Board index Alaturka Londra Emlakçı

London Bridge civari yasanacak yerler

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby trkaky » Mon Jul 11, 2011 5:38 pm

Selamlar,

London Bridge civarinda -mukunse changesiz tren ya da ayni line underground mesafesinde- yasanabilecek mekan ariyorum. zone 2,3 hatta 4'e kadar yolu var. 3 yil boyunca Guildford'da yasadigim icin burdan nereye gitsem daha kotu olacaginin farkindayim fakat cok da kotu olmasin istiyorum.

Onerileriniz icin tesekkurler.
trkaky

New postby hcho » Tue Jul 12, 2011 8:11 am

London Bridge civarinda metro ile tek hat yerler ya cok kotu ya cok pahali. Trenle gelebilecegin yerler daha uygun olablilir. Greenwich civarinda fena olmayan muhitler var, Lewisham'i pas gecip ondan sonraki duraklardaki bolgelere de bakabilirsin.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Tue Jul 12, 2011 11:51 am

Zone2'de Clapham Common var. Cok hos mekan, parki var, lokal pub'lari guzel, nezih bir yer.
Dolayisiyla kiralar da yuksek biraz. Duzgun 1+1 evler £1000'den basliyor.
Northern line ile London Bridge duragina 7 durak mesafede (15 dakika).

Clapham'daki kiralari yuksek bulunca biraz kuzeye ciktim, Stockwell'de £750'ye guzel bir studyo buldum. London Bridge'e 5 durak mesafede ama metro duragina 10dk yuruyus mesafesinde oldugu icin 20 dakikani alir.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby trkaky » Tue Jul 12, 2011 4:34 pm

Onerileriniz icin tesekkurler hemen bakicam dediginiz muhitlere. Ayrica boyle bir yer buldum student accommodation gibi; ensuite olmasi guzel ama ev rahatliginin yerini tutmaz herhalde.

http://www.londonvillageonline.co.uk/Vi ... id=LDV1387

Shared kesinlikle istemiyorum 1+1 lerde cok pahali zone 1-2 de. Sizce sehrin disinda bir evde mi oturmak daha mantikli olur yoksa gobedinge ensuite odalarda mi?
trkaky

New postby olamalam » Tue Jul 12, 2011 4:47 pm

Ben tercihimi belirttim :)
Sen butceni soylemeden yorumda bulunamam.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby trkaky » Tue Jul 12, 2011 4:57 pm

£600pcm max
trkaky

New postby olamalam » Wed Jul 13, 2011 9:08 am

Senin buldugun yer fena degil, tuvalet&banyo icinde oldugu icin ev paylasmaktan kaynaklanan sikintilarin bir kismindan kurtulmus oluyorsun.

Butcen £600 civarindaysa ya bu tarz bir sey bakacaksin ya da yalniz yasarim diyorsan 3./4. zone'lara bakacaksin. London Bridge'den gecen bir suru tren var, tren ve metro hatlari uzerindeki mekanlara bak. (Northern line'da Morden veya Tooting mesela. Buralara hic gitmedim, nasil mekanlar oldugunu bilmiyorum.)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Mon Jul 18, 2011 1:48 pm

Morden da Tooting de iyi yerler değil bence. Tooting güvenli olabilir ama Hintli mahallesi neticede.

Bulduğun odanın yeri de Elephant and Castle'a yakın, çok iyi bir mahalle değil orası da.

Bir de linkte fotoğrafları göremedim, bence fotoğrafını görmediğin evi görmeye gitme, vakit kaybı olabiliyor. Fotoğrafını beğendiğim yerlere gittim ben hep. Bence spareroom.co.uk den aratabilirsin, sadece fotoğraflı ilanları getir seçeneği var.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby olamalam » Mon Jul 18, 2011 2:06 pm

@cazkedisi
Tooting güvenli olabilir ama Hintli mahallesi neticede.

Ben neticeyi anlayamadim, acabilir misiniz?

Ayyy Hintliler yasiyor orda ayol...
Benim yasadigim Stockwell icin de "iiiyyy zenciler yasiyor orda ayol..." diyorlardi. Cok guzel valla.

