Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da Taşınma İşlemleri

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby tuul » Wed Feb 03, 2010 11:26 am

Merhaba arkadaşlar.

1 hafta icerisinde dogu yakasindan bati yakasina tasinacagim. Tek odada kaliyorum, fakat cok fazla kitabim var, ayrica pek cok da ivir zivir var ve bunlari metroyla yaklasik 1,5 saat surebilecek bir mesafeye bavullarla vs. tasimam cok zor olacak gibi. Panelvan/Kamyonet kiralamayi dusunuyorum. Ama buyuk bir arac gerektirecek kadar da esyam yok. Ornegin bir sandalye disinda bir mobilya tasimam gerekmiyor (yatak, gardirop vs. gibi)
Ne onerirsiniz? Tavsiye edebileceginiz bir nakliyat sirketi var mi?

Simdiden tesekkurler.
tuul

New postby hcho » Wed Feb 03, 2010 12:43 pm

Taksi sirketleri ile konus bir. Biz onlardan biri ile tasimistik esyalari. Su kadar esya tasiyacagim(valiz hesabi), suradan suraya gidecegim deyip pazarlik usulu bir fiyat alabilirsin.

Bir diger alternatifte, eger ehliyetin varsa araba kiralayabilirsin.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby tuul » Fri Feb 05, 2010 4:36 pm

Tesekkurler hcho, taksicilerle konusacagim. Ne kadar esya icin ne kadar ucret odediginizi hatirliyor musun?
tuul

New postby hcho » Fri Feb 05, 2010 4:50 pm

Vallaha tam rakam aklimda degil ama su 7 kisilik taksilerin fiyati neyse onu vermistik diye hatirliyorum. Ekstra bir sey odemedik. Ama sen durumunu yine de bastan soyle, sonradan eksimesinler.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Thu Mar 25, 2010 4:48 pm

gerçi bu post yazılalı epey olmuş ama başka arkadaşlara yardımcı olur belki diye yazmak istiyorum ki, ehliyeti olanlar streetvan kiralayabilirler. kişi kendi kullandığı için çok daha ucuza geliyor.

daha az eşyası olanlara da streetcar'ı öneriyorum. çok küçük bir üyelik ücreti var yıllık, ondan sonra arabanın saatlik kiralama bedeli çok düşük oluyor.

www.streetvan.co.uk
www.streetcar.co.uk
cazkedisi
ROGER WATERS

Return to Emlakçı