Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da kalacak yer olayi ve ev arkadaslari

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby spiderman » Wed Aug 26, 2009 12:21 pm

Clem selam, Ekim ayı için organize olalım o zaman, ben burdan dürterim seni:)
spiderman

New postby spiderman » Mon Aug 31, 2009 7:52 am

Valid ve Clem sizinle nasıl irtibata geçebilirim?
Profilinize MSN'i ekleyebilir misiniz?
spiderman

New postby clem » Mon Aug 31, 2009 6:39 pm

ekledim, ama gun icinde hic msn'de olmuyorum iste oldugum icin, istersen mail atabilirsin o adrese...
clem

New postby eycu » Thu Sep 10, 2009 10:03 pm

Kismetse ben de 20 Eylul haftasonu Londra'ya geliyorum. Master icin kabul aldim. 21'i haftasi kayit, 28'i haftasi da dersler basliyor. Ev, evsahibi vs. ile ugrasmaktansa okulun yurdunda kalmayi dusunuyorum. Fiyatlar en-suite odalar icin 120 ile 180 GBP arasinda degisiyor. Okul City University, Islington civarinda. Yurtlarda okula yuruyus mesafesinde.

Ne tavsiye edersiniz? Bu fiyatlar sizce makul mu?

Alternatif neler olabilir? Kontratin senelik yapiliyor olmasi pek hosuma gitmedi. Yurttan ayrilmak isteginde yerine biri bulunana kadar borclu kaliniyormus.

Ayrica Police Registration, National Insurance ve banka hesabi acarken sirasinda yurt adresi vermek problem yaratir mi?

Birde odalarda televizyon seyretmek icin TV Licence alinmasi gerektigine dair bilgiler verilmis. Bu konu tam olarak nedir? Cozumu nedir?
eycu

New postby ilkerse » Mon Sep 14, 2009 2:41 pm

Son iki soruna yorum yapayim;

Police Registration ve National Insurance icin yurt adresi sorun olmaz. Banka hesabi biraz ugrastirabilir nitekim adres tespiti icin adina kayitli utility bill isteniyor. Saniyorum HSBC'de Passport isimli bir hesap var aylik 6 GBP odeyince adres belgesi olmadan hesap aciyorlar. Ogrenci belgesi ile de normal hesap acmayi deneyebilirsin. Bazi durumlarda esnek olabiliyorlar.

TV License konusunu hic dert etme. Laptop'un varsa ebay'dan bir USB recever alirsin. License falan da odemezsin. Gelince goreceksin, muhtemelen yurtta kimse odemiyordur.

Oda fiyati icin, bana kalirsa 120 GBP ensuite oda icin uygun bir fiyat.. Tartisilir tabi..

Iyi sanslar...
ilkerse

New postby valid » Mon Sep 14, 2009 9:16 pm

valla 120 gbp oda iyise *butcende* iyise verilebilir...

ama normalde 80 pound civari oda da bulabilirsin ama yurtlar kadar i$ini gorur mu bilinmez...

kiyaslamayi yapmalisin 100-120 pounda da guzel odalar var(genis oda , normalden daha duzgun biryer diyelim :) ) ama genelde onlarda 6 aylik kontratli olur.
valid

New postby mindbender » Sat Sep 19, 2009 9:35 pm

bir arkadasima ev bakmak icin biraz fiyat arastirmasi yapmis bulundum, bu ara okullar acildigi icin 1+1 tipinde ufak evler bulmak giderek zorlasiyor ya da fiyatlari normalin biraz ustunde bulunabiliyor.

fulham, hammersmith, barons court civari 1100-1200 pound seklinde (haftalik 260-300 arasi)

wimbledon 1000-1100
kingston 700-1100 pound.

oda kiralari faturalar dahil 300-400 pound arasinda seyrediyor.
mindbender
ROGER WATERS

New postby RalphGS » Tue Oct 06, 2009 7:00 pm

bir studio flat hyalim mevcut ama arastırmalarıma göre tek kişinin maliyetlerine en uygun seçenek 35 kişilik koğuş evler :)

oda arıyorum ..möbleli :)
RalphGS

New postby theK » Wed Oct 21, 2009 11:42 pm

selamlar herkese,
1 seneden fazla suredir takip ediyorum yazilanlari ve sonunda londraya tasinma sirasi bizede geldi.
11 kasimda Londrada olucam,
henuz bir ciddi bir is gorusmesi yapmadim. Is bulma sureci sirasinda hostelde kalmayi dusunuyorum.. Daha sonra ise gore eve cikmayi planliyorum. Tabi is bulursak..
Hostel deneyimi olan arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum.

