Board index Alaturka Londra Hyde Park

Hajimemashite

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby Endoplazmik Retikulum » Thu Jun 21, 2007 4:00 pm

Efenim Selamlar,
Bendeniz Endoplazmik Retikulum (baktim Mitokondriniz var, bir Endoplazmik Retikulumunuz eksik), araniza katilmakla muserref oldum.
Siz bana kisaca ER diyebilirsiniz.
ER deyince Corc Kuluni akla geliyor tabi, efenim sima olarak Corc Kuluni ve Tom Kuruz arasi biseyim (bizim arkadaslar -Allah rahmet eylesin- Danyal Topatan'dan hallicesin diyorlar gerci ama neyse).
Yas olarak....ohom..hayatimin baharindayim (bunun babamcasi "koca itin yasina geldin oglum", annemcesi "torunu torbayi mezarda mi gostereceksin..uhu..uhu" oluyor).
Yaklasik 11 senedir Tokyo'da ikamet ediyorum. Bir finans sirketinde bezirganbasi olarak calisiyorum.
Agustos ayinda 3 haftaligina Londra'da olacagim. Bu sure icinde Hugh Grant abimizin ve dunya durdukca durasi agzina salincak kurulasi Julya Roberts ablamizin oynadigi "Nottinghill'in zevzegi" filmindeki Notting Hill'de kalacagim.
Forumunuzu 2 haftadir takip ediyorum. Guzel bir ortaminiz var. Ben de hem muhabbetinizle hemhal eylemek, hem dahi sehr-i londra'nin bi-mislu beha, bir sengine yekpare hint mulku feda mekanlarini ogrenmek (bunun turkcesi "nerde ortam kovayalacagiz sayin arkadaslar" oluyor) icin araniza katilmak istedim (musadeniz olursa tabi).
Bu ilk mesajimdir, herkese selamlar, hurmetler ederim.
"Munferidin munasibi mukafatindan mutefekkir olandir"
Endoplazmik Retikulum

New postby hcho » Thu Jun 21, 2007 4:15 pm

Abovv...

Hosgeldiniz, ben forumun tesrifatcisi hcho. Kendimi arkadas cevresinde "lugat-i kadim" bilir olarak satarim, araya hava olsun diye filhakika, bila ucret falan gibi kelimeler sokustururum. Ama su anda ilk yumrukta nakavt olmus durumdayim. Foruma Ingilzce deyimler sozlugu yapmistik, bir de Osmanlica-Turkce icab edecek gorunen o ki.

Nerede ise 50 uyemiz var. 50 kiside 2 kisinin Danyal Topatan'i tanimasi hayra alamet midir bilemeyecegim.

Ortam kovalayacaksaniz MITOKONDRI nam kardesimizi takip edeceksiniz. Kendisi alemleri cozmus, ortamlarin kitabini yazmis, begenmemis silmis, mumtaz bir kardesimizdir. Fakat bu aralar deplasmana bir yerlere gitti galiba, foruma ugramiyor.

Herkes adina: selamlar bizden.
Image
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Thu Jun 21, 2007 10:15 pm

Merhabalar,

Hcho böyle konuşurdu, kafamız karışırdı sanırım tek değilmiş. Şaka bir yana hoş geldin, Londra'nın ortamları Erkut adında bir üyemiz var ondan sorulur ben tiyo vereyim.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

Return to Hyde Park