Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra Belediyesi Parklar ve Bahceler Mudurlugu

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Tue May 06, 2008 6:53 am

Bugun itibari ile hava sicakligi ust uste 3 gun 20 derecenin ustunde kaldigindan kelli mevsimi bahar ilan edebiliriz. Guzel hava demek park demek, bag demek, bahce demek...

Bu sene tabiat kendini papatyaya vermis. Haftasonu Regent's Park'taydim, bembeyaz gorunuyordu. Romantikler hepsini koparip tac yapmadan yetisin siz de gorun.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Tue May 06, 2008 2:55 pm

Bugün biraz park sefası yaptım da özlüyor insan. Çayır çimen, börtü böcek, bikinili kızlar. Ne güzel bir hafta.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby davsan » Sun May 11, 2008 2:59 pm

bugun de hava harika! bizim evin dibinde bir park var. nehir, gol falan yok, yemyesil bir satih sadece ama, super bence. al hasirini, gazeteni, git yat gunese oooooohh.
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Sun May 11, 2008 11:15 pm

Regent's Park'a giderek ufak yollu güneşlendik. Çevreyi ve insanları izledik çok faydalı oldu.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby Flavio Briatore » Mon May 12, 2008 12:13 am

Biz geçen Pazar sabahı yola çıktığımızda hava serindi,İstanbul'a indik Londra hesabı yağmurlu soğuk ve sonraki günlerde kapalıydı,zaman zaman yağmurda vardı.

6 gün sonra Cumartesi tekrar döndük burdaki otlar filan büyümüş,ağaçların yaprakları daha bir yeşil olmuş ve hava sıcacık.

Şansa bak...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Fri Jun 12, 2009 1:07 pm

Yine bir Haziran ayi ve yine bir park incelemesi ile karsinizdayim. Bu seneki parkimiz Holland Park.

Saniyorum Londra'nin merkezinde bulunan en farkli park olsa gerek Holland Park. Simdi nedir tipik parkimizin yapisi bu sehirde? Ucsuz bucaksiz alabildigine cim arada agaclar, sonra yine cim...Holland Park boyle degil, bildigin orman. Arada kucuk cepler halinde yayilmalik alanlar formati var. Notting Hill'in yamacinda oldugu icin genis duz bir satih da yok. Parkta gezmek hafiften trekking havasi da oluyor.

Alanlar genis olmadigi icin biraz daha sikis tepis gibi hissedilebilir ama orman icine piknik yapasim var diyenler icin ideal. Mangal atraksiyonu gormedim, yasak olabilir.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

Previous

Return to Hyde Park