Saygilar.
theK

New postby mindbender » Thu Oct 22, 2009 12:08 am

bu konuda ingiltere'de hali hazirda bulunup isleri yoluna koyamamis arkadaslar,

merkez tren istasyonlari cevresinde ki/yaninda ki (ornek: wimbledon) news agency'lerin (marketlerin) camlarina bakmalarinda fayda var, oda ve ev kiralik ilanlari insanlar tarafindan bu marketlere veriliyor onlarda asiyorlar kucuk not kagitlari olarak, benim dikkatimi ceken fiyatlarin internetten gozuken kiralardan daha makul oldugu yonundeydi.
mindbender
ROGER WATERS

New postby Leon » Thu Oct 22, 2009 7:18 am

ben su an kaldigim yeri o sekilde bulmustum ama o olaya da cok guvenmeyin. baska bi arkadasa tam da wimbledon station'in oralardaki dukkan vitrinlerindeki ilanlardan ev ariyorduk, makul gozukenleri siradan aradik, kimi tutulmustu, kimi iste illa ogrenci olsun istediginden ya da baska bi seyden olmadi, kimi zaten telefona hic cikmadi, bi tanesine de gidip baktik onu da pek gozumuz tutmadi. o kadar ilandan ise yarar bir sey cikmayadabiliyor yani.

tabi ayni seyler gumtree'deki vs.deki ilanlar icin de gecerli.
Leon

New postby veccihi » Thu Oct 22, 2009 8:35 am

Bende 7 kasımda gelmeyi düşünüyorum , fakat iş bulana kadar hostelde kalmak biraz sıkıntılı geldi bana. Ama ev bulana kadar ilk aşamada mecburen bende hostelde konaklıycam.
Bu hostellerde hırsızlık falan olayı oluyor mu, malum ne var ne yok yüklenip gelicez , laptop sırtta gezilmez herhalde sürekli. Kalan varsa tecrübelerinden faydalanabiliriz.
veccihi

New postby theK » Fri Oct 23, 2009 11:12 am

Hostellerde kaldim daha once kitleyebilcegin bir dolap veriyorlar,
bende seninle ayni durumda olucam sonucta is aramaya geldigimiz icin,hani disari cikarken laptopu kitler cikarsin.
Aslinda biraz arastirdim normal hostellerde ziyade longterm kalma imkani olan hostellerde kalmakda fayda var. Genelde bunlarda londraya kisa sureli okumaya yada business icin gelen tipler kaliyor. Daha mantikli tipler olur diye dusunuyorum.
theK

New postby valid » Fri Oct 23, 2009 2:04 pm

tek kisilik odalarda kalabilirsiniz belki.. ben oyle yaptim tam hostel sayilmaz ama bir universite'nin dormunda kalmisdim 6 gun falan o sirada evi ayarladim falan geceligi 20 pound falandi gerci biraz pahali ama gene en ucuzu o tabi... ama baya guzel biryerdi yani tek kisilik gayet temizdi...
valid

New postby theK » Fri Oct 23, 2009 8:18 pm

tek kisilik oda evt guzel ama dediginiz gibi biraz pahali ayrica ben is bulana kadar kalmayi dusunuyorum bu sure 1-2 ayi bulabilir o yuzden hem ucuz hem guvenli olmasi tercihen onemli.
Merkezde Hyde park civarlarinda 2 kisilik oda haftalik 120 sabah/aksam yemek dahil. Suana kadar buldugum en ideal secenek.
theK

PreviousNext

Return to Emlakçı