Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da kalacak yer olayi ve ev arkadaslari

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby honest » Mon May 04, 2009 12:10 am

Enfield da kalan,cevresi olan birileri var mı???
Yeni işim o tarafta ve su an London Bridge etrafında kalıyorum..Acilen o taraflara tasınmam lazım..
Her türlü bilgi paylasımı kabul edilir...

Isyeri EN3 taraflarında..Davsan baskanın dediği gibi ona yakın baska yerlerde de bakıyorum..
Last edited by honest on Mon May 04, 2009 10:45 am, edited 2 times in total.
honest
ROBERT PLANT

New postby davsan » Mon May 04, 2009 12:24 am

enfiel mi? hic duymamisim walla... ne tarafta? belki orda kalmazsin da oraya ulasimi kolay baska bi yerde kalirsin?
davsan
BAŞKAN

New postby munu » Mon May 04, 2009 12:26 am

Enfield :)
N13. O taraflarda kalan arkadaş çok diye biliyorum ben
munu
ROBERT PLANT

New postby diyab » Mon May 04, 2009 5:50 am

@honest
Bir ara o taraflara yakin ev bakmistik. Palmers Green, Southgate ve Winchmore Hill gibi yerler hosumuza gitmisti.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Tue May 05, 2009 8:16 am

Enfield Turk populasyonun yogun yasadigi yerlerden biri olmasiylada unludur. Muhtemelen Turk kulturunu pek ozlemezsin.Eger ozlemek istiyorsan Kuzeyin bati taraflarinda Finchley, Barnet taraflarina bakabilirsin. Daha nezihtir. Tren/Undergorund kullanmiyicaksan yakin.
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Thu May 07, 2009 4:31 pm

Palmers green taraflarina bakabilirsin. Ulasimi kolaydir oralarin. Biraz da iyi gorunumlu bir yerdir. (silme turk dolu)
Haphazardin dedigi gibi, gir bir emlakciya "selamun aleykum" de. zaten gerisi gelir.

Unutmadan ekliyim; London borough of enfield kadar pis bir borough daha yoktur. Sokakta gordugun copleri yarin toplanacak sanma, onlar yillardir sokaklarda.
Harrinngay'i 10 metre gecince dunya degisiyor.
baris
ROGER WATERS

New postby honest » Sat May 09, 2009 11:15 am

Oneriler için teşekkürler ;

Pazartesi gunu yeni odama tasınıyorum.Kısaca anlatayım,dıkkat edimesi gereken bir sey olabilir..
www.spareroomco.uk den ve gumtree den odalara baktım.Su anda London Bridge de haftalık 100 pounda kalıyordum.Isım Zone 6 de enfield lock tren istasyonuna yakın bir yer oldugundan tasınıyorum.
Isıme 10 dk yurume mesafesınde yeni yapılmış bir council flat de haftalık 100 pw plus bill olarak anlastık.Bıll ler 3 ayda bır gelıyormus.Hesabıma göre haftalık 120 öderim di mi??
Ama asıl ılgınc nokta flat 44 yasında bir ıngılız bayanın.Ve kendısı evde kalmıyormus.Ara sıra gozukmek ıcın gelmem gerekıyor dedı.Ayda bır gelebılırım dedı.Onun dısında flat te tek yasayacagım.LCD tv,mutfak,banyo odalar her sey temiz ve sıfır,site kamera korumalı.Ve isime yurume mesafesıyle 10-15 dk maximum.

Bır cok oda baktım 7-8 kısılık evlerde daha ucuz,daha pahalı olanlarda vardı ama bana en mantıklısı bu gıbı geldi.Nasıl?
honest
ROBERT PLANT

New postby diyab » Sat May 09, 2009 11:58 am

Tek kalacagini ve evin yeni oldugunu varsayarsak fiyati oldukca iyi gozukuyor. Isine yakin olmasi da ayri bir guzellik.

Council binalari sakinleri itibariyle cok duzgun yerler degildir ozellikle aksamlari etrafta serseri olabilir. Dikkat etmek lazim. Eminim bir sene icinde binanin anasini aglatirlar:)
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby honest » Sat May 09, 2009 12:06 pm

Aslında council mı degıl mı bilemiyorum,ben ole bı yorum yaptım desem..Bınalar yeni yapılmış ,bazı sartlardan dolalyı kendı odamı kıraya veremıyorum ya da satamam dedi evimi..Bende council oldugu varsayımını yaptım.Council evler hakkındaki yorumun dogru.Adresten council olup olmadıgınıogrenebileceğim bi yer var mıdır acaba ??
Gordugum council lara hıc benzemıyordu gercekten..Bi arkadaştan da yeni yapılan councilların ıyı oldugunu duymustum.
honest
ROBERT PLANT

New postby hcho » Sat May 09, 2009 2:44 pm

Ev sahibin key worker olabilir belki. Ogretmen, saglik calisani ve saireye devlet yasamak icin ev almalari sarti ile belli bir subvansiyon yapiyor. O sebeple kagit ustunde de olsa evde yasiyor gorunmek isteyebilir.

Icine sindi ise ne ala. Hayirli olsun, gule gule otur.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Leon » Tue Jun 02, 2009 7:39 pm

su aralar geleceklerin belki isine yarar diye olay gazetesindeki kiralik ev ilanlarinin bulundugu sayfanin resmini imageshcak'e upload ettim.

gazete 26 Mayis tarihli. bi sure sonra expired olacaktir yani ilanlar.

Image

resmin oldugu sayfa acildiginda, tekrar resmin uzerine tiklayin buyuk halinin cikmasi icin. yoksa okunmuyor zaten yazilar.
Leon

New postby valid » Wed Jun 03, 2009 2:37 pm

DSS kabul edilir demişler ne demektir bu ?
valid

New postby hcho » Thu Jun 04, 2009 8:37 am

DSS aslinda Deparment of Social Security'nin kisaltmasi. Gerci o kurum baska bir kuruma baglanmis artik yok ama issizlik maasi ile gecinenlere kisaltmasini yadigar birakmis.

Issizlik maasi ile gecinenlerin hatri sayilir bir kisminin madde bagimlisi falan oldugunu goz onunde bulundurarak o tip evlerden uzak durun derim.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby dada_ist » Sat Jun 13, 2009 6:35 pm

@ leon
Dil okuluna gelecek kuzenim adina taradigin ilan sayfasindan bir kac ilani aradim. Yukledigin safya icin cok tesekkur ederim. Agustos'a dogru gelecek kuzenim dolayisiyla o donem ilanlarina zamani gelince bir goz atacagim.
dada_ist

New postby Leon » Sun Jun 14, 2009 8:04 am

rica ederiz. :)
Leon

PreviousNext

Return to Emlakçı