@trkaky
Kalacak yer sorununu halledince bu baslik altinda nasil cozdunugunu yazmaniz dilegiyle. Gelecek yeni arkadaslara referans olmus olur.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Mon Jul 18, 2011 2:11 pm

@olamalam
Evet, Hintli mahallesinde yaşamak bana pek çekici gelmiyor. Farklı düşünmemiz ihtimal dahilinde olamaz mı?
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby olamalam » Mon Jul 18, 2011 2:20 pm

Farkli dusunmuyoruz canim. Hintli mahallesinde yasamayi, Hintlilerle ayni ofiste calismayi, ayni havayi solumayi kim ister. Iyyyyy
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Sun Jul 24, 2011 7:45 pm

Demagoji yaparak beni irkci gibi gostermeye, soylemedigim laflari soylemisim gibi gostermeye calisma.

Benim Hintli mahallesi diyerek kastettigim o mahallenin karakteristigi. Nasil ki Londra'da Turk mahalleleri var, Tooting'in de demografisi Hintlilerden olusuyor. Benim soylemek istedigim, bir yere tasiniyorsan o bolgenin kosullarini kabul etmenin, oraya uyum saglamanin gerekecegi. Orasi agirlikli olarak Musluman Hintlilerin oturdugu bir yer, bu da demek oluyor ki oda tuttugun zaman ev arkadaslarin cok buyuk olasilikla ickiyle arasi hos olmayan kisiler olacak ve icki icmen sorun olacak. Orayi bir gezmis olsan her taraftaki "Strictly no alcohol" yazilarinin bosuna olmadigini gorurdun. Ayrica cevredeki restoranlardan gelen agir yemek kokularina da alisman gerekecek. Bunlara eyvallah diyorsan ne ala. Ben demiyorum. Bunun icin de beni suclamaya hakkin yok. Bunlari bir onceki postumu aciklamak icin yaziyorum, polemik olsun diye degil.

Bu konu burda kapansin. Bu da benim sana son cevabimdir.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby olamalam » Tue Jul 26, 2011 12:15 pm

Tooting'e "tu kaka" demenin sebebi etrafindaki insanlarin cogunlukla Hint'li olacak olmasi degil de evdeki ve sokaktaki sosyal yasantinin kisitlanacak olmasi, sokaklardaki agir yemek kokulari vb. ise ben luzumsuz bir beyin okumasi yaptim demektir, ozur dilerim.

"High skilled" gocmen Turk'lerin, Ingiliz'lerin memleketinde, Pakistan ve Hindistan gocmenlerine Ingiliz vatandaslari kadar tolerans gosterememesine sahsen gicik oluyorum. (Goren de 7 kusak British sanacak.) Sen bunlardan biri degilmissin, kusura bakma.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby trkaky » Wed Aug 03, 2011 11:02 pm

Tekrar Selamlar,

Bir kac hafta tek basima kalabilecegim bir yer aradiktan sonra nerde olursa olsun 800-1000 den asagi adam gibi bir ev bulamayacagimi anladim.

500 ila 800 arasinda studyolar var ama, bir tek tuvalet ayri. Yani mutfak, koltuk ve yatak ayni odada. Bir nevi hucre.

Yine bu fiyat araliginda ogrenci yurtlari ve bunlara benzer mekanlar var. En-suite yani tuvaleti paylasimsiz olanlari biraz daha pahali, mutfak yine 3-5 hatta 10 kisiye kadar bile paylasiliyor.

En sonunda 2 odali evlere bakmaya karar verdim. En azindan bir kisiyle paylasirim diye dusundum. Victorian dedikleri dublex ev bulmaniz zordur fakat flat tarzinda guzel secenekler var.

Suan bunu internette buldugum flattan yaziyorum. Wallingtonda 2 oda bir salon hatta 2 ayri banyosu olan bir ev buldum. Wallington calistigim yere (London Bridge) 25 dk tren mesafesinde Londra'nin merkezine gore daha sakin ve daha cok ingiliz gorebileceginiz bir yer. Simdilik gayet memnunum, hatta super bir turk marketide var high street'de!

Ev bakarken belirledigim butce: £600pcm
Suan kaldigim ev: 2+1 ensuite £550pcm hersey dahil.

Ev bakacak arkadaslara bir katkisi olursa diye yazdim

Selametle :)
trkaky

New postby Leon » Thu Aug 04, 2011 11:07 am

ben de sutton'da bakiyorum, 1 oda 1 salon evler 750 civarina var. ama sutton merkeze bir hayli uzak tabi.
Leon

Next

Return to Emlakçı