Board index Alaturka Londra Emlakçı

Ev'le ilgili fikir

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby kukla » Tue Sep 30, 2014 1:49 pm

Merhaba,

Aslında başlık açmamak için okuyabildiğim kadar okudum ama benim işime yarayacak bilgiyi bulamadığım için buna mecbur kaldım kusura bakmayın öncelikle :)
Yaklaşık 2 aylık bir zaman dilimi içinde Londra'ya yüksek lisans için gidiyor olacağım. Okulum Middlesex bölgesinde ve ben 37 yaşında olmamdan sebep okul yurdunda vs kalmayı düşünmüyorum. Evliyim ve 2 aylık da bir oğlum var, 1 yıl için onların düzenini bozmaya niyetim yok ama tatil için bir süreliğine yanıma getirmeyi de düşünüyorum eşimi. Bunları alt alta koyunca sanki bir stüdyo daire işimi görecekmiş gibi duruyor ama benim hangi semtte ev tutacağım konusunda zerre fikrim yok. Gelirim yaklaşık 1600 pound olacak. Bu şartlarda evden beklentim de asgari düzeyde. Rigtmove ve zoomla'dan baktım ama dediğim gibi nereden başlayacağımı bilemedim. Bana ait mutfak-banyo ve 30 m2 bir oda bana yeter de artar...
Bu şartlarda bir oda için iyimser ve kötümser rakamlarınıza, Middlesex'e göre (yarım saatlik bir ulaşım macerası bana uyar) kalabileceğim semtlerle ilgili fikirlerinize açığım. Bir de bu para yani aylık 1600 pound bir kişinin geçimi için yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler.
kukla

New postby ilkerse » Thu Oct 02, 2014 12:42 pm

Middlesex oldukca genis bir bolge tam olarak nerede ise okulunuz oraya yurume mesafesinde yerler bakin derim. Nitekim ulasim maliyeti yuksek olabilir. Ensuite (banyolu) oda aramanizi oneririm. Gumtree.com faydali olacaktir. Bulacaginiz oda aile icin uygun olmasa da aileniz tatile geldiginde otele gidersiniz yine daire tutmaktan daha ucuza gelir.

1600 poundla da gecinirsiniz burada. Turkiye'de ne kadar harciyorsaniz burada da o kadar butceleyin. Tek fark burada konaklama pahali. Diger harcamalariniz ayni duzeyde olacaktir. Iyi sanslar...
ilkerse

New postby cazkedisi » Thu Oct 02, 2014 7:22 pm

Spareroom.co.uk sitesi de güvenilir, tavsiye ederim.

Burada konaklama ve toplu taşıma dışında yüksek para harcamanız gereken bir kalem yok. Örneğin market alışverişiniz Türkiye'den ucuza gelecektir. Her şeyin en lüksünü arayan bir insan değilseniz o para size yeter. Her şey yaşam tarzınıza bağlı.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Thu Oct 02, 2014 7:24 pm

Bu Emlakçı başlığı altında aradıklarınızı bulabileceğinize inancım tam :) viewforum.php?f=15
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby kukla » Thu Oct 09, 2014 1:05 pm

Merhaba, biraz geç oldu ama yardımlarınız için teşekkürler,

@cazkedisi, forumda baya dolaştım ama dediğim gibi ben okula yakın bölgeler nerelerdir çok emin olamadığım için semt ismi istemiştim. Okul Hyde park'ın 6 km kadar doğusunda (teşekkürlker google map)

Tekrar ilginize teşekkürler.
kukla

New postby cazkedisi » Thu Oct 09, 2014 1:07 pm

tam lokasyonu veya posta kodunu söylersen fikir verebilirim. ben parka yakın çalışıyorum çünkü.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby kukla » Thu Oct 09, 2014 1:21 pm

Sanırım budur;
Middlesex St
London E1 7JF
kukla

New postby cazkedisi » Thu Oct 09, 2014 1:45 pm

Burası Londra'nın merkezi, finans çevrelerinin ağırlıkta olduğu City bölgesi. Dolayısıyla Doğu Londra'da bir yer tutarsanız yarım saatlik bir yolculukla rahatça okula ulaşırsınız. Doğu Londra'nın bazı bölgeleri şu an epey yükselişte, ama bazı yerleri de hala ucuz. Bakmak lazım. DLR ile gidebileceğiniz duraklardan birine bakabilirsiniz.
Okulda da aileler için özel daireler olabilir.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby kukla » Thu Oct 09, 2014 1:58 pm

Cazkedisi, biliyorsan eğer o bölgeye bir kaç semt ismi de verirsen çok iyi olacak gerçekten de. Tekrar teşekkürler sabrın için...
kukla

New postby cazkedisi » Thu Oct 09, 2014 2:12 pm

Doğu'yu çok iyi bildiğim söylenemez, ayrıca ne kadar kira vermek istediğini bilmeden bir semt söylemek zor olur.

https://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/d ... be-map.pdf

Bu Londra metro ve toplu taşıma haritası, senin okul Liverpool Street durağına yakın, merkezde (Zone 1). Zone 2 veya 3'te oturursan hem okula gelmen çok uzun sürmez, hem de Zone 1'de yani merkezde oturmadığın için aşırı kira vermezsin. DLR (sağdaki açık mavi) veya Overground (turuncu) hatlarda ucuz semtler de var.
Kolay gelsin...
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby skywalker » Thu Oct 09, 2014 8:46 pm

skywalker

New postby kukla » Fri Oct 10, 2014 6:20 am

Cazkedisi ve skywalker, kalpten teşekkürler...
kukla

New postby cazkedisi » Fri Oct 10, 2014 9:30 am

Rica ederim, bol şans :)
cazkedisi
ROGER WATERS

Return to Emlakçı