Board index Alaturka Londra Emlakçı

bayan öğrenciye 16 Haziran'dan itibaren kalacak yer

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby lotusa » Sun Jun 03, 2012 7:19 am

Merhaba!

Yüksek lisansıma başlamak üzere Londra'ya geleceğim,ekim ayına kadar kalacagım bir yer arıyorum.
lotusa

New postby mutafuri » Sun Jun 03, 2012 8:38 pm

selam, bende dil okulu için 19 haziranda londra da olacağım. kurs Kingston Road da. ev arıyorum şu sıralar. biriyle eve çıkmayı düşünüyomusun ?
mutafuri

New postby ekomat » Tue Jun 05, 2012 12:08 pm

Merhaba;
Eşim İngiltere'de Aralık 2011 tarihinde kiraladığı 2 odalı evimizde tek başına kalıyor. Bu durum yani bizim oraya çocuklarla birlikte gelmemiz şimdilik zor gözüküyor. Ve bu durum Ekime kadar da böyle devam edecek. Evimiz Bromley'de 2 oda bir salon mutfak ve banyolu 2 katlı terrace evlerden. Semt nezih ve güzel bir semt. Bromley South tren istasyonu yürüyerek 3dk.mesafede, North istasyonu ise 5 dk. yürüme mesafesinde. 2 odayı da kiraya verebiliriz. Odalar ensuite tarzında ve içeride kendine ait banyoları var. Mutfak ortak kullanımda olacak. İkili yatak ve gardrop konabilecek büyüklükte aydınlık ve yeni boyanmış temiz durumdalar. Londra merkezi Victoria tren istasyonu trenle 25 dk. mesafede. Kira olarak 1 oda için tüm vergi, internet, gaz ve vergiler dahil aylık 500 pound kira düşünüyoruz. İlgilenirseniz İngilteredeki eşim Selma hanım'la veya Türkiyeden benimle temasa geçebilirsiniz.
Saygılarımla. Bülent
ekomat

New postby lotusa » Wed Jun 06, 2012 8:46 am

mutafuri wrote:selam, bende dil okulu için 19 haziranda londra da olacağım. kurs Kingston Road da. ev arıyorum şu sıralar. biriyle eve çıkmayı düşünüyomusun ?

eve çıkmak içn bildiğim kadarıyla en az 6 aylık kontrat yapmak gerekiyor ve para aylık değilpeşin veriliyor...bunun dışında bir bilginiz varsa düşünürüm elbet..
lotusa

New postby lotusa » Wed Jun 06, 2012 8:54 am

ekomat wrote:Merhaba;
Eşim İngiltere'de Aralık 2011 tarihinde kiraladığı 2 odalı evimizde tek başına kalıyor. Bu durum yani bizim oraya çocuklarla birlikte gelmemiz şimdilik zor gözüküyor. Ve bu durum Ekime kadar da böyle devam edecek. Evimiz Bromley'de 2 oda bir salon mutfak ve banyolu 2 katlı terrace evlerden. Semt nezih ve güzel bir semt. Bromley South tren istasyonu yürüyerek 3dk.mesafede, North istasyonu ise 5 dk. yürüme mesafesinde. 2 odayı da kiraya verebiliriz. Odalar ensuite tarzında ve içeride kendine ait banyoları var. Mutfak ortak kullanımda olacak. İkili yatak ve gardrop konabilecek büyüklükte aydınlık ve yeni boyanmış temiz durumdalar. Londra merkezi Victoria tren istasyonu trenle 25 dk. mesafede. Kira olarak 1 oda için tüm vergi, internet, gaz ve vergiler dahil aylık 500 pound kira düşünüyoruz. İlgilenirseniz İngilteredeki eşim Selma hanım'la veya Türkiyeden benimle temasa geçebilirsiniz.
Saygılarımla. Bülent

Bülent Bey,
Evin okulumla arası bir bucuk saat olarak görülüyor,mesafe cok uzun zannediyorum.Olur da yer bulamazsam size ulaşabilir miyim?
lotusa

New postby ekomat » Wed Jun 06, 2012 9:02 am

Elbette,
İstediğiniz zaman arayabilirsiniz, aradığınızda isterseniz eşim Selma Hanımın telofonunu veririm ve karşılıklı konuşursunuz.
Sevgiyle kalın.
İşleriniz yolunda gitsin.
Bülent
ekomat

New postby apple » Wed Jun 06, 2012 3:57 pm

Selamlar arkadaşlar,

www.spareroom.co.uk sitesinden profil olusturup kendinize oda ev arkadası bulabilirsiniz. Buranın en iyi sitelerinden birisidir. Paylasımlı ev falan diye cekinip uzülmeyin, başta bende oyle düşünüyordum evdeki herkes profesyonel olunca öyle bir dert olumuyor. mümkünse ensuit oda tercih edin.

Kingston için kt1 diye aratın. Okullarda başarılar.
apple

New postby lotusa » Wed Jun 06, 2012 7:32 pm

apple wrote:Selamlar arkadaşlar,

http://www.spareroom.co.uk sitesinden profil olusturup kendinize oda ev arkadası bulabilirsiniz. Buranın en iyi sitelerinden birisidir. Paylasımlı ev falan diye cekinip uzülmeyin, başta bende oyle düşünüyordum evdeki herkes profesyonel olunca öyle bir dert olumuyor. mümkünse ensuit oda tercih edin.

Kingston için kt1 diye aratın. Okullarda başarılar.

benim karşıma hep dolandırıcılar çıkıyor internet sitelerinden ama bu siteyi bilmiyordum.

Tesekkurler.
lotusa

New postby apple » Thu Jun 07, 2012 3:03 pm

rica ederim, bu site buranın iyilerindendir, öyle dolandırıcıya rastlayacagını sanmıyorum. umarım hersey yolunda gider.
apple

New postby lotusa » Thu Jun 07, 2012 5:22 pm

bir haftam kaldı hala kalacak yer bulamadım :(
ev arkadası veya bos odası olan varsa mail adresim :

bahriyebasaran@windowslive.com
lotusa

New postby miyu » Thu Jun 07, 2012 5:52 pm

lotusa;

Ben buraya gelmeden once kalacak yer bakmamistim . Sadece fiyati makul olan bir guesthouse`da 2 haftalik rezervasyon yapmistim, o 2 hafta icerisinde de bir ev kiralayip esya alip tasinmistim. O iki hafta cok stresli gecmisti ama en azindan evi gorerek kiralamistim. Olur da uzaktan oda bulamazsan bu da bir secenek olabilir.
miyu

New postby ilkerse » Fri Jun 08, 2012 10:09 am

Turkiye'de iken burada yer bulmaniz oldukca zor. Once bir Guest House'da kalin buraya gelince yerel gazetelerden ve supermarket panolarindan bireysel ilanlara bakin. Yuz yuze gorusun, begenin ve anlasin. Evlerdeki fazla odalarin kiralanmasi burada cok yaygin. Rahatca istediginiz odayi (veya evi) bulabilirsiniz. Iyi sanslar...
ilkerse

Return to Emlakçı