeri Turku

New postby baris » Tue Mar 31, 2009 3:54 pm

Dogan Bey'e bir lafim yok ama burada garip isler ceviren Turk coktur. Fazla guvenmeyin Turklere.
Biz kulturunu biliyoruz, bakinca ne oldugunu anliyoruz ama siz zorlanabilirsiniz bu konuda.
Hemseri hemseriyi gurbette diye baslayan kufurlu bir atasozumuz bile var.
Hayirli olsun.
baris
ROGER WATERS

New postby yasartahir » Mon Apr 06, 2009 2:32 pm

hemseri hemseriyi gurbette daha bir iyi severmiş atasozunu bizzat pratikte yasayan biri oldugum icin barısa hak veriyorum bu konuda .. ne hem-şehriler gordum aslında hic biri yoktular .. gunluk felsefemi yaptıktan sonra sadete gecebilirim ..

eşimle 2 dabıl (genis) odalı (double room kavramıda bir garip burda genis oda oldugunu farzedip gormeye gidiyorsunuz evi ..karsılastıgınız sey Turkiye de cocuk odası olarak tabir ettigimiz yer oluyor .. sadece double size yatagın sıgdıgı kapıyı acar acmaz yataga girmek zorunda oldugunuz odalarlada karsılasmak mumkun )
konuya donucek olursak ...esimle 2 genis odalı bir ev kiralamayı dusunuyoruz .. kiraya en az 6 ay ortak olucak ..evli nisanlı partner vb gibi(vb gibi derken ayrı cinslerde bir partnerlik durumu olması gerekiyor ayrı cinsiyet derken dogustan erkek kadın --ben boyle hissediyorum durumu yok ..)
Turk ev arkadasları arıyoruz .. tutacagımız ev nothern line uzerinde golders green ,brent cross , hendon central civarında olucak .. oz gecmis, cv vesaire ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen arkadaslar profilimden msn adresine ulasabilirler .. planlanan tarih mayısın ilk haftası ..

ps. gumtreeye ve Turk emlakcılara her zaman dikkat etmenizi oneririm ..
yasartahir

New postby merci » Tue Apr 07, 2009 10:52 pm

arkadaslar,
turk marketlerinde bedava dagitilan turk gazeteleri va ozellikle 'olay'
gazetesi -ayrica internetten de okuyabilirsiniz gazeteyi- cogu turk
gazeteye ilan veriyor
hafta da 70-90 gbp'ye kasmadan faturalari icinde yer bulmak mumkun.
kisa sureli kalacaksaniz, hem ucuz hem pratik olur, en azindan icinize sinen bir eve , ise girdikten sonra ferah ferah para harcayacaginiz doneme kadar hem gayet duzgun yerlerde kalir hem de kendi mahremiyetiniz olur, bu gazete genelde kuzey londra tarafinda bulunuyor
dalston dan itibaren tum kuzey hattinda bulursunuz.
kutuphanelerde misafir internet olayi var bedava. yarim saatte bir bilgisayar degistirmeniz gerekiyor sadece. burada her yer karinca gibi kutuphane dolu zaten.....
yani londra pahali oldugu kadar alternatifi olan bir memleket ....
merci
ROBERT PLANT

New postby davsan » Fri May 01, 2009 5:04 pm

wimbledon'da 2 yildir zevkle kaldigimiz evden cikiyoruz; yani yeni kiracilar ariyor ev sahibimiz.

ev de cok guzel, sahipleri de cok sirin. fiyati da gayet uygun. 2 oda bi salon ve, tube'e 8dk mesafede, cook guzel gunes aliyor, super zevkli esyalarla dosenmis... daha da yazabilirim. ilgilenen varsa?
davsan
BAŞKAN

New postby abbulu » Fri May 01, 2009 5:26 pm

@davsan

E kac para? en onemli kismi atlamissin :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby davsan » Fri May 01, 2009 9:16 pm

biz ayda 1300 veriyorduk. ama illa ki daha ucuza anlasilir simdi. biz cikmasaydik en az 15% indirim pazarligi yapacaktik. ama ev sahibi ne der bilemiyorum tabi.
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Sun May 03, 2009 2:48 pm

2 odanin da cift kisilik oldugnu soylemeyi unutmusum. gerci bence 2 ciftin paylasabilecegi kadar buyuk degil ev, ama bir cift bir tek paylasimi icin ideal.
davsan
BAŞKAN

PreviousNext

Return to Emlakçı