Board index Alaturka Londra Emlakçı

Alternatif bir kariyer: cilingirlik

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby hcho » Mon Jun 04, 2007 6:06 pm

Haftasonu Davsan Baskan ile kollektif saskinligimiz sonucu anahtarlari evin icinde unutmak suretiyle kapida kaldik. Cilinigiri arayalim dedik ve bize cikardigi fatura 200 pound: 2*100, 4*50 ya da 8*25. Ince ama sert bir tel bulabilsem 5 dakikada acabilecegim kapi icin istedikleri para 200 pound. Gelip gitmesi ile birlikte 1 saat surse saatine 200den ayda 32000 pound. Haftada 40 saati dolduramaz diyecek olursaniz pazar gunu olmasina ragmen bize hemen bir cilingir gonderemediler, doluymus.

Hava sicak oldugu icin pencereleri acik birakmistik. Yandaki evde tadilad vardi, oradan bir merdiven rica edip, pencereden iceri girdim. Fareler icin kuyrugunun gectigi her yere sigar derler. Insanevladi da totosunun sigdigi heryerden gecebiliyormus. O pencereden iceri girebilmemin baska izahi yok.

Son olarak merdiven konusunda zorluk cikarmayan Polonyali emekci kardeslerim icin 3 kere: yasa, yasa, yasa!
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Mon Jun 04, 2007 6:53 pm

Abi bence bu yazıyı okurken ,her harfinde "oha abi iki kişi birden anahtarı nasıl unutur" dedim durdum :)

O yüzden çilingir mevzusunu pas geçiyorum :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Jun 04, 2007 7:00 pm

Anahtari aslinda iceride unutmadik, resmen biraktik. Kapinin 2 kilidi var, bende sadece birinin yedek anahtari var diye bendeki anahtarligi almayalim dedi davsan. Kendi anahtarligini aliyorum diye benim evinkini almis, ben de hic bakmadim. Yemek yedik donduk, anahtarligi bir cikardim: soguk dus.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Tue Jun 05, 2007 3:48 am

@ hcho

yani illa rezil ettin bizi. baskanlik, karizma falan yerle yeksan! :(

madem rezil olduk artik, ben detaylari da ekleyeyim meraklilari icin. hcho'nun dedigi gibi, anahtarlari unutacak kadar salak degildik de dogru anahtari sozde akillica bi sebepten birakip, daha dogru oldugunu dusundugumuz anahtari alacaz diye yanlisini alip cikacak kadar salaktik. ustune bir de, ikimiz de telefonlarimizi evde birakmistik! derken benim ev arkadasina da ulasamadik. iyice rezillik! zaten bu memlekette kimsenin kimseye yardim etmeye niyeti (cesareti?) yok; kimse dukkanlarindaki (resturan, cafe..) internetini kullandirmadi, e ordan da sinir olduk. eve gidebildigimizde gece 12yi geciyordu :( sonra evden aradik ev arkadasimi ve aci gercegi ogrendik- iskocya'daymis!

isi daha da acikli kilan, benim ertesi gunu yakalamam gereken bir ucagim olmasiydi! (evet, yine NY'tayim). ne valiz hazir, ne bi sey ve biz iceri giremiyoruz, saatler ilerliyor...

neyse ki hcho'nun polonyali emekcilerle dayanismasi, bizi £200'tan kurtadi! artik bi guzellik dusuncez ona donus yolumuzda :)
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Tue Jun 05, 2007 7:51 am

Hocam benim enistenin babasi Alamanya´da "Schlüsseldienst" yapiyor. Alamanya´ya geldiginden beri isi bu. Izmir´de apartman yaptirdi, Alamanya´da kendi evinde oturuyor, altinda saglam bir Alaman harikasi araba.

Anladin sen onu?

Neyse 200´ün cepten cikmaya hevesi varmis, simdilik cikamamis, eee essek degilsiniz ya, artik ondan kardeslerinizi nemalandirirsiniz. ;)
erkut
ROGER WATERS

New postby mindbender » Wed Jun 20, 2007 11:43 pm

bu hikaye bana, "turk" olmanin farkliliklari temalari hikayeleri hatirlatti :D
herhalde avrupali bir vatandas camdan girmeyi enson, cilingiri ve 200 bayilmayi ilk tercih yapardi :D
mindbender
ROGER WATERS

Return to Emlakçı