Board index Alaturka Londra Hyde Park

Araba Sigortalari Cok Pahali!!!

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby orduevi » Wed Sep 07, 2016 7:48 pm

Dun 2007 model W. Polo satin aldim, automatic bir arac 1800 pound a. Sonra ucuza araba aldim derken sigorta fiyatlarini gorunce sastim kaldim. En kotu sigorta 2300 pound dan basliyor. Ilk yilina turk ehliyetiyle sigorta yaptiranlar 2016 yilinda ne kadar odediler? Sigorta fiyatlarini dusurmek icin ne yaptilar? En uygun site hangisi? Tesekkurler.
orduevi

New postby Emre » Fri Sep 09, 2016 3:24 pm

Sendeki de biraz hatalı bir davranış açıkçası. Hiç sigorta falan araştırmadan araba almak :)

Bende 2006 Citroen C4 VTR Coupe var. Geçen sene aldım. Türk Ehliyetiyle sigorta 1200 civarı tuttu ilk yıl. UK ehliyeti Temmuz sonunda aldım. Ekim'de yeniden sigorta yaptıracağım. 800 civarı tutuyor şu an benim. EU vatandaşı kız arkadaşım 1 yıllık UK Provisional ile ekli benim sigortaya. O biraz indirim sağlıyor. Comparethemarket.com, moneysupermarket.com, gocompare.com falan gibi karşılaştırma sitelerinden bakıyorum. Hepsi aşağı yukarı aynı fiyatı veriyor. Bir söylentiye göre Aviva'yla telefonda konuşunca uygun fiyatlar veriyorlarmış. Bilmiyorum ne kadar doğru. Ama ilk yıl yüksek meblağda sigorta ödemeye hazırla kendini. 2300 biraz çok çıkmış tabi. Bunun da nedenini Polo'yu kullananların genelde genç ve daha çok kaza yapan insanlar tarafından tercih edilmesi olarak tahmin ediyorum.
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby orduevi » Fri Sep 09, 2016 5:06 pm

Evet tecrube oldu bana da :) satin aldim bugun 2400 GBP ye. Tesekkurler cevap icin @emre
orduevi

Return to Hyde Park